ورود به سایت

تمدید فراخوان سی‌ویکمین جشنوارۀ انتخاب دانشجوی نمونه در سال ۱۴۰۲

 | تاریخ ارسال: 1402/11/4 - 09:15 | 
ضمن آرزوی سلامتی و موفقیّت برای دانشجویان عزیز ایرانی و بین‌المللی، به اطلاع می‌رساند که ثبت‌نام سی‌ویکمین جشنوارۀ انتخاب دانشجوی نمونه در دو سطح دانشگاهی و کشوری، شامل گروه‌های تخصصی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و دامپزشکی و هنر برای مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری تخصصی می‌باشد. مهلت ثبت‌نام و شرکت در سی و یکمین جشنواره دانشجوی نمونه سال ۱۴۰۲ که از دوم بهمن ماه آغاز شده بود و تا ۲۲ بهمن ماه ادامه داشت به دلیل درخواست متقاضیان تا چهارم اسفند ماه ۱۴۰۲ تمدید شد. متقاضیان می‌توانند تا پایان مهلت ثبت‌نام با مراجعه به پایگاه http://portal.saorg.ir و تکمیل فرآیند ثبت‌نام در جشنواره شرکت نمایند. نفرات اوّل هر مقطع گروه‌های تخصصیِ سطح دانشگاهی، برای ارزیابی و انتخاب دانشجوی نمونه در سطح کشوری، به سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی خواهند شد.
شرایط شرکت‌کنندگان:
۱- شرکت در رقابت در حداکثر سنوات: کاردانی پیوسته و ناپیوسته ۴ نیمسال، کارشناسی پیوسته ۸ نیمسال، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته ۴ نیمسال، کارشناسی ارشد پیوسته ۱۲ نیمسال و دکتری تخصصی ۸ نیمسال می باشد. 
۲- دانشجویان پس از گذارندن نیمی از سنوات بند فوق می توانند در این رقابت شرکت کنند.
تبصره: دانشجویان مقطع دکتری تخصصی، در صورتی که طرح پیشنهادی رساله خود را در گروه آموزشی به تصویب رسانده باشند، می توانند در این رقابت شرکت نمایند.
۳- دانشجو باید در مقطع مورد تقاضا حداقل یک‌بار به عنوان دانشجوی سرآمد (در هر یک از عناوین سرآمدی) انتخاب شده باشد. (این بند در انتخاب دانشجوی نمونه امسال لحاظ نخواهد شد و مورد نیاز نیست)
۴- حد نصاب معدل دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد و دکتری، بدون احتساب نمرۀ پایان‌نامه و رساله خواهد بود.
۵- دانشجو در هر مقطع تحصیلی صرفاً یک‌بار می‌تواند به عنوان دانشجوی نمونۀ کشوری انتخاب شود.
۶- با عنایت به لزوم تنوع در فعالیت ها، کسب حداقل امتیاز از فعالیت‌های مختلف بر اساس شیوه نامه‌های اجرایی برای شرکت در این رقابت الزامی است.
۷- دانشجویان دارای سابقۀ محکومیت قطعی در شورای انضباطی و یا سایر مراجع قانونی ذیربط در مقطع مربوطه، امکان شرکت در همان مقطع تحصیلی ندارند.
۸- دانشجویان شاغل به تحصیل در دو رشته، فقط در رشته تحصیلی اصلی مجاز به شرکت می‌باشند.
۹- دانشجویانی که قبل از فراخوان جشنواره فارغ‌التحصیل می‌شوند، در صورت نداشتن سنوات تحصیلی می‌توانند در اوّلین فراخوان سال آینده در همان گروه-مقطع شرکت کنند.
۱۰- ارائۀ تأییدیه برای تمامی فعالیت‌های علمی-پژوهشی و فرهنگی ضروری است و صرفاً فعالیت‌های صورت گرفته در طول مقطع فعلی دانشجو، ملاک محاسبه و امتیاز می‌باشد.
۱۱- ارائۀ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تمامی کتاب‌های تألیفی، ترجمه و گردآوری ضروری است.

دانلود آیین نامه جشنواره دانشجوی نمونه
دانلود شیوه نامه اجرایی جشنواره دانشجوی نمونه


دانشجویان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به مدیریت دانشجویی دانشگاه واقع در ساختمان سبلان و بخش اطلاعیه‌های دانشجویی در صفحۀ اصلی سایت دانشگاه مراجعه نمایند.

 


CAPTCHA