لینک های مهم:


فرم های تقاضای انتخاب سرآمد فرهنگی

لینک پیمایش و نظرسنجی فعالیت ها و برنامه های فرهنگی:

سامانه همیاران دانشگاهیان در فرهنگ 
هدف
www.hadaf.dmsrt.ir


سامانه فراخوان
چارت سازمانی معاونت فرهنگی و اجتماعی
اطلاعات تماس
ورود به سایت

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاههای مرکز اردبیل در خصوص انتخابات و خلق حماسه سیاسی

جمهوری اسلامی ایران، نظامی برآمده از شریعت مقدس اسلام با زعامت ولی فقیه عادل و تکیه بر آراء و مقبولیت مردمی است که این دو عنصر، ذیل مقوله مردم‌سالاری دینی ترکیب می شود و انتخابات، مظهر آگاهی و حضور مؤثر مردم در سیاست و حکومت است، نظام جمهوری اسلامی از ابتدای شکل‌گیری تاکنون تقریبا هر 14 ماه یک انتخابات برگزار کرده است و دشمنان ملت ایران که از اسلام و جمهوری اسلامی سیلی محکمی خورده بوده‌اند به هر نحو ممکن سعی بر غلبه و سیطره مجدد خود بر ایران اسلامی دارند. آنچه که مانع این سیطره می‌شود اسلامیت نظام و مردمی بودن آن وایستادگی بیش از سه دهه ملت بصیر ایران اسلامی بر آرمان‌ها و دستاوردهای سترگ انقلاب اسلامی است . امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را که برگرفته از آموزه‌های سراسر نورانی اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و آله و سلم) و مکتب حضرت امام خمینی (رحمه الله) است، به الگویی بی‌بدیل برای سایر ملت‌ها و دولت‌های مستقل و آزاده به ویژه کشورها و دول اسلامی بدل ساخته است.اینک پس از عبور از گردنه‌های سخت تاریخی، به فرموده مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) بشریت در پیچ بزرگ تاریخی و بسیار مهمی قرار گرفته که ملت‌های مسلمان به ویژه ملت بزرگ ایران اسلامی بایستی با هوشمندی و بصیرت هرچه تمام‌تر از این پیچ بزرگ تاریخی با موفقیت عبور کرده و با وحدت و همدلی بین ملت‌ها و دولت‌های اسلامی در برابر هجمه‌های وحشیانه زورگویان و ابرقدرتان ایستادگی کرده و از صراط مستقیم انقلاب و اسلام خارج نشوند. بسیج دانشجویی دانشگاههای مرکز اردبیل ضمن اینکه رسما اعلام میدارد در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر اردبیل از هیچ گونه جریان ،ائتلاف ویا شخص خاصی حمایت نمیکند با تأسی از امام راحل‌ عظیم الشان (ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، ضمن شرکت فعال در این انتخابات، از آحاد ملت شریف و بزرگوار ایران اسلامی و شهر اردبیل علی الخصوص جامعه بصیر دانشجویی به عنوان پرچمداران ولایتمداری و حماسه آفرینی، دعوت می‌نماید تا با شور و نشاط انقلابی، همچون گذشته بصیرت خود مبنی بر پایبندی به نظام را در روز جمعه، 24 خرداد با خلق حماسه سیاسی در انتخابات به اثبات رسانند. والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته

بسیج دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور 


دفعات مشاهده: 3733 بار   |   دفعات چاپ: 382 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

آشنایی با بسیج دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی

AWT IMAGE

  امام خمینی (ره): بسیج لشگر مخلص خداست. این جمله را که می شنوم یاد اخلاص شهدا می افتم؛ آنها که هر آنچه داشتند، را بر کف گرفتند و مخلصانه به امام خود لبیک گفتند. شهدا در شبهای عملیات می گفتند: کاش مدعیان این حس غریب را در میافتند، این وجد آسمانی را که همه ی ذرات بدن انسان در شعاع وصلی راز آمیز «عین لذت» شدند. نه آن لذتی که هر موجودی که حس پنج گانه دارد حس می کند، بلکه به قول شهید آوینی «الذالذات» را. آن شهیدان که به ریش ما خندیدند و رفتند ما که در مقابل آنها عددی نیستیم جز مدعی .

  زمانه، زمانه ی غریبی است، شهدا در جهاد اصغر بودند و ما امروز در جهاد اکبریم. البته هرگز از یادمان نمی رود که شهدا در همان جهاد اصغر که دفاع مقدس بود با جهاد اکبر یعنی جهاد با نفس توانستند پیروز میدان شدند؛ و حالا که ما در دوران جهاد اکبریم، نمی توانیم پیروز شویم مگر آنکه جهاد کبری کرده باشیم. بسیج از همان زمان که به فرمان امام تشکیل شد، اگر گلستانش تصور کنیم و گل های آن را بچینیم و اسانس آن را تهیه کنیم با توجه به موقعیت دانشگاه و جوّ جوان آن می شود بسیج دانشجویی که اگر درش را باز کنیم عطرش باید عالم را مست کند.

  دوران الآن ما هم حکم شب عملیات را دارد و ما از آن زمان که وارد دانشگاه شدیم البته که وارد جبهه فرهنگی شدیم، و امروز آمده ایم که حکم عملیاتمان را بگیریم؛ امروز که پای در محیط دانشگاه می گذاریم باید بدانیم که پای در جایی می گذاریم که مبدأ تحولات است. اگر قرار است تحولی شود از اینجا شروع می شود. فکر نکنیم آمده ایم که فقط درس بخوانیم. لیسانس بگیریم و فوق لیسانس و یا حتی دکتری. البته گرفتن این مدارک بسیار مهم است اما آموزش بدون تربیت تقریباً به هیچ دردی نمی خورد. آقا هم می گوید که بسیج دانشجویی باید نمره اش هم درجه یک باشد، اما همو می گوید که دانشجو باید مطالبه گر باشد، باید دغدغه مند باشد، باید فکر جامعه را هم بکند.

  حالا آمده ایم در این جنگ نابرابر بگوییم: سید علی خیالت راحت، ما هستیم و سنگر دانشگاه را حفظ خواهیم کرد؛ که اگر فقط با همین نیت بیاییم دعای "مخلصین له الدین" پشت پناهمان خواهد بود. یادمان نرود که هزار بار مختار بودن کافی نیست، باید کربلایی باشیم، درست هدف گیری کنیم و با معرفت باشیم که اگر باشیم حتماً او تربیتمان خواهد کرد. در این میان وقتی که شهید باکری چند شب قبل از عملیات از ترک موتور افتاد و همان جا از شدت خستگی خوابش برد، عار است که یک بسیجی شب را در رختخواب آرام بخوابد.

  در ضمن اگه میخوای دانشجوی دغدغه مند و بسیجی باشی، اینها محور فعالیت های بسیج واحد برادران و واحد خواهران هستند:

  فرهنگی: کانون قرآن و عترت- کانون دفاع مقدس- کانون نشریات- کانون رسانه و هنر- کانون تبلیغات- کانون اردویی و تفریحی- کانون اردوهای جهادی طرح هجرت- کانون مطالعات زنان و خانواده

  علمی: کانون پژوهشهای علمی- هسته های علمی رباتیک، نجوم، ادیان و عرفان، عمران، کشاورزی، روانشناسی و ... .

  سیاسی: کانون بررسی و تحلیل- کانون سیاسی- واحد نمایندگی و حفاظت

  آموزشی: کانون طرح ولایت و حلقه های صالحین- کانون آموزش- کانون آموزش های تخصصی.

  واحدها: واحد سایبری و فضای مجازی- واحد خبرنگاری- واحد نیروی انسانی- واحد تربیت بدنی- واحد پشتیبانی- واحد روابط عمومی- واحد برنامه ریزی و مالی- واحد تشکیلات.

  دانشکده های خارج از اردبیل: پایگاه امام حسین (ع) دانشکده ادبیات نمین و پایگاه امام علی (ع) دانشکده کشاورزی مغان.

  پل های ارتباطی ما با شما:

  1- دفاتر بسیج دانشجویی هر دانشکده- دفتر مرکزی برادران واقع در طبقه دوم خانه فرهنگ، روبروی دفتر نهاد رهبری- دفتر مرکزی خواهران واقع در طبقه دوم خانه فرهنگ، روبروی دفتر معاونت فرهنگی

  2- آدرس اینترنتی www.basijuma.ir

  3- www.uma-basij.blogfa.com

  4- شماره تماس: 04515510804 داخلی: 2672

  5- سامانه پیامکی: 30009900090804

  6- بروبچه های بسیجی


دفعات مشاهده: 3768 بار   |   دفعات چاپ: 412 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر