ورود به سایت

رئیس مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی گفت: همزمان با بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان ار

 | تاریخ ارسال: 1400/9/21 - 09:40 | 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر برومند صلاحی گفت: همزمان با بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان اردبیل، از دستگاه استحصال عدس توسط محققین دانشگاه محقق اردبیلی رونمایی شد. این دستگاه پس از طی روند ارزیابی پارامتریک گونه پایه کوتاه عدس، بررسی سامانه های موجود جهانی، طراحی و بهینه سازی، ساخته شد.
وی افزود: تیم کاری این اختراعات شامل دکتر علی روشنیان فرد استادیار مهندسی بیوسیستم دانشگاه محقق اردبیلی، سینا منصور زاده اشکانی، مجید دادخواه و نادیا سعادتی از دانشجویان کارشناسی رشته مکانیزاسیون کشاورزی هستند.
صلاحی تصریح کرد: این تیم از فروردین ۱۴۰۰ روند بیان مساله، استخراج نیاز، طبقه بندی نیازها، برگزاری دوره های طوفان فکری، سنتز، ارزیابی، طراحی مهندسی را آغاز کرده است.
دکتر علی روشنیان فرد مخترع این دستگاه نیز گفت: انجام فرآیند تولید این سامانه و سامانه های مشابه مبتنی بر نیاز منطقه در چهار مرحله تبیین شده است. مرحله اول به آماده سازی گروه، انجام پیش زمینه های مورد نیاز و آغاز طراحی ها اختصاص یافته است. مرحله دوم مربوط به اجرا و ارزیابی دستگاه ها است. مرحله سوم مربوط به بازاریابی و جذب سرمایه گذار می باشد و مرحله چهارم اجرای عملیاتی و تولید انبوه می باشد.
وی افزود: این گروه تحقیقاتی ثابت کرده است که توانایی طراحی و اجرای سیستم های مختلفی را دارد. از مسئولین امر انتظار می روند با حمایت حقوقی و مالی از این گروه، روند حل مشکلات کشاورزی کشور را تسریع نمایند.
روشنیان فرد تصریح کرد: این تیم برآوردی از مبلغ مورد نیاز برای تسهیل مشکلات استان و کشور را در بخش های متعددی دارد، با هماهنگی ارگان های مختلف می توان شاهد بهبود کیفیت کشاورزی کشور شد.


CAPTCHA