رئیس دانشگاه خبر داد: ثبت نام اولین دانشجوی خارجی شهریه پرداز در دانشگاه محقق اردبیلی

 | تاریخ ارسال: 1399/10/29 - 14:23 | 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از ثبت نام اولین دانشجوی خارجی شهریه پرداز در این دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی در جلسه هیات رئیسه دانشگاه محقق اردبیلی از ثبت نام اولین دانشجوی خارجی شهریه پرداز در این دانشگاه خبر داد و گفت: این دانشجو اهل نیجریه بوده و در مقطع کارشناسی ارشد رشته مشاوره این دانشگاه تحصیل خواهد کرد.
وی با بیان اینکه سیاست دانشگاه محقق اردبیلی به سمت بین المللی سازی دانشگاه است، افزود: در همین راستا تلاش می کنیم حضور دانشجویان خارجی در رشته های مختلف تحصیلی در دانشگاه افزایش یابد.
دکتر محمدتقی آل ابراهیم رئیس گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه این دانشجوی اهل نیجریه با مکاتبه با دفتر امور بین الملل دانشگاه برای تحصیل در این دانشگاه درخواست داده بود، گفت: پس از مکاتبه با دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی و اخذ موافقت گروه آموزشی مربوطه، موافقت قطعی دانشگاه برای تحصیل وی صادر شد.
وی افزود: همچنین بعد از مکاتبه گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه با اداره کل دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم و اخذ مجوزهای لازم، ویزای ورود به کشور برای این دانشجو دریافت شد و پس از ثبت نام نیز با معرفی دانشگاه از وزارت امور خارجه درخواست اقامت یک ساله برای این دانشجو انجام خواهد شد.
ابراهیم آسوکوتی اولین دانشجوی خارجی شهریه پرداز دانشگاه محقق اردبیلی نیز ضمن قدردانی از مسئولان دانشگاه محقق اردبیلی به جهت جذب و پذیرش وی در این دانشگاه و همچنین انجام کلیه امور ثبت نامی وی در یک روز، گفت: بنده برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد با برخی از دانشگاه های ایرانی مکاتبه کردم که دانشگاه محقق اردبیلی در سریع ترین زمان ممکن به بنده پاسخ داد.
وی با اشاره به وجود اطلاعات جامع در بخش انگلیسی سایت دانشگاه، گفت: با مطالعه مطالب موجود در این بخش، اطلاعات کافی و تکمیلی را برای حضور در این دانشگاه دریافت کردم.
گفتنی است در ادامه کارت دانشجویی ابراهیم آسوکوتی اولین دانشجوی خارجی شهریه پرداز دانشگاه محقق اردبیلی به صورت نمادین به وی اعطا شد.
 
 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1055 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر