رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در دانشگاه محقق اردبیلی تاکید کرد: اهمیت حضور دانشجویان در اردوهای راهیان نور و راهیان پیشرفت / ضرورت فعال بودن عرصه های علم و اندیشه ورزی در کشور

 | تاریخ ارسال: 1402/2/24 - 18:13 | 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور به اهمیت حضور دانشجویان در اردوهای راهیان نور و راهیان پیشرفت تاکید کرد و گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری فعال بودن عرصه های علم و اندیشه ورزی در کشور ضروری است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، سردار غلامرضا سلیمانی ۲۴ اردیبهشت در همایش تجلیل از خادمین و عوامل اجرایی راهیان نور دانشجویی سال ۱۴۰۱ استان اردبیل گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ هندسه قدرت را در دنیا تغییر داد و مفهوم قدرت در دنیای کنونی متفاوت شده است.
وی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی عرصه را برای دشمنان اسلام تنگ تر کرد، افزود: هدف پیروزی انقلاب اسلامی نیز گسترش صلح، عدالت و آگاهی در جهان بود.
سلیمانی تصریح کرد: کشورمان بعد از انقلاب اسلامی تولید قدرت کرد و برای احیای عظمت از دست رفته خود به میدان آمد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور بیان کرد: امروز کشورمان با درایت جوانان در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی، دفاعی و غیره با رشد چشمگیری مواجه شده است؛ بطوریکه جمهوری اسلامی ایران در حال قرارگیری در بین قدرت های اول دنیا است که همه این موارد قطعا بدون هدایت های رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و شجاعت های معظم له دست یافتنی نمی شد.
وی با اشاره به رشادت های لشگر حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس، گفت: باور "ما می توانیم" که در دوران دفاع مقدس بدست آمد، کشور ما را در تمام عرصه ها جزو  کشورهای برتر دنیا قرار داد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور تاکید کرد: جای خرسندی است که بسیج در استان اردبیل بستر را برای برگزاری اردوهای راهیان نور و برنامه های مختلف در کنار آن مهیا کرده است و این اهمیت بسیاری برای ما دارد؛ چراکه هدف از برگزاری این اردوها این است که ظرفیت ها را به جوانان نشان داده و بدانیم مسیر ما در آینده چگونه خواهد بود.
سلیمانی با اشاره به ضرورت فعال بودن عرصه های علم و اندیشه ورزی در کشور، تاکید کرد: اکنون دشمنان نیز می دانند کشور ما در حال طی مدارج بالای علمی است و قدرت علمی و اندیشه ورزی در کشور دشمن را به هراس می اندازد.
تربیت مدیران انقلابی و جهادی در دستور کار دانشگاه ها گیرد
دکتر اسماعیل چمنی فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور دانشجویی استان اردبیل و رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز گفت: در طی ۱۰ ماه گذشته با حضور در پست ریاست دانشگاه همواره تلاش مجموعه مدیریتی دانشگاه بر این بوده که خدمتگذار بسیج باشد.
وی افزود: دانشگاه محقق اردبیلی در حوزه های تربیتی، آموزشی و فرهنگی از بسیج دانشجویی حمایت کرده و می کند تا ماموریت های خود را به نحو احسن انجام دهند.
چمنی با اشاره به حضور دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی در جمع کاروان راهیان نور بسیج دانشجویی استان، عنوان کرد: دانشگاه محقق اردبیلی سال گذشته ۱۲ میلیارد ریال برای حضور دانشجویان در اردوهای راهیان نور و راهیان پیشرفت اختصاص داده است.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در خصوص اغتشاشات سال گذشته در کشور، اظهار کرد: دانشگاه محقق اردبیلی با کمترین چالش از مسائل اخیر کشور عبور کرد و با اقدامات به موقع و مطلوب از جمله برگزاری نشست های تبیینی، افرادی که به اشتباه و تحت تاثیر فضای مجازی بیگانگان درگیر این مسائل شده بودند به آغوش جامعه برگرداند.
وی با بیان اینکه طبق منویات مقام معظم رهبری تربیت مدیران انقلابی و جهادی از وظایف اصلی دانشگاه ها است، تاکید کرد: در دانشگاه محقق اردبیلی نیز تمام تلاش خود را به کار بسته ایم تا منویات مقام معظم رهبری به نحو احسن محقق شود.
گفتنی است روایت گری، رونمایی از کتاب و تجلیل از خادمان راهیان نور دانشجویی سال ۱۴۰۱ استان اردبیل از دیگر بخش های این برنامه بود.
پایان خبر


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 397 بار   |   دفعات چاپ: 26 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر