ورود به سایت

پرسش‌های متداول اداره غذاخوری های دانشگاه

 | تاریخ ارسال: 1399/7/1 - 13:54 | 
 ۱ کارت تغذیه خود را چگونه فعال کنیم؟
 کارت دانشجویی به عنوان کارت تغذیه نیز مورد استفاده قرار می گیرد و تا یک هفته بعد از ثبت نام توسط اداره ی غذاخوری انجام خواهد گرفت و نیازی به مراجعه ی حضوری نمی باشد  (به غیر از مواردی که کارت آنها به دلایلی فعال نگردیده است). لذا برای اطمینان یافتن از فعال شدن کارت در بخش تغذیه با دستگاه های رزرو داخل سالن امتحان نمایید.

۲- نحوه افزایش اعتبار برای رزرو غذا چگونه می باشد؟
افزایش اعتبار و رزرو غذا به دو روش زیر خواهد بود، لذا از پرداخت نقدی در بانک و یا انتقال حساب از طریق دستگاه خودپرداز خودداری فرمایید.
 رزرو ویا پس دادن غذا در زمانهای مشخص شده به عهده خود دانشجو خواهد بود لذا از مراجعه به اداره تغذیه جهت انجام این امر خودداری فرمایید. 

۳- اطلاعات لازم برای افزایش اعتبار و رزرو غذا چیست و مراحل آن چگونه می باشد؟
۱- نام کاربری در سامانه یاس (اتوماسیون تغذیه ) برای تمامی دانشجویان شماره دانشجویی تعیین شده است و رمز عبور برای دانشجویان ورودی جدید در اولین زمان ورود به سامانه ، شماره دانشجویی تعیین شده است، لذا بعد از اولین ورود رمز عبور خود را تغییر دهید، در غیر این صورت کارت بعد از مدتی غیر فعال خواهد شد.
۲- جهت افزایش اعتبار، وجود کارت ATM و اخذ رمز دوم (پویا) و کد  CVV۲ از طریق دستگاه های ATM  الزامی می باشد.
۳- شماره ی فاکتور و  پیگیری را طی انجام مراحل افزایش اعتبار یادداشت نمایید  تا در صورت بروز تراکنش های ناموفق بتوانید نقص موردنظر را پیگیری نمایید.   
۴- در قسمت افزایش اعتبار ثبت شماره ی کارت بانکی، کد CVV۲، رمز دوم و تاریخ اعتبار کارت بانکی الزامی می باشد. 
۵- سیستم رزرو دو غذایی بوده و لازم است در زمان رزرو غذا برای وعده هایی که دو غذا به صورت همزمان توزیع می شود (غذای نوع ۱ و نوع ۲) دقت لازم اعمال شود. 
۶- برای تایید رزرو غذاها در شیوه اینترنتی، ازطریق کلیک بر روی گزینه انتخاب در برنامه غذایی موجود در زیر هر وعده اقدام فرمایید.
۷- رزرو غذا می بایست ۴۸ ساعت قبل از وعده موردنظر انجام پذیرد و روز فروش وعده ها در صورت وجود غذای مازاد در ۱۵دقیقه پایانی هر وعده غذایی خواهد بود. ضمناً در تمامی رزروها بایستی عدد (۱) را در قسمت تعداد درج و سلف مورد نظر را انتخاب فرمایید.
توجه : سلف ۱ غذاخوری مرکزی، سلف ۲ رستوران تاک
 
۴ عدم استفاده از غذای رزرو شده چه پیامدی دارد؟
عدم استفاده از وعده های غذایی رزرو شد، مشمول جریمه خواهد بود، لذا می بایست در رزرو غذاها دقت شود.
 
۵- در زمان تسویه حساب و فراغت از تحصیل، تکلیف اعتبار مانده در کارت تغذیه چیست؟
در زمان تسویه حساب، دانشجویان می توانند مبلغ موجود در کارت تغذیه را از قبل صفر نموده و یا به کارت تغذیه یکی از دانشجویان به انتخاب خود دانشجو توسط مسئول اتوماسیون تغذیه انتقال دهند.

۶- مرورگر مناسب برای استفاده از اتوماسیون تغذیه کدام است؟
جهت استفاده از اتوماسیون تغذیه تحت وب از مرورگر گوگل کروم استفاده فرمایید و در فاصله زمانی مناسب بروز رسانی نمایید.

۷- نحوه توزیع وعده صبحانه به چه صورتی می باشد.
وعده صبحانه روز بعد به صورت پکیج همزمان با وعده شام توزیع خواهد شد، لذا در زمان رزرو صبحانه به این امر توجه فرمایید.
 
۸- دانشجویانی که در زمان توزیع غذا، کارت دانشجویی خود را بهمراه ندارند تکلیف شان چیست؟
 جهت تهیه ژتون فراموشی سیستمی ( زمانی که کارت تغذیه را به همراه ندارید ) نیازی به مراجعه به اداره امور غذاخوری‌های دانشگاه نبوده و در درستگاه‌های تحویل موجود در کانتر توزیع غذا با انجام مراحل ذیل اقدام به دریافت وعده غذایی خود نمایید.
  1. وارد کردن شماره دانشجویی در دستگاه تحویل و زدن دکمه تایید (ü)
  2. وارد کردن رمز فراموشی و زدن دکمه تایید (ü)
نحوه فعال سازی رمز فراموشی
وارد سیستم اتوماسیون تغذیه (یاس) در سایت دانشگاه شده و در قسمت تغییر کلمه عبور گزینه رمز فیش فراموشی را فعال نمایید و رمز فراموشی جدید بهمراه تکرار آن را وارد کرده روی گزینه تغییر کلیک نمایید.
توجه داشته باشید استفاده از ژتون فراموشی سیستمی برای هر بار استفاده شامل هزینه خواهد بود.
 
۹- نحوه استفاده از رستوران تاک چگونه است؟
 به منظور استفاده از خدمات رستوران تاک دانشگاه ، در زمان رزرو غذا در اتوماسیون تغذیه نسبت به انتخاب غذای نوع ۳ (با نام رستوران تاک) و سلف ۲ اقدام شود . (در غیر این صورت رزرو بلااثر خواهد بود)
• هردانشجو می تواند فقط از یک غذاخوری (دانشجویی یا تاک) برای رزرو غذا در یک وعده ، استفاده نماید ، لذا در زمان رزرو غذا با مطالعه برنامه های غذایی هر دو غذاخوری ، این مورد را مد نظر قرار دهید.
• برای رزرو غذا در رستوران تاک نیازی به افزایش اعتبار نمی باشد و رزرو آن بدون کسر مبلغ از اعتبار در اتوماسیون تغذیه خواهد بود.
• یارانه پرداختی توسط دانشگاه برای هر وعده ناهار در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ به ازای هر پرس ۸۰۰۰۰ ریال می باشد که بعد از تایید و ثبت  استفاده دانشجو از غذای ارایه شده در رستوران تاک در سیستم اتوماسیون تغذیه، توسط اداره تغذیه در وجه رستوران پرداخت خواهد شد.
• نظر به اینکه مابقی بهای غذای خریداری شده در رستوران تاک، بعد از کسر مبلغ یارانه (۸۰۰۰۰ ریال) توسط خود دانشجو به صورت نقدی در رستوران تاک پرداخت خواهد لذا توجه به نرخ غذاها ی ارایه شده ضروری می باشد.
• مبلغ یارانه به غذاهای اصلی (غذاهای موجود در برنامه غذایی یارانه ایی رستوران تاک) تعلق خواهد گرفت .
• در ازای ارایه یک پرس غذا ، فقط یک کارت باید رزرو شود ، لذا از درخواست کشیدن دو کارت یا بیشتر ، برای دریافت یک پرس غذا جدا خودداری شود.
• با توجه به عدم امکان انتخاب نوع غذا در زمان رزرو غذا در این رستوران، در هر وعده ناهار حداکثر ۴ نوع غذای یارانه ایی در این رستوران ارایه خواهد شد (طبق برنامه غذایی)، لذا در صورت تمام شدن هر کدام از ۴ نوع، نوع بعدی جایگزین خواهد شد.
 
۱۰- نحوه دریافت غذا در خوابگاه ها چگونه می باشد؟
دانشجویان ساکن خوابگاه های زیر  که متمایل به دریافت وعده شام و صبحانه در خوابگاه هستند می‌توانند براساس اطلاعیه موجود در صفحه اصلی سامانه یاس، پس از ورود به این سامانه و یا با استفاده از دستگاههای رزرو داخل سالن غذاخوری ، سلف خوابگاه محل اسکان خود را بر اساس موارد ذیل انتخاب کرده و وعده شام و صبحانه فردا را در آن خوابگاه دریافت کنند. لازم به توضیح است که سلف ۱ غذاخوری مرکزی سلف ۲ رستوران تاک بوده و مکان توزیع وعده ناهار ( در ایام عادی )همچنان سلف ۱ و یا ۲ (در صورت انتخاب رستوران تاک) خواهد بود.
  • خوابگاه کاکتوس سلف ۳
  • خوابگاه شهید رحیمی سلف ۵