نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل: موفقیت های دانشگاه محقق اردبیلی در احیای غرور مقدس اهالی استان خطیر است

 | تاریخ ارسال: 1399/6/22 - 15:37 | 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: موفقیت های دانشگاه محقق اردبیلی در احیای غرور مقدس اهالی استان خطیر است و بنده از طرف اهالی استان از دستاوردهای این دانشگاه تشکر می کنم.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه، آیت الله سید حسن عاملی در دیدار دانشگاهیان دانشگاه محقق اردبیلی به مناسبت آغاز سالتحصیلی جدید دانشگاه ها با بیان این مطلب افزود: این موفقیت ها حاصل کار جمعی بوده است.
وی با بیان اینکه در جامعه هر قشری نقشی دارد اما دانشگاه ها نقش حساسی دارند، تصریح کرد: باید در تولید علم در سطح جهانی سهیم باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با بیان اینکه قرارگیری دانشگاه محقق اردبیلی در رتبه بندی تایمز ۲۰۲۱ بیش از حد ارزشمند بوده و از برکات انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: باید بنیه علمی دانشگاه ها را تقویت کرده و زیرساخت های لازم را برای جذب دانشجویان بین المللی فراهم کنیم.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه این دانشگاه هم اکنون حدود ۴۰۰ نفر عضو هیات علمی داشته و ۲۷۳ رشته تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی فعال است، تصریح کرد: مجوز فعالیت ۳ پژوهشکده، ۳ مرکز تحقیقاتی و ۱۵ هسته پژوهش را دریافت کرده ایم و این مراکز فعالیت های خود را آغاز کرده اند.
دکتر عزیز حبیبی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی در وبومتری ۴۴۵ پله در رتبه بندی جهانی و ۱۳ پله در رتبه بندی کشوری ارتقا داشته است، تصریح کرد: در سال ۲۰۱۹ به رتبه بندی گرین متری وارد شده و رتبه ۴۲۷ جهانی و ۹ کشوری را کسب کردیم.
وی با بیان اینکه ورود دانشگاه محقق اردبیلی به رتبه بندی تایمز ۲۰۲۱ شاه بیت فعالیت های دانشگاه بوده است، تصریح کرد: در سال ۲۰۲۱ تعداد ۴۷ دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در جمع ۱۵۲۷ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است که دانشگاه محقق اردبیلی به شایستگی در رتبه بندی جهانی در بازه ۸۰۰-۶۰۱ جهانی و در بین دانشگاه های جامع کشور به همراه دانشگاه های کردستان، تبریز،  شهید بهشتی و یاسوج رتبه سوم، در بین دانشگاه های تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رتبه هفتم و در بین کل دانشگاه های کشور رتبه یازدهم را کسب کرده است.
حبیبی با اشاره به اینکه فعالیت های علمی بین المللی دانشگاه محقق اردبیلی ۱۶۴ درصد افزایش یافته است، ادامه داد: در حوزه عمرانی کتابخانه مرکزی و دانشکده علوم اجتماعی با حضور آنلاین وزیر علوم افتتاح شد و بقیه پروژه ها هم در حال پیگیری و اجرا هستند.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: در حوزه فرهنگی و اجتماعی هم کارهای ارزنده ای در دانشگاه انجام شده است و تعامل مسئولان دانشگاه در بالاترین سطح است.
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل و مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: تشکیل مبتکرانه اتاق فکر کارگروه فرهنگی و تشکیل اتاق فکر حجاب و عفاف موجب شد که برنامه های فرهنگی به نحو احسن اجرا شود.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی اظهار کرد: برنامه های فرهنگی دانشگاه های استان اردبیل در قالب سند اسلامی شدن دانشگاه ها پیش می رود.
وی افزود: اولین خوابگاه متاهلی خیرساز دانشگاه محقق اردبیلی تا ۳ ماه دیگر تکمیل می شود و با کمک اساتید و کارکنان دانشگاه ۱۰۰ میلیون تومان کمک مومنانه انجام دادیم.

**************************************


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 299 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر