با پذیرش 225 مقاله؛ اولین همایش ملی روان درمانی ایران در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1400/6/24 - 12:15 | 
اولین همایش ملی روان درمانی ایران با پذیرش ۲۲۵ مقاله به‌صورت مجازی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم افتتاحیه این همایش گفت: ارسال بیش از ۲۶۰ مقاله به این همایش نشان از استقبال پژوهشگران از این همایش و موضوعات آن است.
دکتر عزیز حبیبی تصریح کرد: شیوع ویروس کرونا در دنیا وضعیتی ایجاد کرده است که نیاز به علم روان‌شناسی و مشاوره و اهمیت آن بیش‌ازپیش مشخص شده است.
وی با بیان اینکه نیاز به علوم روان‌شناسی در جامعه گسترش‌یافته است، تصریح کرد: به دلیل اهمیت موضوع حتماً باید همایش‌ها و هم‌اندیشی‌های مختلف در موضوعات علوم روان‌شناسی برگزار شده و برای مشکلات اجتماعی راهکارهایی ارائه شود.
حبیبی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی با تلاش‌های ارزنده تمامی کارکنان در مسیر رشد و تعالی علمی قرار گرفته است، تشریح کرد: دانشگاه محقق اردبیلی در آخرین رتبه‌بندی جهانی تایمز ۲۰۲۲ با ۲۰۰ پله صعود موفق به کسب رتبه ۶۰۰-۵۰۱ در بین هزار و ۶۶۲ دانشگاه از سراسر دنیا و رتبه ارزشمند ۵ در بین ۵۸ دانشگاه ایرانی حاضر شده است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله حسنی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی هم گفت: خداوند متعال انسان را در دو بُعد جسمی و روحی آفریده است.
وی با بیان اینکه بدن مرکب روح انسان است، ادامه داد: همه نعمات زمینی غذای جسم انسان است و همه اخلاقیات، اذکار، عبادات غذای روح انسان است.
دکتر محمد حاتمی دبیر علمی اولین همایش ملی روان درمانی ایران و رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور هم در ارتباط مجازی و آنلاین در این مراسم گفت: امروزه روان‌شناسی خود را به جامعه تحمیل کرده است و تأثیر علوم روان‌شناسی در عرصه‌های مختلف زندگی مردم قابل‌مشاهده است.
وی با بیان اینکه روزانه ۱۳۰ هزار مشاوره روان‌شناسی در کشور به مردم ارائه می‌شود، ادامه داد: ۷ هزار روان‌شناس از نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور پروانه فعالیت دارند و ۳۵ هزار نفر عضو این نظام هستند.
 دبیر علمی اولین همایش ملی روان درمانی ایران و رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور اضافه کرد: برای مقابله با ویروس کرونا باید پیوست سلامت روان وجود داشته باشد که متأسفانه این پیوست در زمینه مقابله با ویروس کرونا وجود ندارد.
دکتر نیلوفر میکائیلی عضو هیئت‌علمی دانشگاه محقق اردبیلی هم گفت: روان‌درمانی به‌کاربردن اصول علمی بر اساس رویکردهای نظری است تا مشکلات عاطفی، روحی، روانی و غیره افراد را حل کند.
وی با بیان اینکه روان‌درمانی کاری کاملاً علمی است که هر کس نمی‌تواند آن را انجام دهد، تشریح کرد: بیشترین مشکلات مبتلایان به ویروس کرونا اضطراب، استرس و کرختی هیجانی است و کرختی هیجانی ممکن است سال‌ها در این افراد باقی بماند.
دکتر سیف‌الله آقاجانی عضو هیئت‌علمی دانشگاه محقق اردبیلی و دبیر اجرایی اولین همایش ملی روان درمانی ایران گفت: ۱۸ آذرماه ۱۳۹۹ مجوز ISC این همایش دریافت شد و تا ۱۲ شهریورماه سال جاری مهلت ارسال مقاله به این همایش تمدید شده بود.
وی با بیان اینکه ۲۶۸ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده بود، افزود: ۲۲۵ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت و ۱۹ مقاله در سه پنل تخصصی ارائه می شود.
 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 140 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر