رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل در پیامی به مناسبت عید فطر: عید فطر در روایات اسلامی به «یوم الجوائز» مشهور است

 | تاریخ ارسال: 1400/2/22 - 12:22 | 
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل در پیامی به مناسبت عید فطر گفت: عید سعید فطر در روایات اسلامی به «یوم الجوائز» مشهور است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر، پیامی صادر کرد.
متن این پیام به شرح زیر است:
 
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت                                  صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت
 
در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان، صدای قدم های عید سعید فطر به گوش مومنان می رسد؛ روزی بزرگ که به فرموده امیرالمومنین علی (ع)، خداوند متعال، خود، آن را «عید» معرفی کرده و مومنان روزه دار را شایسته آن ساخته و از مومنان خواسته در آن روز پروردگار را بخوانند تا او خواسته های آنها را اجابت کند. این روز در روایات اسلامی به «یوم الجوائز» مشهور است و خداوند متعال در آن، به بندگانی که در ماه مبارک رمضان مسابقه کسب رضایت پروردگار را با سربلندی به پایان رسانده اند، پاداش بی شمار عنایت می فرماید.
 
در این میان آنچه برای مومنان روزه داری که به چنین شایستگی هایی نائل شده اند اهمیت دارد، حفظ و حراست از دستاوردهای این ایام و تقویت آن در ماه های دیگر است، به ویژه آنکه شیطان در کمین انسان نشسته تا با انواع وسوسه ها، رهزن سرمایه هایی باشد که او با شب بیداری ها و عبادات روزانه و ریختن اشک توبه و انابه به درگاه پروردگار در سحرهای ماه رمضان کسب کرده است. اینک که در آستانه عید سعید فطر قرار داریم چه نیکوست که از خداوند متعال بخواهیم ما را با سربلندی به وصال این عید برساند و در راه صیانت از دستاوردهای این ماه مبارک یاریمان کند. همچنین در این عید بزرگ شایسته است بار دیگر به یاد فقرا و مستمندان جامعه، به ویژه اقشار آسیب پذیری که به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا دچار مشکلات اقتصادی طاقت فرسا شده و پناهی جز خداوند ندارند باشیم و با پرداخت زکات فطره و نیز کمک هایی که در قالب پویش های همدلی مومنانه صورت می گیرد، دستگیر نیازمندان جامعه باشیم.
 
اینجانب به نمایندگی از مجموعه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل، ضمن تبریک عید سعید فطر به همه اساتید، کارمندان و دانشجویان دانشگاه های استان از خداوند متعال مسئلت دارم توفیق عنایت فرماید تا دستاوردهای ماه مبارک رمضان را پاس داشته و آن را زمینه ای برای ارتقای روحی و معنوی خود در طول سال قرار دهیم.
 
عبدالله حسنی
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 94 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر