رئیس دانشگاه محقق اردبیلی تاکید کرد: دانشگاهیان در عرصه جهاد تبیین گام بردارند / شرف مردم اقتدار یک کشور است

 | تاریخ ارسال: 1402/7/4 - 13:41 | 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: دانشگاهیان در عرصه جهاد تبیین گام بردارند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر اسماعیل چمنی ۴ مهر در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و هفته وحدت، گفت: امروز به برکت خون شهدا با آرامش و آسایش در مسیر تحول و پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار داریم.
وی با بیان اینکه طی یک سال گذشته دشمنان نظام و انقلاب دست به دست هم دادند تا کشور و جامعه دانشگاهی را متلاطم کنند، افزود: دشمنان با ایجاد جنگ ترکیبی با اهداف سیاسی می خواستند شئونات ایرانی اسلامی را نشانه روند، ولی شناخت کافی از مردم ایران نداشتند و شکست خوردند.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه امروز در محاصره تبلیغات دشمنان در فضای مجازی قرار داریم، ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز جهاد تبیین را یک فریضه بیان دانسته اند و ما نیز باید به آن عمل کنیم.
وی با بیان اینکه باید به فرزندان خود بیاموزیم که دشمن برای ما پیشرفت نمی آورد، بلکه می خواهد به کیان نظام صدمه بزند، تصریخ کرد: امروز تک تک ما دانشگاهیان و قلم بدستان وظیفه داریم در عرصه جهاد تبیین گام برداشته و پیشگام باشیم.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با تاکید بر اینکه وطن برای ما بوده و باید آنرا به بهترین شکل بسازیم، گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران در سایه خون شهدا شاهد پیشرفت های بی نظیری در عرصه نظامی و پهبادی است؛ بطوریکه اقدامات ایران در حوزه تولید موشک های هایپرسونیک لرزه بر اندام دشمنان انداخته است.
وی با بیان اینکه شتاب علمی جمهوری اسلامی ایران ۱۱ برابر متوسط جهانی است، اضافه کرد: در این عرصه پیشرفت های بسیار خوبی داشته است؛ بطوریکه در میان ۵۷ کشور اسلامی دومین کشور از لحاظ تولید علم و اولین کشور از لحاظ استنادات علمی هستیم.
رئیس دانشگاه معین استان اردبیل با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه ها حرفی برای گفتن دارد، ادامه داد: ما نیز باید این پیشرفت ها را قدر دانسته و آنها را پاس بداریم؛ چراکه همه این موفقیت ها و پیشرفت ها را مدیون شهدایی هستیم که خون خود را تقدیم نظام کردند و با آبیاری درخت بارور انقلاب، آنرا تنومند کردند.
حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا مصلح نیا مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه شهدا جزو محبوب ترین مخلوقات پروردگار هستند، گفت: شهدا نماد و راهنمای ما در مسیر زندگی هستند.
وی با بیان اینکه شهدا با عناوین مختلف شهدای انقلاب، دفاع مقدس، مدافع حرم، امنیت، ترور، سلامت و غیره در برهه های مختلف راهنمای ما بودند، اظهارامیدواری کرد: کارهای ما در راستای ماندگاری و نورانیت مسیر شهدا باشد.
محسن پناهیان معاون سیاسی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با بیان اینکه دوران دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ کشور است، گفت: هشت سال دفاع مقدس به پایان رسید، ولی دشمنی دشمنان به پایان نرسید، بلکه وارد فاز دیگری شد.
وی با بیان اینکه انقلاب تمامیت ارضی کشور را تضمین کرد، افزود: امروز در دنیا افرادی که برای کشورشان زحمت کشیده و از دنیا رفته اند، مردمانشان قدردان آنها هستند و مردم ما نیز قدردان رشادت های شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان هستند.
معاون سیاسی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با بیان اینکه امروز به مدد تفکر دفاع مقدس و مکتب حسینی با دشمنان به صورت فراسرزمینی جنگ می کنیم، گفت: ما امروز امنیت کشور را فراتر از مرزها تامین می کنیم.
وی با بیان اینکه استراتژی امروز دشمن تصرف مغزها است که مقام معظم رهبری از آن به عنوان جنگ شناختی و ادراکی یاد می کنند، افزود: در این جنگ، فرماندهان اساتید و نخبگان هستند.
معاون سیاسی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با بیان اینکه دشمن برای هر کلاس درس به چشم یک منطقه جغرافیایی نگاه می کند، ادامه داد: در این صورت جهاد تبیین در کلاس های درس به منظور شکست جنگ ادراکی ضروری است.
گفتنی است در ادامه از کارکنان و بازنشستگان رزمنده دانشگاه محقق اردبیلی تجلیل به عمل آمد.
پایان خبر


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 336 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر