معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی مطرح کرد؛ انقلاب اسلامی به واسطه خون شهدا به ثمر رسیده است

 | تاریخ ارسال: 1401/11/12 - 13:30 | 
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: برای اینکه انقلاب اسلامی به ثمر برسد چند صد هزار نفر خونشان را نثار کرده ‌اند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عباس فنی اصل ۱۲ بهمن در مراسم گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: برای اینکه انقلاب اسلامی به ثمر برسد، چند صد هزار نفر خونشان را نثار کرده ‌اند و امنیت و آرامش، امکانات و زیر ساخت های موجود در کشور همه به برکت خون شهدا حاصل شده است.
وی تاکید کرد: پشتوانه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خون شهدا است و به این واسطه است که امروز جمهوری اسلامی ایران در دنیا حرفی برای گفتن دارد.
فنی اصل با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با دین مبین اسلام عجین شده است، افزود: در همین راستا صیانت از انقلاب وظیفه همگانی است.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: بیش از ۷۰ عنوان برنامه برای دهه فجر در دانشگاه محقق اردبیلی تدارک دیده شده است که برگزاری این برنامه ها از امروز در دانشکده ها آغاز می شود.
دکتر مرتضی ابراهیمی رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی نیز گفت: حضرت امام خمینی(ره) چهار مولفه و پدیده آزادی، مدیریت، کارآمدی و زن را در جامعه نهادینه کرد.
وی افزود: حضرت امام خمینی(ره) آزادی را با استقلال پیوند زد و انسانیت را نه تنها به کشور بلکه به جامعه جهانی هدیه داد.
ابراهیمی بیان کرد: لازمه مدیریت سالم نظم بوده و نظم نیز از قدرت نشات می گیرد که بعد از انقلاب اسلامی وجود این پتانسیل ها در کشور بحث مدیریت را اصلاح کرد.
رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی گفت: امام خمینی(ره) کارآمدی را با نگرش جهان بینی معنا کرد و همچنین در خصوص زن نیز همین جمله حضرت امام کافی است که مرد از دامن زن به معراج می رود که این موضوع جایگاه ویژه زن را در دین اسلام نمایان می سازد.
پایان خبر


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 279 بار   |   دفعات چاپ: 12 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر