با تجلیل از تیم های برگزیده در دانشگاه محقق اردبیلی؛ مراسم اختتامیه برنامه دانشگاه خلاق UMA up برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۹/۴/۱۰ - 13:40 | 
مراسم اختتامیه دانشگاه خلاق UMA up با تجلیل از تیم های برگزیده برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در این مراسم گفت: تبدیل نوآوری به فناوری و تبدیل فناوری به ثروت از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید در این زمینه از ابتکارات و خلاقیت جوانان و دانشجویان استفاده کرد.
وی افزود: برنامه دانشگاه خلاق UMA up یکی از برنامه هایی بود که نمود عینی همکاری چند جانبه بود که به خوبی اجرا شد.
حبیبی ادامه داد: هسته های فناور مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه به ۱۰۵ هسته رسیده است و تقویت مرکز رشد جز برنامه های راهبردی دانشگاه محقق اردبیلی است.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: دانشگاه در طی دو سال اخیر رشد علمی خوبی داشته و مرکز نوآوری دانشگاه در حال راه اندازی است.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل گفت: خداوند متعال ما را به تعقل، تدبر و تفکر دعوت کرده است.
وی اضافه کرد: نگاه به عالم متفاوت از نگاه به عوام است و کار شما دانشجویان خیلی باارزش است و یکی از با ارزش ترین کارها تلاش برای اشتغال جوانان است.
دکتر عباس فنی اصل معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: مرداد سال ۹۸ جرقه این برنامه زده شد و اوایل مهر ماه پوستر برنامه با حضور دانشجویان و مسئولان دانشگاه و استان رونمایی شد.
وی افزود: در این برنامه ۶۶۰ نفر از دانشجویان ثبت نام کرده و ۲۰۵ ایده اولیه ثبت کرده بودند که از بین آنها ۳۲ طرح و ایده به عنوان طرح کسب و کار برتر انتخاب شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: هدف این برنامه انجمن های علمی دانشگاه بود که با تلاش همکاران و اعضای کادر اجرایی با استقبال باشکوه دانشجویان مواجه شد.
دکتر حبیب ابراهیم پور رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل هم گفت: برنامه دانشگاه خلاق UMA up یک برنامه خلاق و ابتکاری بود که به بهترین شکل ممکن اجرا شد.
وی ادامه داد: مراکز رشد و نوآوری دروازه ورود به دانشگاه کارآفرین است و دانشگاهی که نتواند به نیازهای مهارتی و فناوری جامعه پاسخگو باشد، نمی تواند در جامعه تاثیرگذار باشد.
دکتر برومند صلاحی رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی هم گفت: تمامی آزمایشگاه ها و امکانات دانشگاه محقق اردبیلی در چارچوب های قانونی در اختیار واحدها و هسته های فناور است.
وی اضافه کرد: مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه محقق اردبیلی بر اساس چارچوب های مشخص شده از تمامی واحدهای فناور حمایت های لازم را انجام می دهد.
دکتر معراج شرری مدیر حمایت و پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی هم گفت: برنامه دانشگاه خلاق UMA up یک بوم زیستی برای ما بود که در آن دنبال جذب ایده های دانشجویان و انجمن های علمی بودیم.
وی اضافه کرد: UMA up در ابتدای مسیر یک برنامه ناشناس بود اما حالا به یک برند تبدیل شده است.
 
رونمایی از کتاب جدول تناوبی عناصر
در این مراسم کتاب «جدول تناوبی عناصر» که توسط انجمن علمی شیمی به رشته تحریر در آمده است، رونمایی شد.
دکتر ماندانا امیری مشاور علمی انجمن علمی شیمی و عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: این کتاب اولین کتاب چاپی انجمن های علمی دانشگاه است که توسط دانشجویان مبتکر و خلاق رشته شیمی تدوین شده است.
وی ادامه داد: سال ۲۰۱۹ به نام سال جدول تناوبی نامگذاری شده بود به همین دلیل انجمن علمی شیمی دانشگاه اقدام به تدوین و تالیف این کتاب مصور کرده است.
 
امضای تفاهمنامه همکاری با پارک علم و فناوری
همچنین در این مراسم تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه محقق اردبیلی و پارک علم و فناوری استان اردبیل به امضا رسید.
بر اساس این تفاهمنامه طرفین موظف شدند که با استفاده از ظرفیت های دانشگاه محقق اردبیلی و پارک علم و فناوری استان اردبیل، پتانسیل های پارک علم و فناوری و مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه را معرفی کنند.
این تفاهمنامه به امضای دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی و دکتر حبیب ابراهیم پور رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل رسید.
یادآور می شود اهدای تندیس و لوح سپاس به مربیان، کادر اجرایی و اتاق فکر، گپ و گفت دانشجویی با سرگروه های ۵ تیم برتر و تجلیل از تیم های برتر از دیگر بخش های این برنامه بود.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 376 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر