ورود به سایت

معرفی مرکز بهداشت، درمان و مشاورۀ دانشجویی

 | تاریخ ارسال: 1400/7/4 - 22:49 | 
مدیریت مرکز بهداشت، درمان و مشاورۀ دانشجویی (خانم دکتر فاطمه قنادی اصل):

استادیار علوم و مهندسی صنایع غذایی
شماره تماس مستقیم: ۰۴۵۳۱۵۰۵۲۵۵ - ۰۴۵۳۱۵۰۵۲۵۶
 

مرکز بهداشت، درمان و مشاورۀ دانشجویی دانشگاه با همکاری ۳ پزشک عمومی، ۱ دندانپزشک، ۶ روانشناس و مشاور و ۱ پرستار و ۱ کارشناس مامایی
خدمات خود را ارائه می‌دهد. ارتباط با مرکز از طریق شماره تماس ۰۴۵۳۱۵۰۵۲۵۵ و پست الکترونیکی chcenteruma.ac.ir امکان‌پذیر می‌باشد. مرکز بهداشت، درمان و مشاورۀ دانشجویی در سایت شرقی دانشگاه واقع است.
بخش های فعال:
الف) بخش مشاروه:
فعالیت‌های این بخش در ۴ محور آموزش بهداشت روانی، مشاوره، درمان و مددکاری صورت می‌گیرد. انواع خدمات مشاوره‌ای که در این مرکز ارائه می‌شود، عبارتند از: مشاورۀ مدیریت روابط بین‌فردی، مشاورۀ تحصیلی، مشاورۀ خانوادگی، مشاورۀ ازدواج، مشاورۀ شغلی و انجام آزمون‌های مختلف هوشی، شخصیتی و تفسیر نتایج آنها. همچنین تشکیل جلسات سخنرانی، پرسش و پاسخ در خوابگاه‌ها و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینۀ مهارت‌های زندگی از دیگر فعالیت‌های این بخش می‌باشد. لازم به ذکراست که ارائه‌ی خدمات این بخش به صورت حضوری و غیرحضوری (مشاورۀ تلفنی) همه روزه از ساعت ۸ الی ۱۴:۳۰ با شماره تماس ۰۴۵۳۱۵۰۵۲۵۶ میسر می‌باشد.
ب) بخش بهداشت و درمان:
این بخش در چند محور خدمات ارائه می‌دهد که عبارتند از: خدمات درمانی عمومی که توسط پزشک عمومی همه روزه از ساعت ۸ الی ۱۴:۳۰ ارائه می‌شود. خدمات دندانپزشکی که توسط دندانپزشک عمومی و در روزهای زوج هفته صورت می-گیرد. خدمات تزریقات، پانسمان و کنترل فشار همه روزه از ساعت ۸ الی ۱۴:۳۰ صورت می‌گیرد. خدمات مامایی که توسط کارشناس مامایی و در روزهای فرد هفته صورت می‌گیرد. در صورت لزوم و با تشخیص پزشک مرکز، بیماران برای ادامه درمان به بیمارستان‌های تخصصی اعزام می‌شوند. در صورت نیاز به دارودرمانی اورژانسی، داروی مورد نیاز از مرکز تامین می‌شود.
نحوۀ پذیرش و بهره‌مندی از خدمات مرکز:
تمامی دانشجویان عزیز می‌توانند از خدمات این مرکز بهره‌مند شوند. در بخش مشاوره، مراجعان ابتدا با مراجعه به قسمت پذیرش مرکز یا تماس تلفنی با آن، تعیین وقت مراجعه می‌نمایند. در بخش خدمات درمانی نیازی به تعیین وقت قبلی نمی‌باشد.
هزینۀ خدمات:
خدمات بخش مشاوره به صورت رایگان بوده و خدمات بخش درمانی با دریافت حداقل هزینه می‌باشد. 

نگاه کلی به مرکز بهداشت،درمان و مشاوره دانشجویی

معرفی مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی دانشگاه

مرکز بهداشت و درمان دانشگاه از سال ۱۳۷۳ و مرکز مشاوره دانشجویی از سال ۱۳۷۸ به عنوان یکی از زیر مجموعه های حوزه معاونت دانشجویی شکل گرفت و از آن زمان تا کنون با تجهیز امکانات و تکمیل کادر تخصصی مجرب روندی رو به رشد و توسعه را طی کرده است.