معاون سیاسی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل مطرح کرد: مکاتب تشیع و حسینی در جمهوری اسلامی ایران بزرگترین تهدید در مقابل قدرت نرم آمریکا هستند

 | تاریخ ارسال: 1402/6/26 - 14:00 | 
معاون سیاسی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: مکاتب تشیع و حسینی در جمهوری اسلامی ایران بزرگترین تهدید در مقابل قدرت نرم آمریکا هستند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، محسن پناهیان ۲۶ شهریور در نشست آزاداندیشی با عنوان«بررسی مسائل سیاسی-اجتماعی روز» در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه وضعیت حاکم بر دنیا در شرایط فعلی وضعیت گذار از تک قطبی به چند قطبی است، گفت» نظم نوین جهانی نیز در حال شکل گیری در دنیا است و طبق نظر دانشمندان غربی تمام کشورهای دنیا سعی می کنند از این اتفاق عقب نمانده و بهره برداری های خود را انجام دهند.
وی با بیان اینکه اسلام ناب محمدی بزرگترین تهدیدکننده مکتب لیبرالیسم است، افزود: مکاتب تشیع و حسینی در جمهوری اسلامی ایران نیز از بزرگترین تهدیدها در مقابل قدرت نرم آمریکا هستند.
معاون سیاسی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با بیان اینکه دشمن با ایجاد داعش هجمه بزرگی علیه دین اسلام و به خصوص تشیع وارد کرد، تصریح کرد: عمده هدف کشورهای غربی نیز گسترش ناتو به سمت شرق بود.
وی با بیان اینکه عمده قشری که آمریکا و کشورهای غربی طی سال های اخیر روی آنها سرمایه گذاری کرده قشر دانشجویان و دانش آموزان است، افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری امروز درگیر جنگ شناختی هستیم و اسلحه کاربردی مقابله با آن جهاد تبیین است.
این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه رفتار سیاسی آمریکا و عربستان طی یک سال گذشته قابل توجه بوده و پیام مهمی برای دنیا است، ادامه داد: در وضعیت فعلی جای جهاد تبیین خالی بوده و نیازمند توجه ویژه به این مهم هستیم.
وی به ضرورت جهاد تبیین در محیط های علمی و دانشگاهی تاکید کرد و گفت: انتظار می رود اساتید در کنار بحث های تخصصی علمی به بحث جهاد تبیین نیز اهمیت قائل شوند.
دکتر اسماعیل گلی مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه سال گذشته در چنین روزهایی یکی از هموطنان جان خود را از دست داد و این اتفاق منجر به بروز برخی ناآرامی ها در کشور شد، گفت: متاسفانه بهره برداری هایی که از این موضوع شد باعث شد تا وحدت و امنیت ملی نشانه برود.
وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب و نظام در دستیابی به اهداف خود ناکام ماندند، افزود: سال گذشته با هوشمندی قاطبه مردم شریف ایران اسلامی و تدابیر مقام معظم رهبری توطئه دشمنان خنثی شد.
دبیر هم اندیشی استادان دانشگاه محقق اردبیلی نقش اساتید در هدایت دانشجویان را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: در آغاز سالتحصیلی جدید سلسله نشست های دوستانه و صمیمی در میان اساتید برگزار خواهد شد تا از تجربیات این نشست ها به منظور تبیین و پاسخگویی به دانشجویان استفاده شود.
گفتنی است در ادامه اعضای حاضر در نشست به ارائه دیدگاه های خود پیرامون موضوع نشست پرداختند.
پایان خبر


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 227 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر