معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه خبر داد: درخشش دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی با کسب ۵ رتبه برتر کشوری در جشنواره سراسری قرآن و عترت

 | تاریخ ارسال: 1399/8/26 - 14:17 | 
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی از درخشش دانشجویان این دانشگاه با کسب ۵ رتبه برتر کشوری در جشنواره سراسری قرآن و عترت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عباس فنی اصل گفت: دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی در سی و پنجمین دوره جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور موفق به کسب ۵ رتبه برتر کشوری شدند.
وی با اشاره به اینکه مرحله اختتامیه این جشنواره روز ۲۵ آبان سالجاری و به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، تصریح کرد: در این جشنواره دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی موفق به کسب دو رتبه اول کشوری و سه رتبه سوم کشوری شدند.
فنی اصل در تشریح رتبه های برتر کشوری دانشگاه محقق اردبیلی گفت: در بخش هنری- خوشنویسی محمد الماسی عیسی لو موفق به کسب رتبه اول کشوری، در بخش تواشیح گروه تواشیح نجم دانشگاه موفق به کسب رتبه اول کشوری، در بخش حفظ ۵ جز قرآن کریم یوسف نظری موفق به کسب رتبه سوم کشوری، در بخش آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن مرضیه مجرد موفق به کسب رتبه سوم و در بخش معارفی احکام زهرا ابراهیم زاده موفق به کسب رتبه سوم کشوری شدند.
دبیر شورای فرهنگی دانشگاه محقق اردبیلی ضمن اشاره به انجام فعالیت های فرهنگی دانشگاه در قالب محورهای موضوعی ۱۰ گانه، اضافه کرد: به دلیل اهمیت ویژه توسعه فعالیت های قرآنی، محور موضوعی اول قرآن و عترت (ع) و ترویج فرهنگ و ارزش های اسلامی در نظر گرفته شده است.
وی گفت: حمایت و تاکید بر تداوم اجرای برنامه های قرآنی از اهداف اصلی شورای فرهنگی دانشگاه می باشد و توسعه فعالیت های قرآنی در دانشگاه در سطوح دانشجویان، اساتید و کارکنان ادامه خواهد داشت.
فنی اصل خاطر نشان کرد:
در سی و پنجمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور دانشگاه محقق اردبیلی از لحاظ تعداد رتبه برتر کشوری در بین بیش از یکصد دانشگاه بعد از دانشگاه های شیراز، قم، علامه طباطبائی و صنهتی اصفهان (میزبان جشنواره) در جایگاه پنجم و بالاتر از دانشگاه های تهران، فردوسی مشهد، اصفهان، تبریز و شهید بهشتی قرار دارد.
 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 291 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر