ورود به سایت

حضور افتخار آفرین تیم خانه رباتیک و هوش مصنوعی دانشگاه محقق اردبیلی در رویداد همکاری های فناوری محور با چین در حوزه هوش مصنوعی برای اولین با

 | تاریخ ارسال: 1401/12/22 - 09:31 | 
حضور افتخار آفرین تیم خانه رباتیک و هوش مصنوعی دانشگاه محقق اردبیلی در رویداد همکاری های فناوری محور با چین در حوزه هوش مصنوعی برای اولین بار


آخرین جلسه شورای عمومی مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناوری در سال ۱۴۰۱

 | تاریخ ارسال: 1401/12/21 - 13:32 | 
 آخرین جلسه (۱۳۴) در سالن جلسات مرکز مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ با حضور تمام اعضاء و همکاران از حوزه امور مالی انجام گرفت...
بررسی مشکلات و پیشنهادات و انتقادات در حیطه عملکرد هفت ماه اخیر مدیران و کارشناسان و بررسی امور مالی مرکز دستور کار جلسه بود.
و برنامه ریزی برای شروع کار در سال ۱۴۰۲ برای عملی کردن اهداف مرکز و بالا بردن رتبه دانشگاه در سطح کشور و جهان...

 

نظارت و ارزیابی پایان دوره سال دوم واحدهای مستقر در مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی

 | تاریخ ارسال: 1401/12/20 - 14:42 | 
نظارت و ارزیابی پایان دوره سال دوم واحدهای مستقر در مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی
جلسه ارزیابی  با حضور کمیته ارزیابی مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی و در محل دفتر ریاست مرکز رشد برگزار گردید.
در این جلسه فناور مورد نظر به ارائه گزارشی مبسوط ازفعالیت‌­های صورت گرفته در یکسال اخیر پرداخته و کمیته ارزیابیی مرکز با استناد به مستندات ارایه شده توسط فناور، در مورد نحوه ادامه همکاری تصمیم­‌گیری نمودند. همچنین تبادل نظر در خصوص مشکلات اجرایی فناوران و استماع نظرات و پیشنهادات فناوران از دیگر بخش­های این جلسه بود.  


 

تجلیل از دانشجویان پژوهشگر و فناور برتر دانشگاه محقق اردبیلی

 | تاریخ ارسال: 1401/12/14 - 10:00 | 
همزمان با سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان، دانشجویان پژوهشگر و فناور برتر دانشگاه محقق اردبیلی تجلیل شدند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر اسماعیل چمنی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی ۱۳ اسفند در مراسم تجلیل از دانشجویان پژوهشگر و فناور برتر دانشگاه محقق اردبیلی رونق پژوهش را نتیجه رونق تحصیلات تکمیلی در دانشگاه دانست و گفت: کسب عناوین برتر در عرصه های ملی و بین المللی توسط دانشگاه محقق اردبیلی در نتیجه تلاش های دانشجویان، پژوهشگران و کارکنان دانشگاه است.
وی از افزایش ۷۰ درصدی گرنت پژوهشی و پاداش مقالات خبر داد و افزود: طرح پژوهشی نوع سوم نیز در دانشگاه محقق اردبیلی تدوین شده و جزئیات آن اطلاع رسانی خواهد شد.
چمنی از برنامه ریزی دانشگاه محقق اردبیلی برای توامندسازی دانشجویان در عرصه پژوهشی خبر داد و تصریح کرد: از کلیه فعالیت های پژوهشی دانشجویان و کارکنان به صورت همه جانبه حمایت می شود.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی همچنین از جذب بیش از ۱۰۰ دانشجوی خارجی برای نیمسال جاری در این دانشگاه خبر داد.
وی دانشجویان را سفیران فرهنگی دانشگاه دانست و افزود: از دانشجویان انتظار می رود در کنار ارتقای سطح علمی خود، حفظ ارزش ها، حرمت ها و احترام به بزرگ ترها را مورد توجه قرار دهند. 
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به توانمندی دانشجویان در حوزه های مختلف، گفت: امروز ۶۰ درصد دانشجویان را دختران تشکیل می دهند و این نشان دهنده عزم راسخ جوانان و دختران در فتح قله های پیشرفت است.
وی افزود: دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی جزو دانشجویان برتر کشوری و جهانی بوده و برخی از آنها جز پژوهشگران ۲ درصد برتر جهان هستند.
حسنی پیشرفت و خدمت به جامعه را هدف جوانان نخبه ایرانی دانست و تصریح کرد: امروز جوانان نخبه ما باید جلوی فضای آلوده دشمن را بگیرند.
دکتر جبرائیل رزمجو معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه این جشنواره برای اولین بار در دانشگاه همزمان با روز جوان برگزار شد، افزود: این جشنواره از سال آینده همزمان با هفته پژوهش و فناوری در آذرماه برگزار خواهد شد.
وی افزود: انتخاب پژوهشگران و فناوران برتر در این جشنواره در حوزه های کشاورزی، فنی و مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی در شورای پژوهشی دانشگاه انجام شد.
رزمجو با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و تاکیدات مقام معظم رهبری در این بیانیه به حوزه جوانان و دانشگاه ها، تصریح کرد: مسئولان باید ارزش و اهمیت بیشتری برای جوانان قائل شوند؛ چراکه جوانان در هر عرصه ای حضور داشته باشند، قله های موفقیت را فتح خواهند کرد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی جذب بیش از ۱۰۰ دانشجوی خارجی در این دانشگاه را نوید خوبی برای توسعه و پیشرفت دانشگاه در عرصه ارتباطات بین المللی دانست و گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته بیش از ۱۰۰ پژوهشگر پسادکتری نیز به زودی جذب دانشگاه خواهند شد.
وی حمایت از دانشجویان جهت شرکت در کنفرانس های ملی و بین المللی و کارگاه های آموزشی و پژوهشی را یادآور شد و افزود: کتابخانه مرکزی دانشگاه نیز یکی از کتابخانه های دانشگاهی مجهز کشور بوده و آماده ارائه خدمات به دانشجویان است.
رزمجو با بیان اینکه گروه مهندسی مواد دانشگاه محقق اردبیلی گروه برتر کشور می باشد، ادامه داد: تداوم حضور دانشگاه محقق اردبیلی در رتبه بندی های ملی و بین المللی و ارتقای جایگاه دانشگاه جزو برنامه های مجموعه مدیریتی دانشگاه است.
گفتنی است در ادامه از دانشجویان پژوهشگر و فناور برتر و فعالان انجمن های علمی و فرهنگی دانشگاه محقق اردبیلی تجلیل به عمل آمد.

لیلا کرامتیان، میثم عباسی ،سارا قهرمان زاده،سمانه بالازاده، سمیرا نعمت زاده، زهرا گودینی، ایاز سپهری، مجید دادخواه، علی افروز، احسان فخری
۱۳۳ امین جلسه هفتگی شورای عمومی مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی

 | تاریخ ارسال: 1401/12/7 - 13:35 | 
این جلسه طبق روال هفته های قبل با حضور ریاست و معاونین و کارشناسان مرکز در اتاق ریاست برگزار گردید. جلسه با تلاوت آیاتی نورانی قران کریم شروع شد و دکتر هدایت نکاتی در مورد هر چه بهتر شدن روابط بین مسولان و فناوران یادآوری کردند و در  ادامه جلسه مهندس دستور، دستور کار جلسه رو مورد به مورد بیان کردند و حاضران به برسی آنها پرداختند.
مواردی چون: ادامه دادن ارزیابی ها و نهایی کردن آنها با توجه به اتمام سال
مشخص کزدن خروجی های مرکز
بررسی قراردادها
ایجاد صندوق پیشنهادات و انتقادات
انتخاب نماینده از طرف فناوران برای برقراری هرچه بهتر رابطه با مدیران و مسئولان