معاون رئیس جمهور در امور مجلس در جمع اعضای کانون دانشگاهیان ایران اسلامی استان اردبیل مطرح کرد: دانشگاهیان به عنوان گروه مرجع زمینه مشارکت مردم در انتخابات را فراهم آورند

 | تاریخ ارسال: 1402/6/7 - 19:26 | 
معاون رئیس جمهور در امور مجلس و دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی گفت: دانشگاهیان به عنوان گروه مرجع زمینه مشارکت مردم در انتخابات را فراهم آورند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر سیدمحمد حسینی ۷ شهریور در جمع اعضای کانون دانشگاهیان ایران اسلامی استان اردبیل که به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد با اشاره به دستاوردهای دولت مردمی در حوزه های مختلف، گفت: در این دولت بالغ بر ۶۰۰ هزار مجوز کسب و کار از طریق درگاه ملی صادر شده است.
وی با بیان اینکه با تدابیر اتخاذ شده وضعیت بیکاری در کشور رو به کاهش است، افزود: در زمینه انضباط مالی نیز فعالیت های ارزشمندی در راستای شفافیت و کاهش تخلفات انجام شده است.
معاون رئیس جمهور در امور مجلس با اشاره به اقدامات دولت در خصوص خودکفایی در برخی محصولات کشاورزی، تصریح کرد: در خصوص اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی نیز اقداماتی انجام شده و در همین راستا سیاست دولت حمایت از شرکت های دانش بنیان و تجاری سازی محصولات آنها است.
وی توسعه صادرات غیرنفتی و صدور خدمات فنی و مهندسی به کشورهای خارجی را یادآور شد و گفت: رشد نقدینگی در کشور نیز از ۳۹ درصد به ۳۱.۱ درصد در پایان سال ۱۴۰۱ رسیده است که این مهم نقش تاثیرگذاری در کاهش تورم داشته است.
دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی توجه دولت به تکمیل پروژه های نیمه تمام را یادآور شد و افزود: دولت اهمیت ویژه ای به امیدآفرینی و ایجاد نشاط در میان مردم قائل است.
وی عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری های شانگهای و برقراری ارتباط با کشورهای همسایه را از اقدامات مهم دولت عنوان و تصریح کرد: برنامه هفتم کشور نیز بر اساس مساله محوری تنظیم شده است.
دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با تاکید بر اینکه از دانشگاهیان انتظار می رود به عنوان گروه مرجع با استدلال، منطق و پاسخ به شبهات زمینه مشارکت مردم در انتخابات را فراهم آورند، افزود: راهکارهای افزایش مشارکت مردم در انتخابات باید توسط دانشگاهیان بررسی شده و ضمن احصای مشکلات به درمان آنها بپردازیم.
وی همدلی و همگرایی در کشور را بسیار مهم دانست و گفت: با تحقق این امر و مشارکت بالای مردم در انتخابات، جمهوری اسلامی ایران دست برتر را در مذاکرات و گفتگوهای بین المللی خواهد داشت.
معاون رئیس جمهور در امور مجلس اظهارامیدواری کرد: با تداوم ارائه خدمات مطلوب به مردم شریف ایران، مردم طعم شیرین خدمات دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بچشند.

دکتر اسماعیل چمنی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز ضمن بیان دستاوردهای دولت مردمی در استان اردبیل، گفت: دولت در حوزه مسکن، آبرسانی، احداث بزرگراه فعالیت های گسترده ای در استان اردبیل انجام داده است. همچنین در پروژه مهم راه آهن که مطالبه چندین ساله مردم استان اردبیل بود، همت دولت مردمی باعث شد پروژه ای که در ۱۸ سال گذشته ۷۰ درصد پیشرفت داشته باشد، در دو سال گذشته پیشرفت فیزیکی آن از ۷۰ درصد به ۹۰ درصد برسد.
وی با اشاره به فعالیت های دانشگاه محقق اردبیلی نیز گفت: دانشگاه محقق اردبیلی از بدو تاسیس خود در سال ۱۳۵۷، ۵ نفر دانشجوی خارجی داشته ولی با همراهی مسئولان ملی و استانی طی یک سال گذشته بیش از یک هزار دانشجوی خارجی در این دانشگاه مشغول به تحصیل شده اند که این امر همزمان با انتخاب اردبیل به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو محقق شده است.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به افتتاح یک بلوک خوابگاه متاهلی و آزمایشگاه سازه و شبیه سازی زلزله همزمان با هفته دولت سالجاری در این دانشگاه، افزود: همچنین کلنگ احداث ۴ بلوک خوابگاه متاهلی ۵۶ واحدی و یک بلوک خوابگاه ۳۳ واحدی دختران خیرساز طی هفته گذشته به زمین زده شد.
وی با اشاره به تدابیر وزارت علوم در خصوص حل مشکل مسکن دانشگاهیان، بحث حذف مالیات پلکانی را مطالبه اصلی اعضای هیات علمی دانشگاه ها عنوان کرد.
گفتنی است در ادامه اعضای حاضر در نشست به ارائه بیانات خود پرداختند.
پایان خبر


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 263 بار   |   دفعات چاپ: 12 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر