همایش‌ها

دومین کنفرانس بین المللی کاربردهای فناوریهای نوین (در علوم زیستی)
میز خدمات الکترونیک
تغذیه (ویژه دانشکده)
ورود به سایت

برگزاری جلسه مشترک دانشکده فناوریهای نوین و دانشکده فنی و مهندسی

 | تاریخ ارسال: 1399/7/29 - 13:38 | 
جلسه مشترک دانشکده فناوری­های نوین و دانشکده فنی و مهندسی با موضوع بررسی راهکارهای افزایش همکاری بین دو دانشکده امروز ۲۹ مهرماه ۹۹ با حضور اعضای شورای دانشکده فنی و مهندسی و اعضای شورای دانشکده فناوری نوین در محل دانشکده فناوری نوین برگزار شد. در این جلسه بر تداوم همکاری و استفاده بهینه از امکانات و نیروهای متخصص هردو دانشکده در راستای توسعه و پیشرفت دانشگاه محقق اردبیلی تاکید شد. همچنین مقرر گردید جلسات مشترک دو دانشکده ادامه داشته باشد.

 


طراحی و ساخت دستگاه «راکتور اتوکلاو سنتز هیدروترمال» در دانشگاه محقق اردبیلی- دانشکده فناوریهای نوین نمین

 | تاریخ ارسال: 1399/5/25 - 10:00 | 
رئیس دانشکده فناوری های نوین نمین دانشگاه محقق اردبیلی از طراحی و ساخت دستگاه «راکتور اتوکلاو سنتز هیدروترمال» در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر یاشار عزیزیان گفت: در راستای حمایت از تولید ملی، دستگاه «راکتور اتوکلاو سنتز هیدروترمال» به همت میراحمد جمشیدی از فارغ التحصیلان دانشکده فناوری های نوین نمین دانشگاه محقق اردبیلی و دکتر غلامرضا پیرقلی و دکتر یاسر شکری اعضای هیأت علمی این دانشگاه با همکاری دو جانبه شرکت تجارت فناوران آزما پردازش و دانشکده فناوری های نوین نمین طراحی و ساخته شده است.
وی افزود: راکتورهای تحت فشار و اتوکلاوهای همزن‌ دار به منظور انجام واکنش‌ های شیمیایی تحت فشار مانند هیدروژیناسیون و پژوهش ‌های پلیمری و کاتالیسیتی در آزمایشگاه ‌های تحقیق و توسعه و نیز برای تولید مواد شیمیایی در واحد های آزمایش صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
عزیزیان ادامه داد: تعیین مقدار فشار و اتمسفر واکنش و همچنین کنترل دما در انجام این واکنش‌ ها بسیار مهم می ‌باشد.
رئیس دانشکده فناوری های نوین نمین دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: دستگاه راکتور اتوکلاو سنتز هیدروترمال طراحی شده این امکان را به اپراتور می‌دهد تا فشار و دمای واکنش و همچنین زمان واکنش را با استفاده از سیستم کنترل دما و فشار تحت کنترل داشته باشد.
وی با اشاره به مشخصات فنی دستگاه، گفت: حجم این دستگاه ۲۰۰ میلی لیتر و قابل سفارشی سازی بوده، جنس آن استیل ضدخش ۳۰۴، جنس لایه محافظ داخلی آن PTFE با کیفیت، بیشینه دمای کاری C˚۲۰۰، بیشینه فشار کاری ۲۵۰ بار و قابل سفارشی سازی، سیستم نمایش آن مانیتور ۷ اینچ رنگی با قابلیت لمسی و پارامترهای قابل تنظیم در آن، دما (سیستم PID کنترل)، فشار، زمان، سرعت همزن مغناطیسی می باشد.

تلاش برای توسعه رشته های تحصیلی و فضای آموزشی دانشکده فناوری های نوین نمین

 | تاریخ ارسال: 1399/5/12 - 08:50 | 
نماینده اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی از تلاش برای توسعه رشته های تحصیلی و فضای آموزشی دانشکده فناوری های نوین نمین خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مهندس صدیف بدری در بازدید از پروژه های عمرانی دانشکده فناوری های نوین دانشگاه محقق اردبیلی در شهرستان نمین با اشاره به اقدامات مطلوب دانشگاه در زمینه تجهیز و توسعه بخش های مختلف این دانشکده، بر مستقل شدن این دانشکده و تبدیل آن به دانشگاه تاکید کرد.
وی همچنین در خصوص پیگیری برای توسعه رشته های تحصیلی این دانشکده در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و تخصیص اعتبارات لازم برای فاز دوم و سوم پروژه ساختمان آموزشی دانشکده از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان برنامه و بودجه قول مساعد داد.
دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی ضمن قدردانی از حمایت های مسئولان استانی و شهرستانی و نمایندگان شهرستان های اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی در خصوص توسعه دانشکده فناوری های نوین نمین، گفت: برای توسعه رشته های موجود و دریافت مجوز برای رشته های جدید نیازمند کمک نمایندگان مجلس هستیم.
وی توسعه دانشکده فناوری های نوین را در توسعه آموزش عالی، تبدیل علم به فناوری و توسعه اقتصاد دانش بنیان بسیار موثر دانست و افزود: با توسعه رشته ها و دانشکده ها مسیر توسعه شهرستان نمین که شهرستانی علم خیز و فرهنگ پرور است، هموار خواهد شد.
حبیبی خاطرنشان کرد: طی دو سال اخیر علاوه بر تجهیز آزمایشگاه های این دانشکده، پروژه دیوارکشی و ساختمان آموزشی دانشکده با زیربنای ۲ هزار مترمربع آغاز شده است.
دکتر یاشار عزیزیان رئیس دانشکده فناوری های نوین نیز با بیان اینکه طی دو سال گذشته با اختصاص حدود ۱۰ میلیارد ریال آزمایشگاه های این دانشکده به صورت کامل تجهیز شده اند، گفت: در حال حاضر این دانشکده دارای دو رشته مهندسی اپتیک و لیزر و علوم مهندسی است، ولی با توجه به اینکه ما قابلیت و امکانات ارائه خدمات علمی و رفاهی به یک هزار و ۳۰۰ نفر دانشجو را داریم، با ایجاد دو رشته جدید مهندسی مواد و مهندسی انرژی که در هیچ یک از دانشگاه های استان وجود ندارد، توسعه دانشکده رقم خواهد خورد.

16 آذر روز دانشجو

 | تاریخ ارسال: 1398/9/27 - 11:17 | 
به مناسبت 16 آذر روز دانشجو مراسمی برای گرامی داشت این روز در سالن آمفی تئاتر دانشکده فناوریهای نوین نمین با حضور امام جمعه ، فرماندار و دیگر مسئولان شهرستان نمین برگزار شد.

بازدید علمی از کارخانجات آرتا

 | تاریخ ارسال: 1398/9/20 - 16:08 | 
با حضور معاونت پژوهشی دانشکده، حراست محترم و جمعی از دانشجویان بازدید علمی از کارخانجات آرتا (چوب و پلاستیک) صورت گرفت.