حمایت از راه اندازی رشته های جدید متناسب با نیازهای جامعه در دانشکده فناوری های نوین نمین دانشگاه محقق اردبیلی

 | تاریخ ارسال: 1402/3/30 - 10:22 | 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر اسماعیل چمنی ۲۹ خرداد در نشست های جداگانه هیات رئیسه دانشگاه با کارکنان و دانشجویان دانشکده فناوری های نوین نمین دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه یکی از ماموریت های ویژه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی راه اندازی رشته های جدید متناسب با نیازهای جامعه است، گفت: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های دانشکده فناوری های نوین نمین حمایت های لازم در خصوص ایجاد رشته های جدید در این دانشکده انجام می گیرد.
وی به ضرورت راه اندازی مجلات علمی پژوهشی در این دانشکده تاکید کرد و افزود: انتظار می رود انجمن های علمی دانشکده نیز فعال شوند.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه بودجه تجهیزات نیز مصوب شده و به زودی توسط وزارت علوم به دانشگاه ها ابلاغ خواهد شد، ادامه داد: با تخصیص این بودجه، تجهیزات مورد نیاز دانشکده نیز خریداری خواهد شد.
وی با اشاره به عقد قرارداد با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای ساخت خوابگاه های متاهلی در دانشگاه محقق اردبیلی، افزود: ابتدا دو فاز ۱۰۰ واحدی در سایت اصلی دانشگاه احداث خواهد شد و در فازهای بعدی احداث این خوابگاه ها در این دانشکده نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.
رئیس دانشگاه معین استان اردبیل حمایت از فعالیت های دانشجویی را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: همه تلاش مجموعه مدیریتی دانشگاه فراهم کردن محیطی آرام برای دانشجویان، اعضای هیات علمی و کارمندان است تا در سایه امکانات موجود و محیط آرام، فعالیت های علمی، پژوهشی و دانشجویی دانشگاه به نحو احسن انجام شود.
دکتر هوشیار ایمانی رئیس دانشکده فناوری های نوین نمین نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این دانشکده، گفت: دانشکده فناوری های نوین نمین در حال حاضر دارای ۲۴۴ دانشجوی فعال در ۷ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.
وی با اشاره به نیازمندی های این دانشکده در خصوص رشته های تحصیلی جدید در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، افزود: احداث خوابگاه متاهلی، راه اندازی مرکز محاسبات سریع، راه اندازی مجلات علمی پژوهشی، فعال شدن انجمن های علمی و اختصاص پروژه های نیازمحور به این دانشکده از جمله نیازهای این دانشکده است.
رئیس دانشکده فناوری های نوین نمین وجود یک دانشمند ۲ درصد برتر دنیا و یک پژوهشگر برتر استان در این دانشکده را یادآورد شد و تصریح کرد: در عرض یک سال ۱۱۵ مقاله توسط اعضای هیات علمی و پژوهشگران این دانشکده چاپ شده که این نشان از سطح علمی بالا و فعالیت اعضای هیات علمی این دانشکده دارد.
گفتنی است در این نشست ها تعدادی از اعضای هیات علمی، کارمندان و دانشجویان به ارائه نظرات خود پرداختند. همچنین دکتر جبرائیل رزمجو معاون پژوهش و فناوری، دکتر قادر قاسمی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، دکتر تقی اکبری معاون اداری و مالی، دکتر عباس فنی اصل معاون فرهنگی و اجتماعی و دکتر اسماعیل گلی معاون دانشجویی در خصوص حوزه های فعالیت خود به ارائه بیانات خود پرداختند.
شایان ذکر است در ادامه هیات رئیسه دانشگاه از بخش های مختلف این دانشکده بازدید به عمل آوردند.
پایان خبر

انتخاب دکتر آرش عبدالملکی به عنوان پژوهشگر برتر استان

 | تاریخ ارسال: 1401/9/20 - 11:14 | 
 دکتر آرش عبدالملکی به عنوان پژوهشگر برتر استان در سال ۱۴۰۱ انتخاب شدند. ضمن تبریک این موفقیت خدمت آقای دکتر عبدالملکی، برای ایشان آرزوی توفیق روزافزون داریم.
 

برگزاری مراسم گرامیداشت روز دانشجو

 | تاریخ ارسال: 1401/9/16 - 13:03 | 


مصادف با ۱۶ آذر ماه، مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور جمعی از دانشجویان و اساتید در دانشکده فناوری‌های نوین نمین برگزار گردید. 
طیب امینی فرماندار محترم شهرستان و حجت الاسلام عظیم اسدزاده امام جمعه شهرستان نمین، از میهمانان ویژه این مراسم بودند.
در این مراسم از دانشجویان معدل الف دانشکده نیز تقدیر به عمل آمد.


پایان خبر


 

ارتقای مرتبه علمی ۹ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی

 | تاریخ ارسال: 1401/8/16 - 09:21 | 

دبیر هیات ممیزه دانشگاه محقق اردبیلی از ارتقای مرتبه علمی ۹ نفر از اعضای هیات علمی این دانشگاه خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه، جبرائیل رزمجو ۱۱ آبان با اعلام این خبر افزود: در جلسه هیات ممیزه دانشگاه، جعفر اعظمی از دانشکده علوم و سعید خماری، مرتضی برمکی و علیرضا قنبری از دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی از مرتبه علمی دانشیاری به مرتبه علمی استادی ارتقا یافتند.
وی افزود: همچنین حسن ملکی از دانشکده کشاورزی مشگین شهر، حسین شهاب از دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی، عباس صباحی و آرش عبدالملکی از دانشکده فناوری های نوین نمین و میرمهدی سیدرحیمی از دانشکده فنی و مهندسی از مرتبه علمی استادیاری به مرتبه علمی دانشیاری ارتقا یافتند.

انتصاب سرپرست دانشکده فناوری‌های نوین نمین

 | تاریخ ارسال: 1401/6/1 - 08:48 | 


انتصاب جناب آقای دکتر هوشیار ایمانی به سمت سرپرست دانشکده فناوری‌های نوین نمین را تبریک عرض می‌نماییم. همچنین از زحمات جناب آقای دکتر فرزاد صداقتی در دوران تصدی ریاست دانشکده فناوری‌های نوین نمین دانشگاه تقدیر و تشکر می‌شود.

دانشکده فناوری‌های نوین نمین

 

کارگاه آشنایی با فعالیت در مراکز نوآوری و رشد واحدهای فناور دانشگاه‌ها در دانشکده فناوری نوین نمین برگزار شد.

 | تاریخ ارسال: 1401/3/11 - 15:14 | 


روز سه شنبه ۱۰ خردادماه کارگاه آشنایی با نحوه ایجاد و فعالیت واحدهای فناور در مراکز نوآوری و رشد واحدهای فناور دانشگاه توسط رئیس و معاون محترم مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناور دانشگاه محقق اردبیلی در دانشکده فناوری های نوین نمین برگزار شد. در این کارگاه آموزشی که اعضاء هیأت علمی و دانشجویان دانشکده فناوری‌های نوین شرکت کرده بودند، جناب آقای دکتر صلاحی رئیس محترم مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناور دانشگاه ضمن تشریح روند استقرار، فعالیت و رشد واحدها در این مراکز به نحوه ورود اعضاء هیأت علمی و دانشجویان به این حوزه از فعالیت ها از طریق ایده پردازی پرداختند. همچنین جناب آقای دکتر روشنیان فرد معاون محترم مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناور دانشگاه ضمن سخنرانی در این کارگاه به سوالات شرکت‌کنندگان در کارگاه پاسخ دادند. در نهایت کارشناسان محترم مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناور دانشگاه قوانین حقوقی مرتبط با فعالیت در این مراکز را برای  شرکت‌کنندگان در کارگاه توضیح دادند.

موافقت قطعی شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی با ایجاد رشته تحصیلی بیوفیزیک در مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده فناوری‌های نوین نمین

 | تاریخ ارسال: 1400/10/20 - 09:45 | 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر ترحم مصری معاون محترم آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه از موافقت قطعی شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی با ایجاد رشته بیوفیزیک در مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده فناوری‌های نوین نمین خبر داد و گفت: پذیرش در این رشته به صورت روزانه بوده و از مهر ماه سال ۱۴۰۱ آغاز خواهد شد.

انتخاب دکتر آرش عبدالملکی به عنوان پژوهشگر برتر دانشکده فناوری‌های نوین

 | تاریخ ارسال: 1400/10/1 - 10:46 | 
 دکتر آرش عبدالملکی به عنوان پژوهشگر برتر دانشکده فناوری‌های نوین در سال ۱۴۰۰ انتخاب شدند. ضمن تبریک این موفقیت خدمت آقای دکتر عبدالملکی، برای ایشان آرزوی توفیق روزافزون داریم.
 

پرینتر سه‌بُعدی چندکاره طراحی شده توسط انجمن علمی علوم مهندسی پردیس دانشگاهی سبلان نمین به چهاردهمین جشنواره بین‌المللی حرکت راه یافت.

 | تاریخ ارسال: 1400/8/17 - 13:47 | 
به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی، پروژه پرینتر سه‌بُعدی چندکاره توسط دانشجویان انجمن علمی علوم مهندسی پردیس دانشگاهی سبلان نمین، آقایان حسین محمدپور، مهدی شیردل و پویا پرویزیان موفق به حضور در بخش فعالیت‌های علمی خلاقانه در چهاردهمین جشنواره بین‌المللی حرکت به میزبانی دانشگاه تهران شدند. دستگاه ساخته‌شده قابلیت پرینت سه‌بُعدی قطعات، سی ان سی چوب، طراحی مدارات الکتریکی و طراحی روی پارچه را دارد. طرح و ایده ادغام چندین وظیفه در یک دستگاه، بخصوص طراحی مدار PCB و پرینت سه بُعدی قطعات و همچنین برنامه‌نویسی کنترلر دستگاه و طراحی دستگاه با نرم‌افزار سالیدورک توسط این دانشجویان و به صورت یک کار تیمی در مدت زمان ۶ ماه به طول انجامیده است.
لازم به ذکر است جشنواره حرکت هر ساله به میزبانی برخی دانشگاه‌های بزرگ کشور با هدف هم‌افزایی، تکثیر ایده‌های خلاق و ایجاد انگیزه و نشاط در انجمن‌های علمی دانشجویی کشور برگزار می‌شود؛ و فعالیت‌های خلاقانه و برتر انجمن‌های علمی به عنوان فعالیت‌های الگو و موفق از طریق داوری توسط اساتید برجسته کشور انتخاب، تجلیل و منعکس می‌شود. دانشجویان عزیز و علاقه‌مند می‌توانند از طریق عضویت در انجمن‌های علمی، طرح‌ها و ایده‌های خود را در این مجموعه عنوان کنند و پس از کسب موافقت‌ها و تأییدیه‌های لازم توسط کارشناسان انجمن‌های علمی، طرح و ایده خود را به مرحله اجرا برسانند.

 

قرار گرفتن عضو هیأت علمی دانشکده فناوری های نوین در جمع ۲ درصد دانشمندان برتر دنیا برای دومین سال متوالی

 | تاریخ ارسال: 1400/8/3 - 10:03 | 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه محقق اردبیلی جناب آقای دکتر عباس صباحی نمینی عضو هیأت علمی دانشکده فناوری‌های نوین نمین برای دومین سال متوالی در جمع ۲ درصد دانشمندان برتر دنیا قرار گرفته است. این افتخار آفرینی را خدمت همکار محترم جناب آقای دکتر صباحی نمینی و همچنین مجموعه دانشکده فناوری‌های نوین تبریک عرض می‌کنیم و برای ایشان آرزوی موفقیت‌های روزافزون داریم.