ورود به سایت

برگزاری اولین مجمع عمومی اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی مهندسی شیمی، نفت و پلیمر به میزبانی دانشگاه تهران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۵/۳۱ - 10:00 | 

برگزاری اولین مجمع عمومی اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی مهندسی شیمی، نفت و پلیمر به میزبانی دانشگاه تهران

AWT IMAGE

در این نشست که با حضور ۳۸ نفر از دبیران و نمایندگان انجمن های علمی دانشجویی مهندسی شیمی، نفت و پلیمر دانشگاه های سراسر کشور و سرکار خانم عبدالهی کارشناس انجمن های علمی اداره کل فرهنگی و سرکار خانم خرمی کارشناس انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه تهران رسمیت یافت. موضوعاتی از قبیل بررسی و تصویب اساسنامه، انتخابات شورای مرکزی، بازرسان و دبیر اتحادیه در دستور کار قرار گرفت.

در این جلسه آقای محمد رعیتی نائب دبیر انجمن علمی مهندسی شیمی به نمایندگی از دانشگاه محقق اردبیلی حضور داشتند.

-

اعضای شورای مرکزی شورای مرکزی:

حافظ پناهیده (دانشگاه صنعت نفت)

ایمان عباسی (دانشگاه گلستان)

محمد حسین رضایت (دانشگاه صنعتی اصفهان)

علیرضا بنی شریف (دانشگاه صنعت نفت)

سید محمد موسوی (دانشگاه اسفراین)

ناصر قربانی (دانشگاه سیستان و بلوچستان)

مجتبی رضایی (دانشگاه تهران)

کیمیا گرامی (دانشگاه صنعتی شریف، عضو علی البدل)

علی شفیع زاده (دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، عضو علی البدل)

-

بازرسان:

سید عرفان موسوی (دانشگاه اصفهان)

کاروس الماسی (دانشگاه کردستان، بازرس علی البدل)


درخواست جمعی از دبیران انجمن‌های علمی دانشجویی از رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۴/۱۳ - 12:00 | 

درخواست جمعی از دبیران انجمن‌های علمی دانشجویی از رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)

AWT IMAGE

متن درخواست به شرح زیر می باشد:

عرض سلام و ادب و احترام محضر رهبر گرانقدر انقلاب؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی)

ما جمعی از دبیران انجمن‌های علمی دانشجویی هستیم و این نامه را به نمایندگی از فعالان این مجموعه دانشجویی نگاشته ایم. به گواه آمارها تنها در دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم بیش از ۸۵۰۰ انجمن علمی دانشجویی به ثبت رسیده است که نشان می دهد انجمن علمی دانشجویی بزرگترین و پرمخاطب ترین مجموعه دانشجویی کشور است. با این حال همواره افسوس خورده‌ایم که چرا بزرگترین مجموعه دانشجویی کشور امکان گفت‌وگو و طرح دیدگاه‌ها را در حضور شما نداشته و عموما از داشتن تریبون در دیدار رمضانی دانشجویان باحضرتعالی محروم بوده است؟

رهبری عزیز

چنان‌چه شما نیز بارها تاکید داشته اید از ماموریت های مهم دانشگاه پرداختن به نیازهای علمی و پژوهشی کشور و تربیت نیروی انسانی توانمند، صاحب دانش و تحلیل و کارآزموده است. انجمن های علمی دانشجویی ظرفیتی است که بیشترین قرابت را با این ماموریت ها دارد؛ ظرفیت بزرگ و پویایی برای پرداختن به مسائل اساسی کشور و راه انداختن یک نهضت نوآوری علمی و جنبش نرم افزاری همه جانبه و با هدف بنای یک جامعه آباد و عادلانه مبتنی بر تفکرات و ارزش های اسلامی. اما در تحیر مانده‌ایم که چرا نهادهای تصمیم گیر جامعه کمتر به این ظرفیت التفات دارند؛ چنانچه برنامه‌ریزان دیدار دانشجویان با حضرتعالی نیز عموما بزرگترین مجموعه علمی دانشجویی کشور را نادیده می گیرند. در هر حال خواستیم بنویسم که مشتاق به دیدار شما هستیم. می‌خواهیم از کلام و رهنمود شما بهرمند شویم و می‌خواهیم بگوییم فرزندان شما در مجموعه انجمن‌های علمی دانشجویی حاضر به هر گونه فداکاری برای اعتلای علمی کشور در سایه رهنمودهای شما هستند.

والسلام علیکم و رحمه ا... و برکاته

-

فایل نامه را از اینجا میتوانید دریافت کنید


نهمین جشنواره ملی حرکت مهر ماه برگزار خواهد شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۳/۲۵ - 11:40 | 

نهمین جشنواره ملی حرکت مهر ماه برگزار خواهد شد.

نهمین جشنواره ملی حرکت، ۳ الی ۵ مهر ماه ۱۳۹۵ به میزبانی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار خواهد شد.

جشنواره ملی حرکت فرصتی برای معرفی برترین انجمن‌های علمی دانشجویی است. آثار و دستاوردهای برترین انجمن‌های علمی هر دانشگاه پس از برگزاری جشنواره حرکت دانشگاهی به جشنواره ملی حرکت ارسال می‌شود تا در حوزه‌هایی چون آموزش، ترویج، مسابقه، نشریه، کتاب، کارآفرینی، اختراع و... به رقابت پردازند.

دوره نهم جشنواره در سه بخش رقابتی «انجمن علمی فعال»، «انجمن علمی خلاق» و «دانشگاه برگزیده» برگزار می شود.


مرحله دانشگاهی نهمین جشنواره ملی حرکت در دانشگاه محقق اردبیلی آغاز شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۲/۲۶ - 14:30 | 

مرحله دانشگاهی نهمین جشنواره ملی حرکت با حضور منتخبان مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین، معاون استاندار و مسئولان دانشگاه در دانشگاه محقق اردبیلی آغاز شد.

AWT IMAGE

دکتر گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه جشنواره حرکت ویژه انجمن‌های علمی دانشجویی است، گفت: این جشنواره با تاکید بر ارتباط انجمن های علمی دانشجویی با جامعه و صنعت برگزار می شود.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره تصریح کرد: نشان دادن دستاوردهای علمی دانشجویان، ایجاد فن‌بازار و نمایشگاه دستاوردهای انجمن‌های علمی دانشجویی، شناسایی و تقدیر از شرکت های دانشجویی صنایع کارآفرین از جمله اهداف برگزاری جشنواره حرکت است.

صادقی با بیان اینکه فعالیت های فرهنگی دانشگاه محقق اردبیلی رشد چشم گیری داشته است، ادامه داد: برنامه های فرهنگی دانشگاه نسبت به سال ۹۳ رشد ۳۵۲ درصدی و نسبت به سال ۹۲، رشد ۹۵۶ درصدی داشته است.

طاهر شریفی معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل با بیان اینکه برگزاری جشنواره حرکت در ارتقای علمی دانشجویان تاثیر مثبتی دارد، گفت: این چنین جشنواره هایی در انتقال علم و تجارب دانشجویان تاثیر خوبی دارد.

وی اضافه کرد: جشنواره حرکت می تواند در ارتقای علمی دانشجویان هم به صورت عمودی و هم به صورت افقی تاثیرگذار است بنابراین حرکت مبارکی محسوب می شود.

شریفی با بیان اینکه انجمن های علمی با ظرافت تمام در صدد نشان دادن دستاوردهای خود بودند، ادامه داد: غرفه ها نشان دهنده ظرفیت بالای دانشجویان است و ما مسئولان باید زمینه های لازم را در این مورد فراهم کنیم.

دکتر عباس فنی اصل معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه ۵۲ انجمن علمی در دانشگاه فعال است، افزود: ۶۵ نشریه هم در دانشگاه منتشر می شود.

وی با بیان اینکه ۲۹۹ برنامه فرهنگی در شش ماهه دوم سال ۹۴ انجام شده است، ادامه داد: ۱۱۶ کارگاه تخصصی، ۲۶ نشست تخصصی، ۱۰ طرح پژوهشی، ۹ نمایشگاه تخصصی و ۹ همایش از جمله این برنامه ها بوده است.

AWT IMAGE

***

AWT IMAGE

***

AWT IMAGE

***

AWT IMAGE

***

AWT IMAGE


کارگاه رباتیک دانشگاه محقق اردبیلی افتتاح شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۸/۲۳ - 15:00 | 

کارگاه رباتیک دانشگاه محقق اردبیلی در مجموعه فن بازار این دانشگاه به بهره برداری رسید.

دکتر گودرز صادقی در مراسم افتتاح این کارگاه با بیان اینکه استفاده و کاربرد دانش رباتیک در زندگی روزمره اهمیت زیادی دارد، گفت: همگام با پیشرفت های عظیم و سریع علم و صنعت در جهان امروز، حرکت کشور عزیز ما نیز در عرصه صنعت و تکنولوژی شتاب بیشتری گرفته و سعی می شود با بکارگیری علوم مختلف روز در بخش صنعت، کمبودها و عقب ماندگی های موجود برطرف شود.

AWT IMAGE

وی افزود: پیشرفت و توسعه صنعت در زمینه رباتیک، بدون سرمایه گذاری برای آموزش و گسترش علوم مربوط به آن هرگز میسر نخواهد شد و میبایست ما برای جبران عقب ماندگی ها و کاستی های رباتیک کشور، به توسعه هرچه بیشتر و هرچه سریع تر دانش رباتیک در مراکز آموزشی خود بپردازیم.

AWT IMAGE

دکتر عباس فنی اصل معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه نیز با بیان اینکه این کارگاه در پی قول سرپرست دانشگاه در جشنواره حرکت با پیگیری معاونت فرهنگی و اجتماعی و همکاری دانشکده فنی و مهندسی ایجاد شده است، افزود: امکانات اولیه در این کارگاه آماده شده است و امیدواریم روز به روز تجهیز شود.

AWT IMAGE

وی اضافه کرد: علی رغم اینکه رشته رباتیک در دانشگاه محقق اردبیلی وجود ندارد، ولی سعی می کنیم با همکاری اساتید پیشرفت های چشمگیری در علم رباتیک داشته باشیم.