رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد: برگزاری سه وبینار بین المللی در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۹/۴/۸ - 09:22 | 
رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی از برگزاری سه وبینار بین المللی در دانشکده فنی و مهندسی این دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر امین قلیزاد از برگزاری سه وبینار بین المللی در دانشکده فنی و مهندسی این دانشگاه خبر داد و گفت: یک وبینار توسط گروه مهندسی عمران و دو وبینار توسط گروه مهندسی شیمی برگزار شده است.
 
برگزاری وبینار بین ­المللی «روش شبیه­ سازی مبتنی بر فیزیک برای لحاظ کردن عدم قطعیت در تحلیل خطر زلزله و ارزیابی لرزه­ ای»
قلیزاد گفت: سخنران و مدرس اصلی این وبینار دکتر کریم تربالی پسا دکترای مهندسی زلزله از دانشگاه UCL لندن بود. وی فارغ التحصیل کارشناسی از دانشگاه محقق اردبیلی، کارشناسی ارشد از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن و دکتری از دانشگاه کانتربری نیوزلند بوده و در دانشگاه های کانتربری نیوزلند و نیز پلی تکنیک میلان ایتالیا نیز دو دوره موفق پسا دکتری را پشت سر گذاشته­ است.
رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: در این وبینار سخنران اصلی به بیان آخرین دستاوردهای علمی در ارتباط با موضوع وبینار پرداخت و سپس جلسه پرسش و پاسخ برگزار شده و حاضرین تجربیات خود را در این زمینه به اشتراک گذاشتند.
وی خاطرنشان کرد: تعداد شرکت­کنندگان در این وبینار ۱۰۱ نفر بود که علاوه بر سخنران اصلی، شرکت­کنندگانی از دانشگاه های علم و صنعت، تهران، تربیت مدرس، فردوسی مشهد، سمنان، تبریز، اصفهان و خواجه نصیرالدین طوسی نیز در آن حاضر بودند.
         
 
برگزاری وبینار بین ‌المللی «بررسی ساختار موضعی و الکترونی مواد با استفاده از طیف سنجی جذب  اشعه ایکس (XAS
قلیزاد در خصوص برگزاری این وبینار نیز گفت: سخنران و مدرس اصلی این وبینار دکتر سعید ساعدی مدرس و پژوهشگر پسادکتری در دانشکده مهندسی شیمی از دانشگاه TU Delft هلند بود که به دعوت دکتر فهیمه حوری آباد صبور هیات علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه، سخنرانی در خصوص «طیف سنجی جذب اشعه ایکس (XAS) »ارائه نمود.
وی افزود: در این سخنرانی تابش سینکروترون، ساختار شتاب دهنده های الکترونی، نحوه تولید پرتو ایکس در سینکروترون به همراه نحوه انجام آزمایش های جذب اشعه ایکس با استفاده از پرتو ایکس تولیدی معرفی و توضیح داده شد.
رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: دکتر ساعدی ضمن اشاره به این مطلب که ایران در حال طراحی و ساخت چشمه نور ملی (ILSF) می باشد، چند مورد مهم از سینکروترون هایی که پژوهشگران می توانند برای همکاری با آنها اقدام کنند، ازجمله شتاب دهنده SESAME در کشور اردن را معرفی و در ادامه اصول روش طیف سنجی جذب اشعه ایکس (XAS) و نحوه تحلیل داده های حاصل از جذب برای چند نمونه کاتالیست شرح داد.
وی با بیان اینکه این وبینار به همت گروه مهندسی شیمی و دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد، افزود: پس از این سخنرانی، بخش پرسش و پاسخ و طرح سوالات مختلف از طرف حاضرین در جلسه برگزار شد.
قلیزاد ادامه داد: در این وبینار حدود ۱۵۳ نفر از اساتید، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی از ۲۷ دانشگاه و موسسه داخل و خارج از ایران از جمله دانشگاه های EPFL سوئیس، پلی تکنیک مونترال کانادا، باسک اسپانیا، محقق اردبیلی، تهران، علم و صنعت، صنعتی شریف، صنعتی امیر کبیر، تربیت مدرس، تبریز، شیراز، صنعتی سهند، شهید بهشتی، فردوسی مشهد، سمنان، اراک، صنعتی مالک اشتر، امام خمینی قزوین، شهید مدنی آذربایجان، صنعتی اصفهان، زنجان، پژوهشگاه مواد انرژی، رازی کرمانشاه و غیره حضور داشتند.
 
برگزاری وبینار بین ‌المللی «رسوب لایه اتمی (ALD) در سیستم های بستر سیال»
قلیزاد در خصوص این وبینار نیز گفت: سخنران اصلی این وبینار Prof. J.Ruud van Ommen استاد دانشکده مهندسی شیمی از دانشگاه TU Delft هلند بود که به دعوت دکتر فهیمه حوری آباد صبور عضو هیات علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه، سخنرانی خود را درخصوص اصول کلی روش رسوب لایه اتمی در بستر سیال و کاربردهای آن در زمینه کاتالیست، ذخیره و تبدیل انرژی و داروسازی ارائه نمود.
وی با بیان اینکه این وبینار به همت گروه مهندسی شیمی و دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد، افزود: پس از این سخنرانی، بخش پرسش و پاسخ و طرح سوالات مختلف از طرف حاضرین در جلسه برگزار شد.
رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: در این وبینار حدود ۱۲۰ نفر از اساتید، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی از ۴۰ دانشگاه و موسسه داخل و خارج از ایران از جمله دانشگاه های Aalto فنلاند، TU Delft هلند، Vrije Universiteit Brussel بلژیک، Basque اسپانیا، دانشگاه محقق اردیبلی، تهران، علم و صنعت، صنعتی امیر کبیر، تربیت مدرس، الزهرا، تبریز، صنعتی سهند، گیلان، مازندران، شهید بهشتی، فردوسی مشهد، سمنان، اراک، صنعتی مالک اشتر، صنعتی نوشیروانی بابل، امام خمینی قزوین، شهید مدنی آذربایجان، اصفهان، صنعتی اصفهان، زنجان، پژوهشگاه مواد انرژی، صنعت نفت اهواز، رازی کرمانشاه و غیره حضور داشتند.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 216 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر