تلاش برای توسعه رشته های تحصیلی و فضای آموزشی دانشکده فناوری های نوین نمین

 | تاریخ ارسال: 1399/5/12 - 08:50 | 
نماینده اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی از تلاش برای توسعه رشته های تحصیلی و فضای آموزشی دانشکده فناوری های نوین نمین خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مهندس صدیف بدری در بازدید از پروژه های عمرانی دانشکده فناوری های نوین دانشگاه محقق اردبیلی در شهرستان نمین با اشاره به اقدامات مطلوب دانشگاه در زمینه تجهیز و توسعه بخش های مختلف این دانشکده، بر مستقل شدن این دانشکده و تبدیل آن به دانشگاه تاکید کرد.
وی همچنین در خصوص پیگیری برای توسعه رشته های تحصیلی این دانشکده در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و تخصیص اعتبارات لازم برای فاز دوم و سوم پروژه ساختمان آموزشی دانشکده از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان برنامه و بودجه قول مساعد داد.
دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی ضمن قدردانی از حمایت های مسئولان استانی و شهرستانی و نمایندگان شهرستان های اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی در خصوص توسعه دانشکده فناوری های نوین نمین، گفت: برای توسعه رشته های موجود و دریافت مجوز برای رشته های جدید نیازمند کمک نمایندگان مجلس هستیم.
وی توسعه دانشکده فناوری های نوین را در توسعه آموزش عالی، تبدیل علم به فناوری و توسعه اقتصاد دانش بنیان بسیار موثر دانست و افزود: با توسعه رشته ها و دانشکده ها مسیر توسعه شهرستان نمین که شهرستانی علم خیز و فرهنگ پرور است، هموار خواهد شد.
حبیبی خاطرنشان کرد: طی دو سال اخیر علاوه بر تجهیز آزمایشگاه های این دانشکده، پروژه دیوارکشی و ساختمان آموزشی دانشکده با زیربنای ۲ هزار مترمربع آغاز شده است.
دکتر یاشار عزیزیان رئیس دانشکده فناوری های نوین نیز با بیان اینکه طی دو سال گذشته با اختصاص حدود ۱۰ میلیارد ریال آزمایشگاه های این دانشکده به صورت کامل تجهیز شده اند، گفت: در حال حاضر این دانشکده دارای دو رشته مهندسی اپتیک و لیزر و علوم مهندسی است، ولی با توجه به اینکه ما قابلیت و امکانات ارائه خدمات علمی و رفاهی به یک هزار و ۳۰۰ نفر دانشجو را داریم، با ایجاد دو رشته جدید مهندسی مواد و مهندسی انرژی که در هیچ یک از دانشگاه های استان وجود ندارد، توسعه دانشکده رقم خواهد خورد.


CAPTCHA