تجلیل از اعضای هیات علمی، پژوهشگران و فناوران دانشگاه محقق اردبیلی در هشتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اردبیل

 | تاریخ ارسال: 1400/9/1 - 08:49 | 
در هشتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اردبیل، از اعضای هیات علمی، پژوهشگران و فناوران دانشگاه محقق اردبیلی تجلیل به عمل آمد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در هشتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اردبیل، از دکتر علی اشرف سلطانی به عنوان رتبه برتر علمی بسیج اساتید، دکتر مسعود اجری و مهندس میلاد نعمتی به عنوان فناوران برگزیده و مهندس سمیرا نعمت زاده و دکتر سینا فیض الله زاده اردبیلی به عنوان پژوهشگران برگزیده تجلیل به عمل آمد.
در این جشنواره دکتر سیدحامد عاملی استاندار اردبیل  با بیان اینکه مفهوم جهادگران علم و فناوری می‌تواند یکی از مصادیق توصیف بسیج باشد، گفت: توجه به تحول‌ خواهی برای خروج از وضعیت فعلی نیز بسیار مهم است.
وی با بیان اینکه امروز در حوزه اقتصادی دچار برخی آسیب ‌ها هستیم، افزود: در حال حاضر ساز و کارها، ساختارها و قواعد موجود پاسخگوی نیازهای امروز و آینده جامعه نیست.
عاملی با بیان اینکه نیامند تحول‌ خواهی در جامعه هستیم و این تحول‌ خواهی نیازمند تلاش و مجاهدت است، تصریح کرد: اگر از راهکارها و فناوری‌ های جدید استفاده نکنیم، تحول‌خواهی اتفاق نخواهد افتاد.
سردار غلامحسین محمدی ‌اصل فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل نیز با بیان اینکه بسیج صرفا برای نظامی‌ گری تشکیل نشده است، افزود: در ۴۲ سال گذشته هر جا اسلام نیاز داشته، بسیجیان دشمن ‌شناس و حلال مشکل وارد صحنه شده ‌اند.
وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) در دوران دفاع مقدس دفاع همه جانبه اعلام کرد و مردم همیشه در صحنه از سراسر کشور عازم مناطق جنگی شدند، افزود: در اغتشاشات و بلایای طبیعی نیز بسیج وارد عمل شده است. همچنین در پیشرفت و آبادانی، محرومیت زدایی و مقابله با ویروس کرونا نیز بسیج وارد عمل شده است.
محمدی ‌اصل با بیان اینکه جنگ ما را آب دیده کرده و به ما استقلال و عظمت داد، افزود: امروز در امر جنگ سخت یکی از قدرت‌های بزرگ دنیا هستیم.
وی خاطرنشان کرد: امروز اگر با جمله سایبری روبرو می‌شویم، باید در علم و فناوری به حدی برسیم که با آن مقابله کنیم و جزو کشورهای پیشرفته جهان شویم.
دکتر حبیب ابراهیم‌پور رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل نیز با بیان اینکه توسعه علم و فناوری از دانشگاه و پارک تا جامعه هدف انجام می‌ شود، ادامه داد: علم و فناوری جایگاهی برای توسعه بستر اقتصاد دانش بنیان ایجاد کرده است.
وی با بیان اینکه امروز صنایع خلاق نقش اساسی را در توسعه علم و فناوری ایفا می ‌کنند، افزود: در حال حاضر ۱۲ شرکت خلاق و ۱۱ مرکز نوآوری در سطح استان فعال هستند.
ابراهیم ‌پور به توجه بیشتر به صنایع دانش‌بنیان تاکید کرد و افزود: پارک علم و فناوری و مراکز رشد خدمات بسیار خوبی را در راستای حل نیازهای کشور ارائه می ‌کنند.
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل با بیان اینکه تولید مقاله خیلی خوب است ولی انتظار می‌رود که به سمت اقتصاد دانش بنیان حرکت کنیم، گفت: از دانشگاه ها انتظار داریم از مقاله ‌محوری به سمت اقتصاد دانش بنیان حرکت کنند.
وی با بیان اینکه رویکرد همایش‌ ها نیز باید به سمت اقتصاد دانش ‌بنیان حرکت کند، افزود: راه‌ حل مشکلات، پژوهش مبتنی بر حل مسائل و به عبارتی توجه به پژوهش کاربردی است.
شایان ذکر است در این جشنواره دکتر علی روشنیان فرد معاون مرکز نوآوری دانشگاه محقق اردبیلی در خصوص نوآوری واقع بینانه به ارائه بیاناتی پرداخت.
گفتنی است این جشنواره از سال ۱۳۹۲ همه سال در هفته بسیج به منظور تجلیل از فعالان علمی و فناوری بسیج به همت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه استان اردبیل برگزار می شود.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 437 بار   |   دفعات چاپ: 28 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر