ورود به سایت

اطلاعیه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه در خصوص مقررات آموزشی در شرایط پیش آمده به دلیل شیوع بیماری کرونا

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۹/۱/۲۵ - 11:16 | 

   اطلاعیه ۱:  زمان پایان کلاسها و شیوه برگزاری امتحانات نهایی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸ 

  اطلاعیه  ۲مقررات آموزشی و  برگزاری کلاسهای درسی به صورت الکترونیکی در شرایط پیشگیری از شیوع بیماری کرونا


  اطلاعیه  ۳: برگزاری آزمون جامع، نحوه دفاع
 
   

________________________________________________________________________________________________________________
 اطلاعیه   زمان پایان کلاسها و شیوه برگزاری امتحانات نهایی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸
________________________________________________________________________________________________________________
ضمن تشکر از همراهی و مشارکت ارزشمند اساتید گرانقدر و دانشجویان عزیز در آموزشهای الکترونیک و تداوم فعالیتهای آموزشی دانشگاه در شرایط شیوع بیماری کرونا، پیرو نامه مورخ ۱۳۹۹/۰۱/۳۱ معاون محترم آموزشی وزرات علوم، تحقیقات و فناوری،در خصوص پایان نیمسال تحصیلی و برگزاری امتحانات نهایی نیمسال، سیاستهای زیر در جلسه مورخ ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ شورای آموزشی دانشگاه به تصویب رسید:
  1.   زمان پایان کلاسهای دروس نظری ۱۳۹۹/۰۴/۱۲  خواهد بود و  امتحانات پایانی پس از آن برگزار می شود. زمانبندی دقیق امتحانات  متعاقباً اعلام خواهد شد.
  2.   به منظور عمق بخشی و تثبیت یادگیری، ارزشیابی مستمر تکوینی از لازمه های آموزش به ویژه آموزش الکترونیک است. بنابراین صرفنظر شیوه برگزاری آزمون نهایی، ضروری است که بخشی از نمره نهایی به ارزشیابی مستمر و بخشی دیگر به نمره آزمون نهایی اختصاص یابد. ارزشیابی مستمر می تواند به یکی از شیوه های زیر یا هر روش موثر دیگر به تشخِیص استاد انجام گیرد:
                                 الف- حضور و فعالیت دانشجو در کلاس و مشارکت در بحثها
                                 ب- ارائه تمرینها و تکلیفهای کلاسی در هر جلسه درس
                                  ج- ارزیابی شفاهی شامل پرسش و پاسخ از هر دانشجو
                                  د- اجرای آزمونک ها (کوئیزها)
                                  ه- تعریف پروژه های کلاسی
                                  و-ارائه سخنرانی برخط توسط دانشجو

۳- با تصویب و ابلاغ ستاد ملّی مبارزه با کرونا مبنی بر امکان حضور دانشجویان در دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، برگزاری امتحانات حضوری همه دروس به عنوان موثرترین و مناسب ترین روش ارزیابی در اولویت خواهد بود و امتحانات با بررسی همه جوانب و رعایت اصول بهداشتی به صورت حضوری برگزار خواهد شد.
۴- دانشجویان می توانند با اخذ معرفی نامه در آزمون حضوری درس مشابه در دانشگاه محل زندگی خود شرکت کنند. این امر منوط به برگزاری آزمون حضوری در دانشگاه مقصد و موافقت آن دانشگاه با اخذ آزمون و ارسال رسمی نمرات به دانشگاه محقق اردبیلی است. 
________________________________________________________________________________________________________________
مقررات آموزشی و  برگزاری کلاسهای درسی به صورت الکترونیکی در شرایط پیشگیری از شیوع بیماری کرونا
________________________________________________________________________________________________________________
ضمن تشکر از همکاری های صمیمانه اعضای هیات علمی، کارکنان محترم آموزشی و فناوری و د انشجویان محترم در  برگزاری کلاسهای درسی به صورت الکترونیکی،  پیرو مصوبات قبلی و بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در شورای آموزشی دانشگاه در اجرای نامه مورخ ۱۱/۱/۹۹ معاونت محترم آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ضمن تاکید بر ادامه فعالیتهای آموزشی به صورت الکترونیکی جهت برگزاری هرچه بهتر نیمسال تحصیلی موارد ذیل به استحضار می رسد:     
۱- نیمسال دوم ۹۹-۹۸ جزو دوره تحصیلی فعال دانشگاه محسوب می شود. به دلایل متعدد از جمله لزوم دانش آموختگی عده زیادی از دانشجویان برای ادامه تحصیل مقاطع بعدی، برنامه ریزی سال آینده، مشکل سنوات معافیت تحصیلی و همچنین امکان پذیرش دانشجوی جدید در سال آینده اتمام این نیمسال امری اجتناب ناپذیر است. 
۲- مطابق مصوبه قبلی شورای آموزشی تمامی کلاسهای نظری از ۱۶ فروردین ماه ۱۳۹۹ به صورت مجازی برگزار خواهند شد و از ۲۳ فروردین تشکیل تمامی کلاسها طبق برنامه آموزشی الزامی است.
۳- تغییر ساعت ارائه درس با اطلاع مدیرگروه و توافق با همه دانشجویان درس مجاز است و در چهارچوب قوانین و مقررات، مسئولیت کامل دوره برعهده مدرس مربوطه خواهد بود.    
۴- تشکیل کلاسهای مجازی توسط کارشناسان محترم دانشکده از طریق سامانه آموزش مجازی و سامانه گلستان رصد و ثبت خواهد شد وگزارش هفتگی برگزاری دوره ها توسط معاونین آموزشی دانشکده ها به مدیریت آموزش دانشگاه ارسال خواهد شد.
۵- اساتید گرانقدر لازم است کلاسهای درس خود را که به صورت مجازی به دو صورت آنلاین و آفلاین  از طریق سامانه یادگیری الکترونیکی دانشگاه یا سامانه های الکترونیکی دیگر تشکیل می دهند در سامانه گلستان ثبت کنند. مدرس بایستی به ازای هر یک ساعت تدریس آفلاین برگزاری ۱۰ الی ۱۵ دقیقه جلسه رفع اشکال آنلاین برگزار کند.
۶-  امتحانات به صورت حضوری و در اولین فرصت پس از پایان کلاسها برگزار خواهد شد. در مورد زمان دقیق برگزاری امتحانات پس از عادی شدن شرایط (با اعلام ستادکشوری مبارزه با کرونا) تصمیم گیری خواهد شد. زمان ثبت نمرات هم پیرو تغییر زمان امتحانات تغییر خواهد کرد. 
۷- کلاسهای عملی در اولین فرصت پس از عادی شدن شرایط و به صورت فشرده برگزار خواهند شد.
۸- امکان حذف یک یا چند درس قبل از پایان کلاسها وجود دارد.
  • دانشجویان تقاضای حذف درس را به همراه دلایل مربوطه به صورت غیر حضوری از طریق سامانه گلستان، پیشخوان خدمت، گزینه درخواستهای آموزشی، ردیف ارتباط با مسئول آموزش ارائه نمایند.
  • با توجه به اینکه برنامه ارائه دروس هر دوره مشخص است و تعدادی از درسها در نیمسال آتی ارائه نخواهند شد، توصیه می شود دانشجویان عزیز در حذف دروسی که پیشنیاز دروس ترم آتی است به این نکته دقت نظر داشته باشند تا خللی در روند تحصیلی ترم های بعد و فارغ التحصیلی آنها پیش نیاید.    
۹- با توجه به برگزاری دوره ها به صورت مجازی، ترم جاری در هر صورت جزو سنوات تحصیلی دانشجویان محسوب خواهد شد و حذف ترم بدون احتساب سنوات نخواهد بود.
۱۰- چنانچه دانشجویی در امتحان پایان نیمسال درسی غیبت کند، در صورت تشخیص موجه بودن بودن غیبت توسط شورای آموزشی دانشکده، آن درس حذف می شود.  
۱۱- آن دسته از دانشجویان تحصیلات تکمیلی که آماده دفاع باشند، جلسات دفاع آنها تا زمان عادی شدن شرایط به صورت کاملا الکترونیکی قابل برگزاری است.
۱۲- به دلیل تعطیلی فعالیتهای آموزش حضوری و تقارن با ماه مبارک رمضان، آزمون جامع دکتری دانشجویان دکتری در اردیبهشت ماه برگزار نخواهد شد. زمان برگزاری آزمون جامع متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.
۱۳- مقررات فوق به شکل استثنائی برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۹ بوده و تسری آن به نیمسالهای دیگر مطلقا مجاز نیست.
 
 


________________________________________________________________________________________________________________
اطلاعیه  ۳: برگزاری آزمون جامع، نحوه دفاع
________________________________________________________________________________________________________________
- با عنایت به مشکلات پیش آمده در خصوص شیوع بیماری کرونا، آزمون جامع دکتری به صورت نیمه حضوری از تاریخ ۱۰ خرداد۹۹ لغایت ۳۱ مرداد ۹۹ طی زمانبندی انجام شده در گروه‌های آموزشی و دانشکده‌ها برگزار خواهد شد.

- طبق بند ۲ صورتجلسه شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی، درخصوص درخواست دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای افزایش سنوات تحصیلی مجاز، چنانچه دانشجویان برای انجام پایان نامه و یا رساله خود نیاز به آزمایشگاه، کارگاه، مزرعه، انجام کارهای میدانی و موارد مشابه داشته باشند که به دلیل شرایط پیش آمده ناشی از ویروس کرونا کار آنها دچار تاخیر ناخواسته شده باشد، در صورت تایید درخواست دانشجو توسط استاد راهنما و شورای دانشکده، شورای موارد خاص دانشگاه در خصوص آن تصمیم لازم را اخذ خواهد نمود.  متذکر می شود در صورت نیاز کسب موافقت از سازمان نظام وظیفه برای سنوات اضافی، پیگیری امور آن برعهده دانشجو است.


 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 5741 بار   |   دفعات چاپ: 49 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر