رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در رویداد فناورانه«تا ثریا» مطرح کرد: رویدادهای فناورانه موجب نشاط علمی جوامع دانشگاهی می شود

 | تاریخ ارسال: 1401/12/16 - 13:23 | 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت:  رویدادهای فناورانه موجب نشاط علمی جوامع دانشگاهی می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر اسماعیل چمنی ۱۶ اسفند در رویداد فناورانه«تا ثریا» که توسط سازمان علمی و پژوهشی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد،  اهمیت برنامه ریزی در رشد و تعالی را متذکر شد و گفت: رویدادهای فناورانه موجب نشاط علمی جوامع دانشگاهی می شود.
وی از رویدادهای فناورانه به عنوان یکی از مولفه های رشد اقتصادی کشور نام برد و گفت: ایجاد شرکت های دانش بنیان یکی از راهکارهای دولت برای رشد اقتصادی و کارآفرینی در جامعه است.
چمنی خواستار حمایت دستگاه های اجرایی و بانک ها از ایده های فناورانه و شرکت های دانش بنیان شد و گفت: با تجاری سازی محصولات دانش بنیان و ایجاد فرصت های شغلی می توان علاوه بر رشد و پیشرفت استان ثروت آفرینی کرد.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: شرکت های دانش بنیان امروز باید در حوزه صنعت وارد شده و با تقویت زیرساخت های صنایع بر ارتقای محصولات تولیدی بیافزایند.
وی به محاسن رویدادهای سرمایه گذاری نیز اشاره کرد و گفت: معرفی ایده های فناورانه و آشنایی صاحبان ایده و فناوران با سرمایه گذاران از محسنات رویدادها و استارتاپ های علمی  و نوآور است.
دکتر یاسر عبدالهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل نیز از رویداد تا ثریا به عنوان یک آغاز برای سرمایه گذاری در استان نام برد و گفت: با روند پیش رو شاهد تغییر فرایندها از مسیر دانش بنیان خواهیم بود.
وی از پارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان به عنوان دو یار اساسی دانشگاه ها در تحولات علمی و اقتصادی نام برد و افزود: مراکز رشد نیز نقش بسزایی در پیشرفت کشور دارند.
عبدالهی خواستار تجاری سازی محصولات دانش بنیان شد و گفت: از حرکت های علمی و رویدادهایی که منجر به تجاری سازی محصولات دانش بنیان می شود حمایت می کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل فعالیت های صنعتگران استان را یادآور شد و گفت: صنعتگران ما امروز با نگاه علمی به سمت تجاری سازی در حال حرکت هستند و این امیدبخش است.
وی اظهار امیدواری کرد: با افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان و ارائه محصولات دانش بنیان  این حمایت ها همچنان تداوم داشته باشد.
سرهنگ جهانبخش عطایی مسئول بنیاد تعاون بسیج استان اردبیل نیز به اهمیت افزایش و توسعه شرکت های دانش بنیان در جامعه اشاره کرد و گفت: با فراهم شدن زمینه های علمی امیدواریم در آینده نزدیک بر تعداد شرکت های دانش بنیان تخصصی استان افزوده شود.
وی به اهداف رویداد تا ثریا اشاره کرد و گفت: بنیاد تعاون بسیج در سراسر کشور گام های مهمی در راستای دانش بنیان کردن شرکت های نوآور و فناور برداشته است.
عطایی ظرفیت بنیاد تعاون بسیج را یادآور شد و گفت: می توان با استفاده از ظرفیت های این بنیاد از ایده های فناورانه حمایت و با تبدیل ایده به محصول برای استان ثروت و اشتغال فراهم کرد.
وی به رویداد تا ثریا اشاره کرد و گفت: ۱۰۰ ایده فناورانه به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد ۱۰ طرح در رویداد نهایی ارائه می شود.
دکتر یوسف عباس پور رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل نیز به اهمیت رویدادهای فناورانه در استان اشاره کرد و گفت: گسترش زیست بوم فناوری استان اردبیل مهمترین نتیجه برگزاری رویدادهای فناورانه است.
وی افزود: رویدادهای فناورانه که منجر به حمایت سرمایه گذاران از ایده های فناورانه و تبدیل محصولات دانش بنیان به ثروت می شود مورد استقبال پارک علم و فناوری است.
عباس پور از رویدادهای فناورانه به عنوان بسترساز تجاری سازی محصولات دانش بنیان نام برد و گفت: با توسعه شرکت های دانش بنیان شاهد کاهش بیکاری جوانان در استان نیز خواهیم بود.
وی فرصت گفتگوی چهره به چهره سرمایه گذاران با فناوران را مهمترین نتیجه رویدادهای فناورانه دانست و گفت: تعامل این دو قشر در راستای پیشبرد اهداف توسعه لازم و ضروری است.
وی خواستار هماهنگی متولیان استارتاپ ها و رویدادهای فناورانه استان با پارک علم و فناوری شد و گفت: در سفر اخیر گروه ارزیابی معاونت علمی ریاست جمهوری به استان۷۰ شرکت فناورانه مورد بررسی قرار گرفتند که با ارائه مستندات و مجوزهای لازم راه دانش بنیان شدن تعدادی از این شرکت ها هموارتر شد.
پایان خبر


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 184 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر