خیّر ارجمند عبدالحسین محمد زاده

 | تاریخ ارسال: 1400/4/28 - 11:42 | 


       نام: عبدالحسین
     نام خانوادگی: محمدزاده
     سال‌تولد :  ۱۳۴۱
      محل تولد: استان اردبیل مشگین شهر رضی
فعالیّت‌های خیریه‌ای خیّر در حوزه علم و فناوری :
مشارکت در احداث رصدخانه دانشگاه محقق اردبیلی
  یک جمله در باب کار خیر از زبان خیّر ارجمند:
توفیق عمل به خیّرات سعادتی است الهی و رمزی برای زندگی اثربخش و نیک نام ماندن و توشه­ای برای سرافراز رفتن از قید حیات که ثمرات دنیوی و اجر اخروی در پی دارد.
        معرفی‌کوتاه خیر:
   آقای دکتر عبدالحسین محمدزاده در سال ۱۳۴۱ در رضی مشگین شهر متولد شد. از دوران نوجوانی در کنار تحصیل، در فعالیّت‌های خانواد‌گی از جمله کشاورزی و تجارت همراهی  و  مشارکت جدی داشت. همچنین در سال‌های دفاع مقدّس، رزمنده‌ای بسیار فعّال و مؤثر بوده‌اند، ایشان  به لحاظ علاقه وافر به صنعت، در رشته مکانیک (ساخت وتولید) از سال ۶۶  وارد دانشگاه تبریز شد و ضمن ادامه تحصیل، کسب و کار خود را با تأسیس یک شرکت تعاونی تولید فرآورده‌های لبنی با همکاری و عضویّت جمعی از دوستان خود آغاز و با تجهیز و تأمین و کسب دانش فنی از اروپا، واحد تولیدی را به­صورت کار‌آمد راه‌اندازی و به بهره‌برداری رسانید. سپس در راستای بازار تقاضا و احساس نیاز به تأمین نیازمندی‌های کشور در زمینه صنایع ‌هایتک و پیشرفته، فعالیّت خود را در حوزه  تحقیق و توسعه و ساخت ماشین آلات صنایع غذایی و داروئی ادامه داده و شرکت تولیدی صنعتی سوت ماشین را با برند جهانی SMC در سال ۱۳۷۲ تأسیس و توسعه داد. از جمله فعالیّت­های مولّد و اثربخش این شرکت علاوه بر تأمین نیازمندی‌های داخلی، می­توان به عرضه و صدور خدمات فنی و مهندسی و صادرات تکنولوژی و اجرای ده‌ها پروژه کلان خارجی اشاره نمود.
آقای محمدزاده به­عنوان کارآفرین برتر کشوری، فعالیت­های علمی و اجتماعی دیگری از جمله تألیف کتب تخصصی در حوزه کسب وکار، ثبت بیش از یازده فقره اختراع، عضویت در کمیته تخصصی رشته‌های پایدار کسب و کار در سازمان  یونسکو، همکاری‌های اثربخش با انجمن‌های جامعه­محور در زمینه ترویج علوم پایه و آموزش‌های مهارتی؛ همکاری با مؤسسات خیّریه و همکاری با دانشگاه تبریز در زمینه تجهیز خط تولید واحد آموزشی و تحقیقاتی صنایع غذائی را نیز درکارنامه خود دارد.
شعار و توصیه همیشگی ایشان، داشتن توکل الهی، اعتماد به نفس، خودباوری و برخورداری از چشم­اندازی بلند با هدف­گذاری والا و دست­یافتنی، کسب دانش و مهارت در هر فرصت و داشتن اخلاق و منش انسانی و پرهیز جدّی از غفلت‌ها و تلاش برای رفع موانع پیش‌رو در هر شرایط می‌باشد.