در بیانیه دفتر نهاد رهبری در دانشگاه های استان اردبیل به مناسبت «28 خرداد 1400 روز انتخابات» تاکید شد: انتخابات عالی ترین مظهر حضور مردم در عرصه سیاسی و مهمترین مجرای تحقق حاکمیت مردم است

 | تاریخ ارسال: 1400/3/25 - 23:51 | 
دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل به مناسبت «۲۸ خرداد ۱۴۰۰ روز انتخابات و روز سرنوشت ساز ملت ایران» بیانیه ای صادر کرد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل به مناسبت «۲۸ خرداد ۱۴۰۰ روز انتخابات و روز سرنوشت ساز ملت ایران» بیانیه ای صادر کرد.
 
متن بیانیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انتخابات عالی ترین مظهر حضور مردم در عرصه سیاسی و مهمترین مجرای تحقق حاکمیت مردم است. نظام مردم سالار نظام حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش است و این هدف مهم با مشارکت باشکوه و آزادانه مردم در انتخابات حاصل می شود. یکی از این انتخابات های سرنوشت ساز، انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستاست که اینک در آستانه برگزاری آن قرار گرفته ایم؛ انتخاباتی که در یکی از سرنوشت سازترین مقاطع تاریخی این سرزمین برگزار خواهد شد.
در این مقطع از یک سو با صدور بیانیه گام دوم انقلاب از سوی رهبر فرزانه انقلاب، وظیفه ای مهم و سنگین بر دوش دلسوزان و هواخواهان انقلاب و به ویژه نخبگان و فرهیختگان جامعه در راستای حرکت تکاملی و تمدن ساز انقلاب اسلامی قرار گرفته است و از سوی دیگر دشمنان نظام با توجه به مشکلات و فشارهای اقتصادی که بر دوش مردم سنگینی می کند، ماشین تبلیغاتی خود را بسیج کرده اند تا مردم را نسبت به نظام و انقلاب و به ویژه موثر بودن انتخاب آنها در بهبود اوضاعشان مایوس سازند. این در حالی است که پیشینه تاریخی نظام مردم سالار  جمهوری اسلامی ایران حاکی از آن است که روی کار آمدن دولت و هر نهاد کارآمد و یا ناکارآمدی ارتباط مستقیمی با مشارکت مردم و نحوه انتخاب آنها دارد و همین امر نیز ایجاب می کند تا مردم و به ویژه دانشگاهیان عزیز و حتی کسانی که طرفدار نظام جمهوری اسلامی نیستند ولی سرنوشت کشور برایشان اهمیت دارد.
اولا خود حضوری پرشور در این انتخابات داشته باشند تا به تقویت امنیت ملی و ارتقای جایگاه بین المللی ایران کمک کنند، ثانیا علاوه بر اصل مشارکت در انتخابات، به گزینش اصلح پرداخته و کشور را به دست شایستگان بسپارند و
ثالثا به عنوان بخشی از جامعه نخبگانی که مسئولیت هدایت و روشنگری آحاد جامعه را بر عهده دارند و بر مبنای فرمان قرآن به مومنان برای «تواصی به حق»، در میان مردم جامعه روشنگری نموده و مشارکت در انتخابات و انتخاب احسن را به آنها توصیه نمایند.
بدیهی است در این مسیر شرط اول، آشنایی کافی با ملاک های انتخاب اصلح و احسن است که بخشی از این ملاک ها از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی عبارتند از: ایمان و آماده بودن برای حضور در میدان های انقلاب، تعهد و کارآمدی، داشتن قصد خدمت، اهمیت دادن توامان به دین و معیشت مردم، پیرو خط امام، متصل نبودن به کانون های قدرت و ثروت، دلسوز بودن برای طبقات محروم، ساده زیستی، انقلابی و مومن و شجاع، مخالفت جدی با فساد و اشرافی گری، خوشنام، معتقد به جوانان، دارای برنامه، بی اعتماد به دشمنان.
در پایان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل، عموم جامعه دانشگاهی کشور اعم از اساتید، دانشجویان و کارمندان دانشگاه ها و مراکز تابعه را به خلق حماسه ای دیگر در روز ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ و انتخاب رئیس جمهوری شایسته ملت ایران و نیز شوراهایی که زمام تصمیم سازی و مدیریت شهری را بر عهده خواهند داشت دعوت می کند و امیدوار است این روز طلیعه صبحی جدید در سپهر سیاست، اقتصاد و فرهنگ کشور و زمینه ساز روی کار آمدن دولتی در تراز انقلاب اسلامی و شایسته ملت فهیم و تمدن ساز ایران باشد.
والسلام و علیکم و رحمه الله و برکاته
عبدالله حسنی
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 102 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر