معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه باید ملجا و مأمن دانشگاهیان باشد

 | تاریخ ارسال: 1402/3/16 - 14:12 | 
معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه باید ملجا و مأمن دانشگاهیان باشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی میراحمدی ۱۶ خرداد در مراسم تکریم و معارفه مسئولان سابق و جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به وظایف نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری فلسفه حضور روحانیت در دانشگاه ها هدایت الی الله است.
وی با بیان اینکه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تابلویی برای دعوت به خدا است، افزود: روحانی دانشگاه متعلق به همه دانشگاهیان است و صرفا به گروه خاصی تعلق ندارد.
میراحمدی با تاکید بر اینکه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه باید بتواند پیام الهی و ائمه معصومین را به دانشگاهیان برساند و تحقق این مهم نیازمند یاری مجموعه دانشگاهی است، تصریح کرد: کار اصلی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبلیغ و انتقال عملی، علمی و قولی دین و ایمان مذهبی است.
معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور تبیین اسلام ناب، رفع اشکالات فکری دانشگاهیان، مقابله با انحرافات، کج اندیشی ها و کج روی ها در امور اسلامی، حضور دینی، روحانی، معنوی، هدایت گر و پدرانه در محیط دانشگاه را از دیگر وظایف مهم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در یک دانشگاه عنوان کرد و گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه باید ملجا و مأمن دانشگاهیان باشد.
وی با بیان اینکه روحانی باید حکیمانه سخن بگوید، موعظه حسنه داشته و اهل گفتگو باشد، تاکید کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری بی تفاوتی و بی مسئولیتی در نظام اسلامی جایی ندارد؛ چراکه عالم و مبلغ غیرمسئول نمی تواند نقش پیامبران را ایفا نماید.
میراحمدی ضمن قدردانی از خدمات ارزشمند مسئول سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی، با بیان اینکه سرپرست جدید این نهاد در این دانشگاه با توجه به حضور در نهاد مرکز و دانشگاه فردی آشنا به ادبیات و محیط دانشگاه است، گفت: وی خلاقیت ویژه ای در ارتباط با دانشگاهیان دارد و این مهم نشان می دهد که توان مضاعفی به استان اردبیل افزوده شده است.
دکتر اسماعیل چمنی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به نقش مهم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نقش هدایت، نظارت و حمایت دارد.
وی با بیان اینکه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه یک پناهگاه برای همه دانشگاهیان است، تصریح کرد: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کارکنان و دانشجویان را همیشه با سعه صدر و آغوش باز پذیرا است.
چمنی با اشاره به فعالیت های حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی مسئول سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی، افزود: مسئول سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی فردی فداکار، دلسوز، فعال و یار و یاور دانشگاه بود و خدمات ارزنده ای را در دوران مسئولیت خود انجام داده است.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به انجام برنامه فرهنگی مهم و نوآورانه در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی، ادامه داد: از دانشگاهیان عزیز دانشگاه محقق اردبیلی به جد می خواهم همکاری لازم را با مجموعه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه داشته باشند تا بخشی از اهداف عالیه نظام که بر عهده این نهاد مقدس است، به نحو احسن جامه عمل پوشانده شود.
وی همچنین با اشاره به تجربیات ارزنده حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا مصلح نیا سرپرست جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی در نهاد مرکز و سایر دانشگاه ها، تصریح کرد: امید می رود این تجربیات ارزنده به دانشگاه محقق اردبیلی منتقل شده و شاهد رشد و ارتقای بیش از پیش دانشگاه در ابعاد مختلف باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین حبیب محمدنژاد مدیر مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور نیز با اشاره به کسب رتبه دوم دانشگاه های کشور در رتبه بندی تاثیر تایمز توسط دانشگاه محقق اردبیلی، گفت: کسب این جایگاه مبارک برای دانشگاه محقق اردبیلی موجب افتخار بوده و نقش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در کسب این افتخار حائز اهمیت است؛ چراکه فرهنگ عامل بسیار مهمی در موفقیت دانشگاه ها در عرصه های مختلف است.
وی با اشاره به انتصاب حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا مصلح نیا به عنوان سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی که خود فردی امیدبخش و نشاط آفرین در حوزه ایمانی و معنوی است، افزود: پیشنهاد می شود اندیشکده ای با رویکرد اینکه چگونه می توان جایگاه دانشگاه را در رتبه بندی های بین المللی ارتقا داد، در دانشگاه محقق اردبیلی تاسیس شود.
حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا مصلح نیا سرپرست جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی ضمن تشکر از حسن اعتماد رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور به وی، گفت: دانشگاه محقق اردبیلی همانطور که نامش از علامه محقق اردبیلی گرفته شده است، دانشگاه بزرگ و پرافتخاری است که توفیق خدمت در آن نصیب بنده شده است.
وی با بیان اینکه اگر می خواهیم جزو تیم انبیا باشیم باید دست هم را بگیریم نه مچ هم را، تاکید کرد: همه انسان ها و به ویژه دانشجویان ما محصول نظام هستند و ما نیز وظیفه داریم دست در دست هم دهیم و اجازه ندهیم این عزیزان از مسیر خود منحرف شوند.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی مسئول سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه طی شش سال حضور در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه به صورت تمام وقت در خدمت دانشگاهیان بودم، گفت: با توجه به مدیریت توام با تدبیر و تفکر فرهنگی رئیس فعلی دانشگاه و افزایش چند برابری اعتبارات فرهنگی در این دوره، بستر برای انجام فعالیت های بزرگ دینی و فرهنگی در دانشگاه محقق اردبیلی فراهم است.
وی با بیان اینکه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان و دانشگاه محقق اردبیلی جزو دفاتر برگزیده و برتر در شاخص های مختلف انتخاب شده است، افزود: کانون های دانشجویی زیر نظر این نهاد نیز اخیرا به عنوان کانون های برتر کشوری انتخاب شده اند.
گفتنی است در این برنامه دکتر عباس فنی اصل فرمانده پایگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبیلی، دکتر مرتضی ابراهیمی رئیس سازمان بسیج اساتید استان اردبیل و دکتر اسماعیل گلی مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه محقق اردبیلی به ارائه بیاناتی در خصوص نهاد رهبری در دانشگاه پرداختند و در ادامه حکم حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا مصلح نیا به عنوان سرپرست جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی به وی اعطا و با اهدای لوح و هدایایی از خدمات حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی مسئول سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی قدردانی شد.
پایان خبر


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 589 بار   |   دفعات چاپ: 51 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر