رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان خوزستان: جامعه را باید به اصل مساله «انتخابات» با رویکرد «انتخاب درست» هدایت کرد

 | تاریخ ارسال: 1400/2/13 - 12:23 | 
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان خوزستان گفت: جامعه را باید به اصل مساله «انتخابات» با رویکرد «انتخاب درست» هدایت کرد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی در سومین وبینار آزاد اندیشی پیرامون انتخابات ریاست جمهوری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه انتخابات یک مساله اجتماعی بوده و با مقوله حکمرانی متناسب است، افزود: حکمرانی و مدیریت اجتماعی علی(ع) به دو شکل قابل دریافت است، اول آنکه کلمات امام علی (ع)، خطبه ها، نامه ها و امر و نهی ها که قله  این میراث نهج البلاغه است چرا که حاوی مطالب کاربردی است و مورد دوم  سیره عملی امیرالمومنین(ع) که سرمایه بزرگی است و در اختیار ما قرار داده شده است.
وی در باب حکمرانی و مدیریت اجتماعی علی (ع) با اشاره به خطبه ۱۳۱ نهج البلاغه افزود: حضرت علی(ع)  و امام حسین (ع) و ائمه، کلام و منطق یکسانی دارند و دلیل عهده گرفتن حکمرانی، اقامه دین و اصلاح جامعه است تا مظلومان در امنیت بوده و احکام در جامعه اقامه بشوند.
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان خوزستان ادامه داد: امام علی (ع) در مقام حکمرانی به دنبال عدالت اجتماعی بود.
شفیعی با بیان این که امام خمینی (ره) نیز در جامعه به دنبال احیای دین و اصلاح جامعه بودند، افزود: اهتمام امام راحل(ره) این بود که مردم پای کار بیایند و رای مردم به همان شکلی که هست بیان شود و پس از انتخابات از مشارکت مردم تقدیر و تشکر می کردند.
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان خوزستان تاکید کرد: تمامی بوق ها و شیپور های نظام سلطه علیه نظام جمهوری اسلامی  به صدا درآمده تا مانع مشارکت مردم در انتخابات پیش رو شوند لذا، مشارکت پرشور مردم در انتخابات، همانند حضور در انقلاب، یک «نه بزرگی» به همه این سلطه گران و دسیسه جویان است.
وی افزود: امسال کار ما سخت است چرا که ناملایمات، نابسامانی ها، کم کاری ها و غفلت ها برای مردم مشکلاتی ایجاد کرده که ناشی از نبودن در میان و کنار مردم است .
شفیعی ادامه داد: بایستی جامعه را به اصل مساله انتخابات هدایت کرد و از طرفی دیگر ملاک هایی را باید لحاظ قرار داد که مهم ترین آن نسبت فرد با عدالت اجتماعی است.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل نیز در ابتدای این وبینار ضمن قدردانی از حضور اساتید و مهمان برنامه جناب حجت الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی خاطرنشان کرد: در دانشگاه محقق اردبیلی همزمان با فرارسیدن ایام انتخابات برآن شدیم تا سلسله وبینار های مجازی را پیرامون انتخابات برگزار کنیم که با توفیق الهی در ۸ جلسه برگزار خواهد شد.
دکتر اسماعیل گلی مسوول کانون بسیج اساتید و دبیر هم اندیشی استادان دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این وبینار با اشاره به ضرورت ایجاد نشاط سیاسی و زمینه سازی برای انتخابات پرشور افزود: با توجه به همزمانی وبینار یکشنبه های انتخاباتی با ایام شهادت امام علی (ع) و نیاز روز افزودن حکمرانان و مردم به توصیه­ها و سیره عملی حضرت، در این نشست آیین حکمرانی از نگاه حضرت علی (ع) بررسی شد.
 وی ضمن قدردانی از حضور گسترده اساتید محترم در سلسله وبینارهای یکشنبه های انتخاباتی افزود: در وبینارهای آزاد اندیشی بنا بر این است که در یک فضای صمیمی و دوستانه موضوعات روز انتخابات بحث و بررسی شود.
گلی ابراز امیدواری کرد: با توجه به مرجعیت اساتید دانشگاه برای جامعه بتوانیم گام موثری در زمینه سازی برای برگزاری انتخابات پرشور و انتخاب درست برداریم.
گفتنی است سومین وبینار از سلسله وبینارهای آزاداندیشی پیرامون انتخابات ریاست جمهوری با عنوان «امیرالمومنین امام علی (ع) و آیین حکمرانی» به همت کانون بسیج اساتید و دفتر هم اندیشی استادان نهاد رهبری دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد و در پایان وبینار، شرکت کنندگان به صورت داوطلب و شفاهی نقطه نظرات خود را مطرح کردند.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 80 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر