با ارتباط آنلاین وزیر علوم و حضور مسئولان استانی؛ کتابخانه مرکزی و دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی افتتاح شد

 | تاریخ ارسال: 1399/6/11 - 11:52 | 
با ارتباط آنلاین وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و حضور مسئولان استانی، کتابخانه مرکزی و دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ارتباط آنلاین با مراسم افتتاحیه این پروژه ها گفت: حمایت های صورت گرفته از دانشگاه محقق اردبیلی به خوبی خود را نشان می دهد و ما به این حمایت ها ادامه خواهیم داد.
وی با بیان اینکه باید از تمام ظرفیت های دانشگاه ها حمایت شود، تصریح کرد: امروز شاهد اثرگذاری دانشگاه محقق اردبیلی در سطح استان و کشور هستیم.
مهندس اکبر بهنامجو استاندار اردبیل هم با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی کارهای خوبی انجام داده است، تصریح کرد: این دانشگاه در زمینه تربیت نیروی انسانی متخصص گام های موثری برداشته است و ما از حرکت های این دانشگاه حمایت می کنیم.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی هم گفت: اگر بتوانیم دانشگاه ها را توسعه دهیم، در آن صورت می توان در شرایط تحریم کمک حال کشور در توسعه ابعاد مختلف باشیم.
مهندس صدیف بدری با بیان اینکه ارزیابی مقالات علمی دانشگاه ها نشان می دهد که دانشگاه ها از نظر علمی غنی هستند، تصریح کرد: با تکیه بر نتایج تحقیقات علمی و دانشگاهی می توان توسعه کشور را هموار کرد.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به پروژه های این دانشگاه گفت: کتابخانه مرکزی دانشگاه با اعتبار ۲۴۵ میلیارد ریالی در زمینی به مساحت ۶ هزار و ۳۰۰ متر مربع امروز به بهره برداری می رسد و این پروژه در سال ۱۳۸۷ شروع شده بود.
دکتر عزیز حبیبی اضافه کرد: ساختمان دانشکده علوم اجتماعی هم در سال ۱۳۹۱ شروع شده که با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریالی و در زمینی به مساحت ۵ هزار مترمربع امروز افتتاح می شود.
وی با اشاره به دیگر پروژه های افتتاح شده دانشگاه محقق اردبیلی افزود: فاز اول محوطه سازی بخش شرقی، توسعه برق سایت شرقی و بهسازی ایستگاه پمپاژ آب، اجرای محوطه خوابگاه ها و چمن مصنوعی و نصب ادوات ورزشی، تعمیرات اساسی ساختمان شماره ۲ دانشکده کشاورزی، تعمیرات اساسی ساختمان ۸ واحدی ویلایی خوابگاهی، خرید تجهیزات کتابخانه مرکزی، خرید تجهیزات دانشکده علوم اجتماعی و خرید تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی از دیگر پروژه های از دیگر پروژه های این دانشگاه بود که امروز افتتاح شد.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: در مجموع برای ۱۰ پروژه این دانشگاه ۷۰۷ میلیارد ریال هزینه شده است که امروز افتتاح شد و در اختیار جامعه دانشگاهی استان و کشور قرار گرفت.
وی با اشاره به ارتقای ۱۲ پله ای رتبه دانشگاه محقق اردبیلی در رتبه‌ بندی جدید ISC نسبت به دو سال گذشته تشریح کرد: ارتقای ۲۱۵ پله ای جایگاه دانشگاه محقق اردبیلی در رتبه بندی وبومتریکس دانشگاه های جهان و ۶ پله ای در بین دانشگاه های کشور در ۶ ماهه اخیر از دیگر دستاوردهای دانشگاه محقق اردبیلی است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل هم گفت: دانشگاه محقق اردبیلی در سال های اخیر کارهای ارزنده ای انجام داده است که این کارها قابل تقدیر است.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی اضافه کرد: این دانشگاه صرفا در زمینه عمرانی فعالیت نداشته است بلکه در حوزه دینی و فرهنگی هم گام های موثری برداشته است.
 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 535 بار   |   دفعات چاپ: 21 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر