رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه خبر داد: طراحی و ساخت سیستم مولد امواج مولتی رول پرتابل توسط پژوهشگر مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی

 | تاریخ ارسال: 1399/9/5 - 12:21 | 
رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی از طراحی و ساخت سیستم مولد امواج مولتی رول پرتابل توسط فناوران مرکز رشد این دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر برومند صلاحی از طراحی و ساخت سیستم مولد امواج مولتی رول پرتابل توسط فناوران مرکز رشد این دانشگاه خبر داد و گفت: این محصول توسط واحد فناور سداس از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری این دانشگاه طراحی و ساخته شده است.
 وی افزود: سیستم های مولد امواج یا ژنراتور سیگنال یکی از مهمترین تجهیزات مورد استفاده در صنایع گوناگون مخصوصاً در صنایع حساس می باشند.
صلاحی تصریح کرد: تست و بررسی مدارات و تجهیزات الکترونیکی، استفاده در خطوط تولید، ارتباطات و مخابرات از جمله سیستم‌ های وای فای، وایمکس، ارتباطات ماهواره‌ای و مدولاسیون ‌ها، سیستم‌ های راداری، اکتشافات معدنی و همچنین استفاده در تجهیزات درمانی بیماری ‌ها از جمله کاربردهای سیستم ‌های مولد موج و اسیلاتور ها به شمار می روند.
رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی افزود: دانش فنی جهت طراحی و ساخت تجهیزات با کاربری های خاص جزو موضوعاتی است که محققین مرکز رشد واحدهای فناوری این دانشگاه به آن دست پیدا کرده اند.
مهندس میثم عباسی مدیر تیم فناور سداس و طراح وسازنده سیستم مولد امواج مولتی رول پرتابل نیز گفت: ژنراتور سیگنال وظیفه تولید شکل موج و یا سیگنال الکتریکی را بر عهده دارد و نوع و مشخصات موج تولیدی بسته به کاربرد متفاوت است که می ‌تواند پیوسته یا گسسته باشد.
وی افزود: سیگنال‌ های مورد استفاده در صنایع و بخش‌های دیگر از نظر نوع به سیگنال‌ های صوتی، سیگنال‌ های رادیویی، پالس، آنالوگ و دیجیتال و از نظر عملکرد به سیستم ‌های Arbitary، آر اف، مولد سیگنال صوتی، مولد سیگنال ویدیویی و فانکشن ژنراتور تقسیم ‌بندی می‌ شوند.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 140 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر