لینک های مهم:


فرم های تقاضای انتخاب سرآمد فرهنگی

لینک پیمایش و نظرسنجی فعالیت ها و برنامه های فرهنگی:

سامانه همیاران دانشگاهیان در فرهنگ 
هدف
www.hadaf.dmsrt.ir


سامانه فراخوان
چارت سازمانی معاونت فرهنگی و اجتماعی
اطلاعات تماس
ورود به سایت

آشنایی

آشنایی با جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی:

در سال 1366 به دلیل خلا فرهنگی و سیاسی و فکری که در جامعه دانشگاهی کشور احساس می شد جمعی از دانشجویان مذهبی و چیرو خط امام و رهبری پایه های ایجاد یک تشکل با بدنه ی دانشجویی و ولایی با عنوان جامعه اسلامی دانشجویان را طرح ریزی کردند.در سالهای اولیه شکل گیری این تشکل زمزمه هایی مبنی بر اینکه جامعه اسلامی مورد تایید نظام نیست احساس میشد تا اینکه در سال 1368 مقام معظم رهبری به تمام این حرف و حدیث ها خاتمه دادند و تشکل فرهنگی سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان با تایید مقام معظم رهبری شروع به کارکرد.

در حال حاضر بیش از50 دفتر جامعه اسلامی دانشجویان در سطح دانشگاه های مطرح کشور مشغول به فعالیت هستند.جهت گیری های صحیح و به موقع این تشکل در مواقع حساس از ویژگی ها بارز این تشکل می باشد بطوریکه رهبر انقلاب در مورد آن فرمودند:...من تشکل شما را هم که دوست دارم بخاظر همین است،این جهت گیری درست که با رفت وآمد انسان ها و سلایق مختلف عوض نمی شود،این را مغتنم بشمارید.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی در سال 1372 به همت جمعی ازدانشجویان مذهبی دغدغه مند و مطالبه گر شکل گرفت و تا امروز به فعالیتهای فرهنگی سیاسی خویش ادامه می دهد.

از فعالیت های این تشکل در سالهای اخیر میتوان به همایش دکتر لنکرانی وزیر سابق بهداشت،همایش دکتر متکی وزیر سابق امورخارجه،همایش دکتر الهام سخنگوی دولت،همایش دکتر صفار هرندی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد ،همایش دکترحسن عباسی رییس مرکز مطالعات استراتژیک،همایش با حضور حمید رسایی نماینده مجلس،همایش حجت السلام پناهیان،همایش بیژن نو باوه وطن نماینده تهران در مجلس، مایش اجرای زنده سرود یار دبستانی من با حضور جمشیدجم و ده ها همایش دیگر،برگزاری همه ساله اردوی زیارتی آموزشی قم ، مشهد و جمکران،برگزاری اردوی تفریحی آموزشی سرعین،مسابقه کتابخوانی:هندزفری، راه و بی راه،مسابقه دلنوشته،نشریه دیواری با عنوان ایستگاه در دانشکده ها برای اولین بر در سطح کشور،چاپ نشریه سراج و اتفاق،برگزاری کرسی های آزاداندیشی و تریبون آزاد،اکران فیلم اخراجی های 3،چاپ بیانیه در مناسبتهای مختلف و حوادث مهم کشوری و بین المللی وحضور تاثیرگدار در غرصه انتخاباتی و ...اشاره کرد.

آدرس دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان:

دفتر برادران:بالاتر از سلف،خانه فرهنگ، دفتر مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان

دفتر خواهران:دانشکده ادبیات،طبقه همکف


دفعات مشاهده: 3268 بار   |   دفعات چاپ: 326 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دیدار جمعی از دانشجویان جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاههای استان اردبیل با امام جمعه اردبیل

دیدار جمعی از دانشجویان جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاههای استان اردبیل با امام جمعه اردبیل

 AWT IMAGE

 حجت‌الاسلام سید حسن عاملی در دیدار جمعی از دانشجویان تشکل جامعه اسلامی دانشگاه‌های استان اردبیل اظهار داشت: اقتدار فرهنگی در شرایط خاص انقلاب ما یک ضرورت است که تشخیص این بعد حرکتی و راهبردهای آن بسیار مهم و ارزشمند به شمار می‌رود .

  وی عنوان کرد: انقلاب اسلامی در تاریک‌ترین مقطع جهان که نظام اصیل ارباب رعیتی در دنیا حاکم بود شکل گرفت و به رغم امپراتوری غرب که سعی داشتند حاکمیت ملی ملت‌ها شکسته شود انقلاب اسلامی ما تنها نظامی است که حاکمیت ملی آن با گذشت 34 سال پا برجا و برقرار است .

  سی حسن عاملی انقلاب اسلامی و شعارهای مطلوب جهانی آن را گمشده بشریت توصیف کرد و گفت: این شعارها که برگرفته از فرهنگ عاشورایی و مهدویت است خواسته همه انسان‌‌هاست چرا که حقیقت قیام امام حسین (ع) و شعار آن حضرت تبیین و ترویج رهبری صالح و تاکید بر این اصل بی‌بدیل بود .

  وی تصریح کرد‌: ما بیش از 500 سال به دلیل بی‌لیاقتی شاهان این کشور در خواب غفلت بوده و هیچ سهمی در تحولات جهانی نداشتیم به طوری که سهم ما از تولید علم و دانش جهانی در حد صفر بوده است چرا که در 500 سال اخیر حاکمان این کشور خیانت‌هایی را روا داشتند که در طول تاریخ این خیانت‌ها ماندگار است .

  نماینده ولی فقیه در استان بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران آخرین فرصت را برای درخشش و اثبات حقانیت ملت ایران فراهم کرده و امروز ایران اسلامی ما کانون توجه دنیا و اقتدار و صلابت جهانی شده است .

  عاملی یادآور شد: در این شرایط حساس دشمن با حربه جنگ نرم سعی در بر هم زدن فضای سالم معنوی و ارزشی ما دارد و شایسته است در این شرایط ما نقش تاریخی‌مان را ایفا کنیم .

  وی یکی از این نقش‌های ارزشی را توجه به فرهنگ و بصیرت والا توصیف کرد و ادامه داد: امروز اقتدار واقعی ملت‌ها اقتدار فرهنگی است به طوری که ما در سایه فرهنگ مهدوی و عاشورایی است که می‌توانیم بهترین و ارزشمندترین مبانی را به دنیا ارائه کنیم .

  امام جمعه اردبیل ضرورت توجه به رهبری واحد جهانی و مباحثی همچون مدیریت واحد جهانی، حکومت و مهدویت جهانی و.. یاد‌آور شد و گفت: جهان و بشریت امروز از نبود رهبریت سالم و واحد جهانی در آتش خشم و جنگ می‌سوزد در حالی که باید این مطالبه حقیقی برآورده شود. برای رسیدن به صلح جهانی ما نیازمند رهبری واحد جهانی و صالح هستیم تا در سایه آن بتوانیم از نابسامانی‌ها و خرابی‌ها دور شویم .

  سید حسن عاملی در پایان سخنان خود ضرورت برطرف شدن مشکلات ناشی از تبعیض نژادی را یادآور شد و ابراز داشت: مبارزه با افراطی‌گری دینی ضروری است چرا که غرب اسلام ارزشی را با اعمال و رفتار وهابیت و تکفیری‌ها می‌سنجد که باید ریشه گروه‌های افراطی در مکتب اسلام و عالم اسلام از بین برود .


دفعات مشاهده: 3337 بار   |   دفعات چاپ: 391 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

گزارش اردوی فرهنگی زیارتی قم ، جمکران و مشهد مقدس سال 1392

گزارش  اردوی فرهنگی زیارتی قم ، جمکران و مشهد مقدس سال 1392

برادران

خواهران


دفعات مشاهده: 3529 بار   |   دفعات چاپ: 398 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر