معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی مطرح کرد: تلاش مجموعه های علمی استان برای تحقق دیپلماسی علمی مدنظر مقام معظم رهبری

 | تاریخ ارسال: 1402/8/29 - 13:23 | 
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی از تلاش مجموعه های علمی استان برای تحقق دیپلماسی علمی مدنظر مقام معظم رهبری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر جبرائیل رزمجو ۳۰ آبان در جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اردبیل ضمن محکومیت فجایع رژیم صهیونیستی در غزه و فلسطین، گفت: اولویت مجموعه های علمی استان حمایت و تشویق پژوهشگران است.
وی با بیان اینکه طبق منویات مقام معظم رهبری، علم اقتدار و قدرت ایجاد می کند، افزود: اقتدار جمهوری اسلامی ایران برگرفته از علم و فناوری است و ما بایستی با تلاش و کوشش قله های علم و دانش و قدرت را فتح کنیم.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه امروز در سایه حمایت های نظام، سنگرها را یکی پس از دیگری فتح می کنیم و در حال تبدیل شدن به قدرت علمی و فناوری برتر منطقه و دنیا هستیم، اضافه کرد: پیشرفت کشور نیازمند حرکت علمی قوی بوده و ما برای خدمت رسانی بهتر به مردم باید فعالیت های دقیق علمی و فناورانه انجام دهیم.
وی با بیان اینکه با ترویج مناسب علم در جامعه در سطح ملی و بین المللی می توانیم به توسعه و کاربردی کردن دستاوردهای علمی کمک کنیم، افزود: جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر در حوزه علمی رتبه ۱۵ دنیا را دارد و این رتبه در بیست سال اخیر از ۵۸ به ۱۵ رسیده است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه دانشگاه به عنوان یک دانشگاه جوان جایگاه مناسبی در سطح کشور و جهان داشته و اخیرا با جذب بیش از یک هزار و ۳۰۰ دانشجوی خارجی چهره بین المللی به خود گرفته و جایگاه خود را در رتبه بندی های بین المللی روز به روز ارتقا می دهد.
وی با بیان اینکه اخیرا در رتبه بندی جهانی شانگهای در سه رشته علوم و مهندسی انرژی، مهندسی مواد و علوم کشاورزی حضور داشتیم که در رشته مهندسی مواد دانشگاه محقق اردبیلی رتبه اول کشور را کسب کرده است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی اظهارامیدواری کرد: مجموعه های علمی و پژوهشی استان در خصوص تحقق دیپلماسی علمی مدنظر مقام معظم رهبری گام بردارند.
دکتر یوسف عباس پور رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل بکارگیری ظرفیت نخبگان، شبکه سازی و توسعه فرهنگ اقتصاد دانش بنیان از اهداف اساسی این جشنواره است، گفت: بخش عمده موفقیت های کشور مرهون جانفشانی و جانبازی رزمندگان در دوران دفاع مقدس است که روحیه خودباوری را در جوانان امروز ایجاد کردند.
وی افزود: دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی استان باید در راستای تقویت فرهنگ خودباوری در جوانان و دانشجویان اقدام نمایند.
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل با اشاره به تسهیلات و حمایت های دولتی از شرکت های دانش بنیان و فناور، ادامه داد: پارک علم و فناوری اردبیل به دنبال شناسایی و رفع نیازهای فناورانه بوده و مساله اصلی خود را در راستای رفع نیازهای استان و کشور قرار داده است.
سرهنگ جهانبخش عطایی معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با بیان اینکه امروز عرصه علمی جزو ضروری ترین عرصه ها است، گفت: رویکرد بسیج نیز امروز به سمت علم و پژوهش است.
وی با بیان اینکه طبق بیانات اخیر مقام معظم رهبری ایمان و علم دو بال یک انسان در جهت رشد و تعالی است، افزود: بسیج در عرصه های مختلف دارای ماموریت بوده و در جهت پرکردن خلاها در راستای اهداف انقلاب و نظام نقش ایفا می کند.
معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل تصریح کرد: بسیج در عرصه علم و فناوری نقش تسهیلگری داشته و در راستای شناسایی نخبگان و افراد دارای ایده و فکر گام برمی دارد و در کنار مسئولان است.
وی خاطرنشان کرد: سازمان علمی، پژوهشی و فناوری سپاه در راستای حمایت مادی و معنوی از نخبگان، مخترعان، پژوهشگران و مبتکران در خدمت این قشر است.
گفتنی است در ادامه از پژوهشگران و فناوران برتر این جشنواره تجلیل به عمل آمد. همچنین در ادامه معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی این جشنواره بازدید نمود.
شایان ذکر است در این جشنواره از فرزاد پوراسکندر از فناوران مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان فناور نمونه تجلیل به عمل آمد.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 135 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر