فراخوان آبان ۱۴۰۱

 | تاریخ ارسال: 1401/10/3 - 11:15 | 
اعلام نیازهای اولیه و شرایط اختصاصی دانشگاه محقق اردبیلی برای جذب هیئت علمی پیمانی (دکتری تخصصی) در فراخوان آبان ماه سال ۱۴۰۱
 
ردیف رشته گرایش تعداد توضیحات
۱ کارآفرینی همه گرایش های کارآفرینی ۱  
۲ علوم کامپیوتر همه گرایش های علوم کامپیوتر ۱  
۳ مدیریت آموزشی همه گرایش های مدیریت آموزشی ۱  
۴ فیزیک فیزیک گرایش فیزیک ماده چگال ۱  
۵ باستان شناسی باستان شناسی گرایش دوران تاریخی ۱  
۶ حسابداری همه گرایش های حسابداری ۱  
۷ ریاضی کاربردی ریاضی کاربردی گرایش آنالیز عددی ۱  
۸ مهندسی پلیمر مهندسی پلیمر گرایش پلیمریزاسیون ۱  
۹ بیوانفورماتیک همه گرایش های بیوانفورماتیک ۱  
۱۰ روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی همه گرایش های روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی ۱  
۱۱ شیلات همه گرایش های شیلات ۱  
۱۲ مهندسی برق مهندسی برق گرایش الکترونیک ۱ اولویت جذب با گرایش های الکترونیک و مدارهای مجتمع آنالوگ می باشد.
۱۳ ادیان و عرفان همه گرایش های ادیان و عرفان ۱ جذب در این رشته فقط از میان متقاضیان فارغ التحصیل گرایش ادیان و عرفان تطبیقی می باشد.
۱۴ صنایع دستی همه گرایش های صنایع دستی(هنرهای سنتی) ۱ اولویت جذب با متقاضیان دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد مرتبط در رشته صنایع دستی و دکتری پژوهش هنر یا هنر اسلامی می باشد.
۱۵ مهندسی فضای سبز همه گرایش های مهندسی فضای سبز ۱ """در هنگام انتخاب رشته به شرایط اختصاصی دانشگاه توجه نمایید.
اولویت جذب در یکی از گرایش های مهندسی فضای سبز، معماری منظر و یا مهندسی طراحی محیط زیست می باشد.
۱۶ مدرسی معارف اسلامی مدرسی معارف اسلامی گرایش مبانی نظری اسلام ۱ اولویت جذب با فارغ التحصیلان مدرسی معارف اسلامی گرایش مبانی نظری اسلام، الهیات و معارف اسلامی گرایش کلام - فلسفه و کلام اسلامی و فارغ التحصیلان سطح ۴ حوزه با پایان نامه مرتبط کلامی می باشد.
در ضمن داوطلبان فارغ التحصیل هر کدام از گرایش های یاد شده حتماً باید دارای مجوز تدریس در گرایش اندیشه اسلامی از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها باشند.
۱۷ زبان و ادبیات فارسی همه گرایش های زبان و ادبیات فارسی ۱ لازم به ذکر است استخدام در این رشته -گرایش بصورت هیات علمی پژوهشی بوده و متقاضی در مرکز مطالعات آذربایجان بکارگیری خواهد شد. بدلیل بکارگیری در مرکز مطالعات آذربایجان اولویت استخدام با متقاضیانی خواهد بود که تسلط و آشنایی کامل به زبان و ادبیات آذری، ترکی استانبولی  و تاریخ  منطقه آذربایجان خواهند داشت.تبصره ۱ : با توجه به نوع فراخوان (استخدام پیمانی) دانشگاه، ثبت نام فقط برای متقاضیانی مجاز است که تا پایان مهلت شرکت در فراخوان آبان ماه سال ۱۴۰۱ فارغ‌التحصیل مقطع دکتری باشند.
تبصره ۲ : جذب افراد صرفاً از میان فارغ‌التحصیلان دکتری تخصصی دانشگاه­‌های دولتی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه­های علوم پزشکی مراکز استان­‌ها (وزارت بهداشت و درمان) مقدور است (در خواست فارغ التحصیلان دوره‌های غیردولتی غیر انتفاعی، آزاد اسلامی، پردیس‌های دانشگاهی، مجازی و غیر حضوری قابل بررسی نمی باشد) فلذا متقاضیان فارغ التحصیل از دانشگاه‌های غیر دولتی شهریه پرداز مجاز به شرکت در فراخوان دانشگاه محقق اردبیلی نمی‌باشند. بطور کلی حداقل دو مقطع تحصیلی باید از دانشگاه‌های دولتی باشد.
تبصره ۳ : فارغ‌التحصیلان دوره‌های حضوری دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور (جزء لیست پانصد دانشگاه اول) در صورتی که مدارک تحصیلی ایشان توسط وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان به صورت غیر مشروط ارزیابی شود مجاز به ثبت نام می‌باشند.
تبصره ۴ : حداقل معدل متقاضیان طبق نامه شماره ۱۹/۱۲۹۷۰/م‌ج مورخ ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ رئیس محترم مرکز جذب اعضای هیئت علمی برای مقاطع تحصیلی کارشناسی ۱۴، کارشناسی ارشد ۱۶  و دکتری ۱۶  می‌باشد.
تبصره ۵ : همسوئی مقاطع مختلف تحصیلی از لحاظ رشته‌ها و گرایش‌های آموزشی با رشته درخواستی دانشگاه
تبصره ۶ : در صورتی که متقاضی دارای سوابق پژوهشی درخشان از جمله چاپ حداقل ۱۰ مقاله نمایه شده در مجلات معتبر داخلی و بین‌المللی باشد، در این صورت یکی از معدل‌های اشاره شده در تبصره ۴ حداکثر تا یک نمره قابل جبران خواهد بود.

دفعات مشاهده: 2003 بار   |   دفعات چاپ: 34 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر