پنجاه و یکمین جلسه حلقه صالحین حلقه صالحین پایگاه مقاومت دانشگاه

 | تاریخ ارسال: 1398/8/19 - 14:27 | 
بسمه تعالی
جلسه حلقه صالحین روز یکشنبه  مورخ 19/8/98 با  سخنرانی دکتر حسین محسنی  از اعضای هیات علمی دانشگاه  و با شرکت  تعدادی  از بسیجیان  دانشگاه ساعت 11  قبل از نماز ظهر در دانشکده علوم انسانی(سالن آمفی تئاتر) برگزار گردید.
شرح جلسه:
جلسه با  قرائت قرآن مجید و نثار صلوات به روح  ملکوتی بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حضرت  امام خمینی (ره)  و شهدای  انقلاب و و جنگ  تحمیلی و مدافعان حرم و نیز سلامتی آقا امام زمان (عج) و مقام معظم رهبری حضرت آیت ا.. امام خامنه ای شروع شد.
دکتر محسنی در ابتدای جلسه کلیاتی درمورد تحولات اخیر خاورمیانه، اهداف آمپریالیسم آمریکا و کشورهای مرتجع وابسته در منطقه توضیحاتی ارائه نمودند و با توجه به دلایل و شواهدی که ارائه نمودند ردپای سرویس های جاسوسی کشورهای آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی را در تولید و ادامه تجمعات را در دو کشور عراق و لبنان، قطعی دانستند.
ایشان در بخش دوم سخنان خود به تجزیه و تحلیل کلی گروهها، احزاب سیاسی مستقر در دو کشور عراق و لبنان پرداخته و یادآور شدند که بسیاری از این گروهها برای زمان هایی ساخته شده اند که لازم هست برای مداخله بهانه های لازم بعمل آید.
با توجه به اهمیت موضوع و لزوم آشنایی و آگاهی کارکنان دانشگاه با مباحث مطروحه مقرر گردید هفته آینده ادامه این جلسه برگزار گردد.
اعضای حاضر بعد از اتمام جلسه برای ادای نماز ظهر به طرف مسجد دانشگاه حرکت کردند.
                                                                                                                                                رامین نصرتی
                                                                                                                                                پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی

دفعات مشاهده: 9440 بار   |   دفعات چاپ: 257 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

گزارش جلسه حلقه صالحین فرودین ماه 98

 | تاریخ ارسال: 1398/1/29 - 08:05 | 
جلسه حلقه صالحین روز چهارشنبه مورخ 98/01/28 روز تولد حضرت علی اکبر(ع) روز جوان با  سخنرانی دکتر امین نواختی مقدم از اساتید علوم سیاسی دانشگاه  و با شرکت  تعداد کثیری از بسیجیان  دانشگاه ساعت 12 قبل از نماز ظهر در دانشکده علوم انسانی برگزار گردید.
جلسه با  قرائت قران مجید و نثار صلوات به روح  ملکوتی بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حضرت  امام خمینی (ره)  و شهدای  انقلاب و و جنگ  تحمیلی و مدافعان حرم و نیز سلامتی آقا امام زمان (عج) و مقام معظم رهبری حضرت آیت ا.. امام خامنه ای شروع شد. دکتر نواختی در ابتدای جلسه در مورد وقوع سیلاب های اخیر در برخی از مناطق کشور سخنرانی کرد و از نقش ارزشمند نیروهای نظامی به خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ساماندهی و حمایت از مردم تقدیر و تشکر کرد و حمایت از هموطنان سیل زده را وظیفه همگانی توصیف کرده و از فرمانده پایگاه مقاومت دانشگاه از طرح اعزام کارکنان به جنوب برای کمک به سیل زدگان کمک کرد.
دکتر نواختی در ادامه سخنان خود، گریزی به مسئله برجام زد و علت  خروج ایالات متحده آمریکا از برجام را ساده انگاری، خیال پردازی و زود باوری عده ای از مسئولان و به اصطلاح روشنفکران داخلی دانست. ایشان بد عهدی ،پیمان شکنی و تعدی و تجاوز به حقوق و منافع سایر کشور ها را سیاست اصلی آمریکا و سایر  کشورهای سلطه گر اروپایی برشمرد.  و سرانجام برجام را نیز کاغذ پاره ای دانست که توسط سایر متحدان آمریکا نیز مورد بی مهری قرار خواهد گرفت و کاملا از بین خواهد رفت.
ایشان فرمایشات و توصیه های مقام معظم رهبری را بهترین راهکار برون رفت از مشکلات پیش آمده دانست و بحث اقتصاد مقاومتی را مناسب ترین راه حل سر و سامان دادن اقتصاد دانست.
ایشان بخش پایانی سخنان خود را به قضیه تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اختصاص داد و تحریم سپاه را به معنی تحریم کل ملت ایران ارزیابی کرد و علت این تحریم را ناچاری و  استیصال آمریکاییها  در مقابل سپاه دانست . ایشان تحریم سپاه پاسداران را از زاویه دیگر مایه غرور ملت ایران دانست و علت آن را نیز ترس شدید آمپریالیسم از این نیروی مردمی قدرتمند و الهی دانست.
 
 
                                                                                                                                          پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی
رامین نصرتی
 

دفعات مشاهده: 11436 بار   |   دفعات چاپ: 458 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

حلقه صالحین پایگاه مقاومت دانشگاه برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1397/12/8 - 15:47 | 
حلقه صالحین پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پایگاه مقاومت دانشگاه، دکتر عباس فنی اصل فرمانده پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه هم اکنون کشور در شرایط سختی قرار دارد، تصریح کرد: مواجهه با دشمن خارجی برای ما آسان است زیرا تجربه دفاع در مقابل آنها را داریم و در طول هشت سال دفاع مقدس از 39 کشور اسیر گرفته بودیم.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با اخلاص و صداقت شهدا و رزمندگان و انقلابیون به پیروزی رسید، ادامه داد: دشمنان نظام و انقلاب می خواهند انقلاب را از دست ما بگیرند بنابراین باید با بصیرت از کشور و انقلاب صیانت کنیم.
فنی اصل اضافه کرد: باید تمام اختلاف نظرات را کنار بگذاریم و در جایگاه خود بیشترین خدمت را به مردم ارائه دهیم.

دفعات مشاهده: 11403 بار   |   دفعات چاپ: 322 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

جلسه حلقه صالحین به مناسبت ولادت باسعادت حرضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن

 | تاریخ ارسال: 1397/12/7 - 15:34 | 
جلسه حلقه صالحین به مناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روزن زن با حضور معاون محترم فرهنگی و دانشجویی، معاون محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه  و جانشین فرمانده پایگاه مقاومت بسیج دانشگاه برگزار گردید.

دفعات مشاهده: 11513 بار   |   دفعات چاپ: 318 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

گزارش جلسه حلقه صالحین آبان ماه 97

 | تاریخ ارسال: 1397/8/30 - 08:09 | 
جلسه حلقه صالحین روز چهارشنبه مورخ 97/08/30 به مناسبت هفته بسیج سخنرانی دکتر عباس فنی اصل فرمانده محترم پایگاه دانشگاه و با شرکت  تعداد کثیری از بسیجیان  دانشگاه ساعت 11 قبل از نماز ظهر در مسجد دانشگاه برگزار گردید.
جلسه با  قرائت قران مجید و نثار صلوات به روح  ملکوتی بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حضرت  امام خمینی (ره)  و شهدای  انقلاب و و جنگ  تحمیلی و مدافعان حرم و نیز سلامتی آقا امام زمان (عج) و مقام معظم رهبری حضرت آیت ا.. امام خامنه ای شروع شد. دکتر فنی اصل در ابتدای جلسه ضمن تبریک هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر بسیجی و آرزوی سلامتی بسیجیان، با اشاره به تحریم های ظالمانه شیطان بزرگ آمریکا و عجز و ناتوانی آنها در مقابله با قدرت روز افزون جمهوری اسلامی ایران در مسائل مربوط به منطقه ، برنامه های موشکی و مسائل هسته ای، خاطر نشان کرد که تحریم ها چهل سال است که با بهانه های مختلف علیه ملت ایران اعمال می شود و تاکنون به جایی نرسیده است و بعد از این نیز به جایی نخواهد رسید. ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با مرور انواع دسیسه هایی که در طول مدت بعد از انقلاب بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران از طرف استکبار جهانی بخصوص آمریکا به عمل آمده است توضیح داد که به یقین می توان گفت که آمریکا و سایر جنایتکاران بین المللی به هیچ عنوان با نظام جمهوری اسلامی ایران و نفوذ منطقه ای و جهانی آن کنار نخواهند آمد. چرا که آنها  با اصل نظام ، سپاه پاسداران ، بسیج و جامعه عزیز و گرانقدر روحانیت مشکل دارند و لذا اینکه ما از این کشور انتظار دیگری داشته باشیم راه را به گزافه خواهیم رفت  و باید برای خود راهکار اصولی و جدی در نظر داشته باشیم . ایشان راهکار اصلی مقابله با اشرار بین المللی را خود اتکایی و وابستگی به دست آوردها ، داشته ها و نیروهای صادق و توانمند  کشور عزیزمان ایران  دانستند و ادامه دادند . همانطور که رهبر معظم انقلاب بار ها اشاره داشته اند اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالاهای ایرانی بهترین راهکار و مناسب ترین شیوه برای مقابله با تحریم های ظالمانه و جنایتکارانه آمریکا می باشد و لذا برای رسیدن به این امر باید جدیت و تلاش مضاعفی به خصوص از طرف مسئولان اجرایی و مجموعه دولت و مجموعه بسیج  به مرحله اجرا در آید و با قدرت به پیش رود. ایشان در ادامه یادآور شد که به فضل الهی ملت ایران با تمام سختی ها از این مرحله نیز سربلند بیرون خواهد آمد. و تمامی دست آوردهای خود را حفظ خواهد کرد.
در ادامه جلسه، با پرسش و پاسخ چند نفر ازهمکاران تا وقت نماز پی گیری شد. و با اقامه نماز جماعت به امامت حاج آقا حسنی رییس محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به پایان رسید.
رامین نصرتی

دفعات مشاهده: 12782 بار   |   دفعات چاپ: 344 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

گزارش حلقه صالحین خواهران به مناسبت دهه کرامت

 | تاریخ ارسال: 1397/5/3 - 08:32 | 

این جلسه به همت پایگاه مقاومت دانشگاه  و با همکاری دفتر نهاد رهبری ، با تلاوت آیاتی از کلام الله قرآن مجید شروع گردید و سرکار خانم حاتمی به مناسبت این دهه  ،حول محور عفاف و حجاب و با استناد به آیات مربوطه قرآن و تفسیر سوره نور مطالب ارزنده ای ارائه نمودند و در پایان به سؤالات مطرح شده پاسخ داده شد.
 

دفعات مشاهده: 14633 بار   |   دفعات چاپ: 520 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

گزارش جلسه حلقه صالحین شهید فولادی خرداد ماه 97

 | تاریخ ارسال: 1397/3/30 - 11:16 | 
جلسه حلقه صالحین شهید فولادی در روزچهارشنبه مورخ 97/03/30تشکیل شد.

 به گزارش مسئول روابط عمومی حلقه صالحین شهید فولادی، در ابتدای جلسه مجیدپور، مسئول حلقه با تبریک عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات تمام عزیزان، ماه مبارک رمضان را ماه عبادت، خود سازی  و آمرزش گناهان بر شمردند.
ایشان با اشاره به ماموریت حلقه های صالحین گفتند: هدف از تشکیل جلسات حلقه صالحین حفظ وحدت و انسجام میان اقشار بسیج، آگاهی و اطلاع از مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی جامعه می باشد وبسیج باید همیشه درخدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی به فرماندهی مقام معظم رهبری باشد.
در ادامه جلسه در رابطه با مسائل روز جامعه از جمله: دخالت امریکا در امور کشورها و کشور عزیزمان ایران، لفاظی های امریکا و ایجاد جنگ روانی در کشور و سعی در بر هم زدن نظم کشور و از بین بردن وحدت میان مردم و مسئولین مطالبی مطرح گردید.
سپس هر یک از اعضای حلقه نکته نظرات خود را  پیرامون مباحث مربوط اعلام نموده و موارد زیرمورد تاکید و تایید اعضا قرار گرفت:
  1. پیروی از منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری و حرکت در چهارچوب مقررات نظام.
  2. ضرورت حفظ وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان.
  3. آگاهی سازی و اطلاع رسانی در مورد نقشه های دشمنان خارجی و داخلی نظام.
  4. پرهیز از شعارگرایی و جایگزین نمودن عمل گرایی به جای آن.
  5. صرفه جویی در منابع و امکانات اداری و اجرای قوانین و مقررات.
  6. اولویت اصلاح خود فرد و تعمیم این امر به جامعه.
ضمناً مقرر گردید یک نفر از اعضای محترم حلقه در جلسه آینده مطالبی در خصوص اخلاق حرفه ای  و رفتار فردی در محل کار تهیه و ارائه نماید.
جلسه باذکر صلوات پایان یافت.

دفعات مشاهده: 14690 بار   |   دفعات چاپ: 387 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر