روابط عمومی مرکز تحقیقات مدیریت انرژی دانشگاه محقق اردبیلی؛ کسب رتبه دوم ترجمه کتاب شبکه‌های هوشمند در چهاردمین جشنواره بین المللی حرکت

 | تاریخ ارسال: 1401/3/8 - 04:03 | 
به گزارش روابط‌ عمومی مرکز تحقیقات مدیریت انرژی دانشگاه محقق اردبیلی، روز سه‌شنبه مصادف با سوم خرداد ماه، در آئین اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی حرکت ویژه تجلیل از فعالیت‌های برتر انجمن‌های علمی دانشجویی،  کتاب  شبکه‌های هوشمند، فرصت‌ها، تحولات و روندها ترجمه دکتر حسین شایقی و دو تن از دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه محقق اردبیلی ، حائز رتبه دوم شد. مراسم اختتامیه  این دوره از جشنواره حرکت با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.

در این جشنواره حاصل تلاش دکتر حسین شایقی و دو تن از دانشجویان مقطع دکتری، آقایان نوید افسری و مهران اسمعیلی در ترجمه کتاب شبکه‌های هوشمند، فرصت‌ها، تحولات و روندها از انجمن مهندسی برق دانشگاه محقق اردبیلی پس از کتاب انجمن شیمی دانشگاه علم و صنعت حائز رتبه دوم شد. این کتاب در ده فصل به تحلیل تعاریف و پارامترهای مختلف شبکه‌های هوشمند انرژی الکتریکی می‌پردازد.

 

برگزاری وبینار کشوری آشنایی با اصول ممیزی انرژی در ساختمان های مسکونی و اداری

 | تاریخ ارسال: 1400/6/2 - 00:10 | 
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات مدیریت انرژی، دکتر حسین شایقی تشریح کرد: به همت مرکز تحقیقات مدیریت انرژی و شاخه دانشجویی انجمن مهندسی گاز ایران در دانشگاه محقق اردبیلی و با مشارکت انجمن انرژی ایران و سازمان ‏انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا)، ‏وبینار کشوری آشنایی با اصول ممیزی انرژی در ساختمان های مسکونی و اداری، در راستای هفتمین کنفرانس ‏بین المللی فناوری و مدیریت انرژی در مورخ ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ در بستر سامانه آموزش مجازی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

در ابتدای برنامه دکتر حسین شایقی، رئیس مرکز تحقیقات مدیریت انرژی دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس هفتمین کنفرانس بین المللی فناوری و مدیریت انرژی، ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران وفادارش و همچنین ضمن خوشامدگویی به همه میهمانان و اساتید و مهندسان حاضر در وبینار، اهمیت مبحث مدیریت مصرف انرژی و لزوم صرفه جویی مصرف انرژی در کشور را تشریح نمودند.
دکتر شایقی با بیان اینکه موضوع مدیریت مصرف انرژی به عنوان یکی از چالش های اساسی در کشور بوده و مستلزم فرهنگ سازی و اطلاع رسانی گسترده در کشور می باشد که در این بین مشارکت اساتید و دانشجویان و پژوهشگران نقش ویژه ای در تحقق این امر مهم را دارد. در همین راستا مرکز تحقیقات مدیریت انرژی دانشگاه محقق اردبیلی برگزاری هفتمین کنفرانس بین المللی مدیریت و فناوری انرژی را در دستور برنامه های خود قرار داده است که می تواند فضایی مناسب برای ارائه و تبادل آخرین دستاوردها و یافته های پژوهشی و صنعتی در زمینه انرژی را در اختیار پژوهشگران، دانشجویان و صنعتگران از سراسر دنیا قرار دهد. هفتمین کنفرانس بین المللی فناوری و مدیریت انرژی در
۹ و ۱۰شهریور ماه ۱۴۰۰ به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی، با همکاری مرکز تحقیقات مدیریت انرژی این دانشگاه و با حمایت انجمن انرژی ایران به صورت مجازی برگزار خواهد شد.


 


دکتر شایقی ادامه داد: بیش از ۳۵ درصد انرژی کل کشور در ساختمان مصرف می شود بنابراین ضرورتا توجه به بحث مدیریت انرژی در ساختمان ها بسیار حائز اهمیت است. یکی از رویکرد های مدیریت انرژی در ساختمان بحث ممیزی انرژی است که در این خصوص در وبینار امروز در خدمت آقای دکتر گلدوست از کارشناسان و متخصصان مطرح کشور در حوزه انرژی هستیم.    
 
                                                                             

در ادامه برنامه، سخنران وبینار، جناب آقای دکتر گلدوست با بررسی وضعیت مصرف انرژی در ایران و جهان به لزوم اجرای قانون صرفه جویی در مصرف انرژی در کشور تاکید نمودند. همچنین ایشان با معرفی استاندارد های ملی و بین المللی مدیریت و ممیزی انرژی، روش ها و راهکارهای اجرای ممیزی در ساختمان های مسکونی و اداری را تشریح نموده و در پایان به سوالات شرکت کنندگان وبینار پاسخ دادند.
                                                                   

دکتر شایقی خاطر نشان کرد: در این وبینار بیش از ۱۰۰ نفر شرکت کرده بودند که علاوه بر سخنرانان اصلی، شرکت کنندگانی از کارشناسان و مدیران وزارت نیرو و سازمان ساتبا و اساتید و دانشجویان دانشگاه های محقق اردبیلی، دانشگاه تهران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت ایران، صنعت نفت اهواز، خواجه نصیر الدین طوسی، تبریز، شیراز و صنعتی سهند تبریز نیز در این وبینار حضور داشتند.
همچنین در برگزاری این وبینار ۵ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی و ۸ نفر از اعضای هیئت مدیره شاخه دانشجویی انجمن مهندسی گاز ایران در دانشگاه محقق اردبیلی همکاری داشتند.
رئیس مرکز تحقیقات مدیریت انرژی در پایان افزود که با توجه به استقبال بی نظیر اساتید، دانشجویان و مدیران و صنعتگران کشور از این وبینار، این مرکز در نظر دارد در راستای هفتمین کنفرانس بین المللی فناوری و مدیریت انرژی، ‏سلسله کارگاه های آموزشی و تخصصی در حوزه های مختلف مدیریت انرژی در صنایع و ساختمان با همکاری مرکز ملی آموزش مدیریت انرژی ایران در ۶ الی ۱۰ شهریور ماه ۱۴۰۰ برگزار نماید.
مدیریت روابط عمومی مرکز تحقیقات مدیریت انرژی

برگزیده شدن تیم دانشگاه محقق اردبیلی در پژوهشگاه نیرو

 | تاریخ ارسال: 1399/11/17 - 22:44 | 
 به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات مدیریت انرژی، تیم پژوهشی دانشگاه محقق اردبیلی   متشکل از آقایان سعید پورجعفر، هادی دولتی و یونس مجد با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا   از جمله اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و ساختار الکترونیک قدرت مناسب، توانستند سیستمی را   طراحی کنند که در مسابقه برگزار شده در پژوهشگاه نیرو بعنوان تیم برگزیده انتخاب گردند. این   مسابقه با توجه به افزایش روزافزون مشکل اوج مصرف در شبکه برق و پیامدهای ناشی از قطعی   توسط پژوهشگاه نیرو در سال ۱۳۹۷ طراحی گردید با عنوان طراحی منابع تغذیه هوشمند خانگی                      که اطلاعات کامل آن در پوستر پیوست گردیده است.
 
 

برگزاری وبینار علمی

 | تاریخ ارسال: 1399/7/26 - 11:48 | 

وبینار علمی بررسی پتانسیل های اشتغال زائی و سرمایه گذاری صنعت نفت و گاز در استان های غیر نفت خیز

وبینار علمی با  موضوع « بررسی پتانسیل های اشتغال زائی و سرمایه گذاری صنعت نفت و گاز در استان های غیر نفت خیز » روز سه شنبه، ۲۹ مهرماه جاری برگزار می‌شود.
این وبینار با سخنرانی دکتر علی کلاکی، رئیس بازرسی و حفاظت فنی شرکت مهندسی و توسعه نفت ایران و عضو کارگروه تدوین استاندارد وزارت نفت و مهندس منصور دفتریان، رئیس انجمن مهندسی گاز ایران و عضو کمیته برنامه ریزی کنگره جهانی نفت از ساعت ۱۴ تا ۱۶ روز سه شنبه ۲۹ مهر برگزار می‌شود.
بر اساس اعلام مرکز تحقیقات مدیریت انرژی، علاقه‌مندان می‌توانند از طریق مسئول ثبت نام، آقای محمد امین بیوکی با راه های ارتباطی زیر اقدام به ثبت نام و شرکت در وبینار علمی نمایند.
شماره تماس: ۰۹۱۱۶۱۳۶۷۵۵
نشانی صفحه اینستاگرامی: IGI_UMA


برگزاری وبینار علمی بین المللی

 | تاریخ ارسال: 1399/3/30 - 01:21 | 
 با همکاری مشترک بین مرکز تحقیقات مدیریت انرژی و پروفسور بهنام محمدی ایواتلو، روز یکشنبه ۸ تیرماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۶   وبینار علمی تحت عنوان Energy Storage for Future Energy Systems برگزار خواهد شد. جهت هماهنگی و شرکت در وبینار   میتوانید با دکتر عزیز باباپور دبیر مرکز تحقیقات مدیریت انرژی در تماس باشید.
Email: Babapooruma.ac.ir افتخارات پروفسور بهنام محمدی ایواتلو:
 ۱- جزو دانشمندان یک درصد برتر در زمینه انرژی
 ۲- پژوهشگر برتر دانشگاه آبورگ دانمارک
 ۳- پژوهشگر برگزیده دانشگاه، استان و کشور در زمینه انرژی
 ۴- پژوهشگر جوان برجسته کشور از طرف فرهنگستان علوم
 ۵- دانشجوی نمونه کشوری
 ۶- فارغ التحصیل نمونه از دانشگاه صنعتی شریف
 ۷- استاد تمام از دانشگاه تبریز


 لینک رزومه مدرس وبینار:
 https://asatid.tabrizu.ac.ir/fa/pages/home.aspx?bmohammadi

توسط مدیریت مرکز تحقیقات مدیریت انرژی اطلاع رسانی دوره های حضوری

 | تاریخ ارسال: 1399/1/8 - 22:53 | 
به اطلاع محققین و دانشجویان محترم می رساند، با توجه به شرایط حاکم بر اثر شیوع ویروس کرونا و تبعیت از دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا، تمامی دوره های حضوری و فعالیت های حضوری مرکز تحقیقات مدیریت انرژی به حالت تعلیق درآمده است. هرگونه تغییر در وضعیت برنامه های در دست اجرا اطلاع رسانی خواهد شد. از همکاری شما کمال تشکر را داریم.‌

مدیریت مرکز تحقیقات مدیریت انرژی