انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه محقق اردبیلی و کالج ابن سینای گرجستان

 | تاریخ ارسال: 1400/10/11 - 14:07 | 
تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی دانشگاه محقق اردبیلی و کالج ابن سینای گرجستان منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر داود سیف زاده معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی این دانشگاه و کالج ابن سینای گرجستان با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی در سال های اخیر روند رو به رشدی در رتبه بندی های بین المللی داشته و نمود آن در رتبه بندی های تایمز، یو اس نیوز، یورپ و غیره عیان است، گفت: در حال حاضر جزو ۲۰ دانشگاه ایران در شاخص های پژوهشی هستیم.
وی با بیان اینکه علاقمند گسترش ارتباطات بین المللی هستیم و هدف اصلی ما جذب دانشجوی خارجی است، افزود: در حوزه کشورهای عراق، ترکیه و نیجریه اقداماتی صورت گرفته و برای همکاری با کشورهای حوزه قفقاز نیز در حال انجام فعالیت هایی هستیم.
سیف زاده کالج ابن سینای گرجستان را مروج فرهنگی و مایه افتخار جمهوری اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: دانشگاه محقق اردبیلی علاقمند به مبادله استاد و دانشجو با این دانشکده است.
 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی اظهارامیدواری کرد: با برگزاری وبینارها و کنفرانس های بین المللی به صورت مجازی و حضوری همکاری مشترکی داشته باشیم.
دکتر حسین چناری رئیس کالج ابن سینای گرجستان با بیان اینکه نیازمند کمک علمی دانشگاه های ایران هستیم، گفت: آموزش زبان فارسی، مهارت محوری سیستم آموزشی و ایجاد مرکز آموزش های بین المللی از اهداف کالج ما است.
وی با بیان اینکه شعار کالج ابن سینای گرجستان آموزش برای فارسی زبانان دنیا است، ادامه داد: در همین راستا از ابتدای شیوع کرونا برای ۲ هزار نفر آموزش کوتاه مدت برگزار کردیم و در حال حاضر ۲۳۰ مدرس به صورت مجازی در کالج ما در حال تدریس هستند.
دکتر علی خالق خواه مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه آموزش زبان فارسی برای دانشجویان خارجی این دانشگاه در حال انجام است، گفت: در این زمینه می توانیم کمک حال کالج ابن سینای گرجستان باشیم.
وی با بیان اینکه برخی از اساتید دانشگاه محقق اردبیلی جزو دانشمندان یک درصد و ۲ درصد برتر جهان هستند، اظهارامیدواری کرد: در آینده بتوانیم قراردادهای ارزشمندی در زمینه های مختلف میان دانشگاه محقق اردبیلی و کالج ابن سینای گرجستان داشته باشیم.
دکتر حمیدرضا مفتخری مدیر روابط بین الملل کالج ابن سینای گرجستان نیز با بیان اینکه مهارت محوری می تواند با برگزاری یک سری دوره های خاص محقق شود، گفت: گرجی ها علاقمند تبادل افکار و دانش های مدیریتی با فارسی زبانان هستند و در همین راستا می توانیم در زمینه های مختلف تبادل داشته باشیم.
دکتر محمدتقی آل ابراهیم رئیس گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه این دانشگاه مسئول کارگروه همکاری های دانشگاه های ایران و گرجستان است، گفت: در همین راستا با تعدادی از دانشگاه های گرجستان تفاهم نامه همکاری مشترک داریم.
وی با بیان اینکه مدارک تحصیلی سه دانشگاه گرجستان مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است، افزود: با توجه به نزدیک بودن جغرافیایی دو کشور، دانشجویان ایرانی زیادی در گرجستان مشغول به تحصیل هستند و ما نیز تمایل داریم پذیرای دانشجویان گرجی باشیم.
آل ابراهیم با بیان اینکه در حال حاضر با دانشگاه های آلمان، فرانسه، اسپانیا و غیره همکاری مشترک داریم، ادامه داد: سه نفر استاد بین المللی نیز از دانشگاه های دانمارک، آلمان و فرانسه با دانشگاه محقق اردبیلی در برگزاری دوره های علمی همکاری دارند.
گفتنی است در ادامه رئیس و مدیر بین الملل کالج ابن سینای گرجستان از موزه تاریخ علوم و آزمایشگاه مرکزی دانشگاه محقق اردبیلی بازدید کردند.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 444 بار   |   دفعات چاپ: 45 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر