نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل تاکید کرد: ضرورت تربیت و پرورش دانشجوی آرمانی توسط دانشگاه ها

 | تاریخ ارسال: 1399/12/23 - 08:37 | 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل به ضرورت تربیت و پرورش دانشجوی آرمانی توسط دانشگاه ها تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، آیت الله سیدحسن عاملی در دیدار با اعضای شورای مرکزی و فعال انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به برخی آیات قرآنی و احادیث اسلامی در خصوص حیات و زندگی، گفت: انسان باید زندگی را طوری تنظیم کند تا نهایتا به آرامش برسد.
وی با بیان اینکه عملکرد انسان در طول عمر بسیار مهم است، افزود: تمام درجات بهشت به همین عملکرد عمر بستگی دارد.
عاملی به ضرورت تربیت و پرورش دانشجوی آرمانی توسط دانشگاه ها تاکید و تصریح کرد: دانشجوی آرمانی از جهت علمی باید نشاط علمی خوبی داشته باشد و در تولید دانش جهانی سهیم باشد؛ چراکه آینده از آن علم است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با بیان اینکه یک فرد دانشگاهی از جهت معنویت باید به درجه ای برسد که واهمه قدسی داشته باشد، ادامه داد: دانشگاه ها باید روحیه تربیت، اخلاق، احساس جمعی و سلوک اجتماعی را در دانشجویان پرورش دهند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل با بیان اینکه دانشگاهیان باید بصیرت خوبی داشته باشند، خاطرنشان کرد: اگر یک فرد دانشگاهی بصیرت خوبی نداشته باشد، نمی تواند عنصر مفیدی برای ملت، تاریخ، کشور و آینده خویش باشد.
وی با بیان اینکه انتظار می رود دانشگاه محقق اردبیلی نسبت به برگزاری سمینار دانشجوی آرمانی اقدام کند، گفت: باید تلاش کنیم تا دانشجوی در تراز انقلاب اسلامی و افکار و اندیشه پیامبر اکرم(ص) داشته باشیم.
دکتر عباس فنی اصل معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی نیز ضمن تقدیر از ارزش گذاری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل به لحاظ اختصاص وقت دیدار به دانشجویان و جوانان در وضعیت کرونایی، گفت: دانشگاه محقق اردبیلی در بخش فرهنگی همانند سایر حوزه ها نیز فعال بوده و در سالجاری حدود ۱۲۰۰ برنامه در زمینه های متعدد فرهنگی، هنری، اجتماعی، تشکلی و غیره به صورت مجازی و حضوری برگزار کرده است.
وی گفت: در حال حاضر سه دوره تشکیلاتی انجمن اسلامی دانشجویان و بسیج دانشجویی با موضوعات متنوع و ظرفیت محدود با رعایت پروتکل های بهداشتی در دانشگاه در حال برگزاری است.
گفتنی است در این دیدار دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی نیز گزارشی از فعالیت های این انجمن ارائه کرد.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 345 بار   |   دفعات چاپ: 19 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر