در جلسه شورای هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های استان اردبیل مطرح شد؛ حضور دانشگاه محقق اردبیلی در بین ۶۰۰ دانشگاه رتبه‌بندی تایمز افتخاری برای آموزش عالی اردبیل است

 | تاریخ ارسال: 1400/6/21 - 14:42 | 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: حضور این دانشگاه در بین ۶۰۰ دانشگاه رتبه‌بندی تایمز افتخاری برای آموزش عالی استان اردبیل است.
به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی در جلسه شورای هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های استان اردبیل با بیان این مطلب گفت: رتبه‌بندی جهانی تایمز یکی از معتبرترین نظام‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان است که هرساله اقدام به تعیین جایگاه دانشگاه‌های مختلف جهان بر اساس ۵ شاخص کلی آموزش (با وزن آماری ۳۰ درصد)، پژوهش (با وزن آماری ۳۰ درصد)، استنادات (با وزن آماری ۳۰ درصد)، وجهه بین‌المللی (با وزن آماری ۷.۵ درصد) و ارتباط با صنعت (با وزن آماری ۲.۵ درصد) می‌کند.
وی اضافه کرد: دانشگاه محقق اردبیلی در آخرین رتبه‌بندی جهانی تایمز ۲۰۲۲ با ۲۰۰ پله صعود در بین ۶۰۰ دانشگاه قرار گرفته و رتبه ۵ در بین دانشگاه‌های کشور را کسب کرده است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله حسنی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی هم گفت: اولین همایش بین‌المللی و دومین همایش ملی «اربعین» ۴ مهرماه به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد.
وی اضافه کرد: توقع از دانشگاه این است که اساتید و کارمندان برای جامعه الگو باشند و این توقع درستی است که باید در این زمینه تلاش شود.
دکتر عباس فنی اصل معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی هم گفت: در راستای فرمایشات نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اردبیل همایش دانشگاه آرمانی در گام دوم انقلاب اسلامی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد.
این مسئول ادامه داد: انتظار می‌رود همه دانشگاه‌های استان خود را در برگزاری این همایش دخیل دانسته و در کنار دانشگاه محقق اردبیلی باشند.
لازم به ذکر است که در این جلسه رؤسا و معاونان فرهنگی دانشگاه‌های استان، مسئولان نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و مسئولان حراست دانشگاه‌ها به بیان پیشنهادهای خود پرداختند.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 145 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر