سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس کمیته علمی و پژوهشی، اساتید و دانشگاه کنگره ملی 3400 شهید استان اردبیل خبر داد: دانشگاه های استان اردبیل در برگزاری کنگره ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل همکاری می کنند

 | تاریخ ارسال: 1401/5/11 - 13:21 | 
سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس کمیته علمی و پژوهشی، اساتید و دانشگاه کنگره ملی ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل از همکاری دانشگاه های استان اردبیل در برگزاری کنگره ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر اسماعیل چمنی سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس کمیته علمی و پژوهشی، اساتید و دانشگاه کنگره ملی ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل ۱۱ مرداد در جلسه کمیته علمی و پژوهشی، اساتید و دانشگاه کنگره ملی ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل گفت: هشت سال دفاع مقدس میراث ماندگاری برای جمهوری اسلامی ایران است و ما باید قدردان آن باشیم.
وی به ضرورت نهادینه سازی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد و گفت: تکریم خانواده شهدا، تکریم نظام جمهوری اسلامی است و توجه به جامعه ایثارگری، توجه به ارزش‌ های دینی و اسلامی است.
چمنی با اشاره به فعالیت های کمیته علمی و پژوهشی، اساتید و دانشگاه کنگره ملی ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل، تصریح کرد: انتظار می رود دانشگاه های استان با هماهنگی کامل برنامه های پیش بینی شده را اجرا کنند؛ چراکه این کنگره آبروی استان است.
سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه هدف اصلی از برگزاری این کنگره، باید دستاوردهای کنگره باشد، ادامه داد: باید به نحوی عمل کنیم که در برابر شهدا، مردم و مسئولان شرمنده نشویم.
چمنی افزود: یکی از شاخصه های مهم و منحصر بفرد انقلاب شکوهمند اسلامی در بعد معنوی و فرهنگی که موجب بالندگی مستمر انقلاب و نهضت جهانی اسلام در سراسر دنیا شده است، ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت، جهاد و شهادت می باشد که توجه و گسترش این فرهنگ در همه سطوح، راز ماندگاری نظام مقدس جمهوری اسلامی در برابر توطئه های دشمنان است.
رئیس کمیته علمی و پژوهشی، اساتید و دانشگاه کنگره ملی ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل با اشاره به برگزاری اولین همایش ملی ایثار، مقاومت، جهاد و شهادت طی ماه های آتی در دانشگاه محقق اردبیلی، گفت: برگزاری این همایش به منظور فراهم نمودن زمینه ‌های لازم برای رشد و پویایی فکری و معنوی جامعه به ‌ویژه قشر جوان ضروری است.
سرهنگ علیرضا حسن زاده دبیر اجرایی کنگره ملی ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل با بیان اینکه کنگره ملی شهدا به صورت استانی در تمام استان های کشور برگزار می شود، گفت: این کنگره شامل شهدای استان از شهدای چالدران گرفته تا شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، ارتش، سپاه، مرزبانی و غیره می شود.
وی به ضرورت موج آفرینی در خصوص کنگره در سطح استان تاکید کرد و افزود: ایجاد، خلق و تولید آثار ماندگار در راستای این کنگره مورد تاکید است.
دکتر عباس فنی اصل معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی نیز به ضرورت همکاری و هماهنگی دانشگاه های استان در راستای برگزاری هر چه بهتر همایش ملی ایثار، مقاومت، جهاد و شهادت تاکید کرد و گفت: در راستای همین کنگره، محوطه سازی یادمان شهدای گمنام دانشگاه محقق اردبیلی با اعتبار بالغ بر ۳۲ میلیارد ریال شهریور ماه سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.
سرهنگ احدی دبیر کمیته علمی و پژوهشی، اساتید و دانشگاه کنگره ملی ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل نیز گزارشی از فعالیت های این کمیته ارائه کرد.
پایان خبر


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 170 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر