نماد اعتماد الکترونیک
ورود به سایت

عملیات عمرانی دومین خوابگاه متاهلی و رصدخانه دانشگاه آغاز شد

 | تاریخ ارسال: 1400/3/5 - 09:49 | 
با حضور مسئولان استانی و خیرین عملیات عمرانی دومین خوابگاه متاهلی و رصدخانه دانشگاه محقق اردبیلی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مهندس اکبر بهنامجو استاندار اردبیل در مراسم کلنگ زنی این دو پروژه گفت: خیرین علاوه بر کمک به دانشجویان و دانشگاه، کمک حال دولت هم هستند که اگر آنها این پروژه ها را احداث نمی کردند، دولت باید برای احداث آنها هزینه می کرد.
وی با بیان اینکه این پروژه های خیرساز حسنه مبارک جاری است، تصریح کرد: خیرین خودشان دنبال کمک به مردم و دانشگاه هستند و این باید در جامعه الگوسازی شود.
حمید محسنی راد خیر خوابگاه ساز که دومین خوابگاه متاهلی خیرساز را در دانشگاه محقق اردبیلی احداث می کند، گفت: خواسته پدر و مادرم از من بود که در چنین کارهایی مشارکت کنم و من هم به گفته های آنها عمل می کنم.
این خیر ادامه داد: من از پدرم قناعت و از مادرم اطاعت را یاد گرفتم و فناعت باعث می شود که انسان به مسائل ثانویه فکر نکند.
یادآور می شود دومین خوابگاه متاهلی ۱۴ واحدی خیرساز با زیربنای ۷۵۰ متر مربع و با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال توسط حمید محسنی راد احداث می شود.
دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی هم در مراسم کلنگ زنی رصد خانه گفت: سال ۱۳۸۶ با تاکیدات نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل تلسکوپی برای احداث رصدخانه خریداری شده است که با تغییر مدیریتی احداث رصدخانه در آن زمان منتفی شده و تلسکوپ بلااستفاده مانده است.
وی اظهار کرد: مکان یابی رصدخانه توسط کارشناسان و خبرگان کشوری در بالاترین سطح انجام شده و آلودگی نوری در این مکان وجود ندارد.
دکتر عبدالحسین محمدزاده خیر رصدخانه ساز گفت: بنابه اعتقاد قلبی در زمینه توسعه علوم و فرهنگ به وسع توانم مشارکت می کنم.
وی ابراز امیدواری کرد: رصدخانه بنای موثر و کارآمدی بوده باشد و دانشجویان و پژوهشگران از آن بهترین استفاده را ببرند.
یادآور می شود رصدخانه خیرساز با زیربنای ۲۳۰ متر مربع و با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال توسط دکتر عبدالحسین محمدزاده احداث می شود.
CAPTCHA