ورود به سایت

طراحی و ساخت دستگاه تزریق پلاستیک کوچک و قابل حمل با سیستم تزریق بدون ماردون در دانشگاه محقق ادبیلی

 | تاریخ ارسال: 1400/7/19 - 09:20 | 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر برومند صلاحی از طراحی و ساخت دستگاه تزریق پلاستیک کوچک و قابل حمل با سیستم تزریق بدون ماردون توسط یکی از واحدهای فناور مستقر در این مرکز خبر داد و گفت: این محصول توسط شرکت پارلاق صنعت آرتا مولد از واحدهای فناور مستقر در آن مرکز طراحی و ساخته شده است.
مهندس فرزاد پوراسکندری رضی ­آباد دانشجوی دانشگاه محقق اردبیلی و سازنده­ این دستگاه نیز گفت: همانند سایر دستگاه ­های تزریق پلاستیک صنعتی، قالب ‌گیری تزریقی کاربردی ‌ترین فرآیند تولید برای ساخت انواع قطعات پلاستیکی است و در آن از رزین ‌های پلاستیکی گرانول یا گلوله ‌ای شکل برای تولید محصولات مختلف از اجزای خودرو و هواپیما گرفته تا ظروف نگهداری، قطعات آلات موسیقی و شانه‌ های مو استفاده می‌شود.
وی افزود: از دستگاه تزریق پلاستیک برای تولید قطعات پلاستیکی دیواره نازک برای کاربردهای بسیار متنوع استفاده می‌ شود که یکی از رایج ­ترین آنها پلاستیک است.
مدیرعامل شرکت پارلاق صنعت آرتا مولد ادامه داد: دستگاه­ های تزریق پلاستیک متداول در سایزهای بزرگ معمولاً قیمت­ های بالایی دارند، با برق سه فاز کار می­کنند، نیاز به روغن دارند و هیدرولیک هستند، لذا استفاده از آنها برای تولید قطعات کوچک به ویژه در تیراژهای پایین مناسب نیست؛ بنابراین برای استفاده در کلین ­روم ­ها کارایی چندانی ندارند.
وی افزود: در دستگاه طراحی شده، سیستم هیدرولیک وجود ندارد و تمامی مکانیسم­ های حرکتی دستگاه، مکانیکی و برقی است، لذا برای استفاده در کلین ­روم­ ها هم مناسب است.
پوراسکندری هزینه­ تمام شده­ پایین، قابل حمل بودن و کار کردن محصول با برق تک فاز را از دیگر ویژگی ­های این دستگاه برشمرد و تصریح کرد: این محصول با این خصوصیات در داخل کشور مشابهی ندارد.
وی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی، لوازم الکتریکی و الکترونیکی، لوازم تزئینی پلاستیک، مشاغل خانگی، سازندگان قطعات خودرو و موتورسیکلت، لوازم خانگی، تولیدکنندگان اسباب بازی و تمامی تولیدکنند­گانی که در تولید محصول، به نحوی با پلاستیک سر و کار دارند را از مشتریان و بازارهای هدف این دستگاه برشمرد.


CAPTCHA