همزمان با دهه فجر؛ افتتاح استخر و مزرعه پرورش ماهی دانشکده مغان با حضور هیات رئیسه دانشگاه

 | تاریخ ارسال: 1398/11/16 - 11:53 | 
به مناسبت دهه فجر و طی بازدید هیات رئیسه دانشگاه محقق اردبیلی از دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی مغان استخر و مزرعه پرورش ماهی این دانشکده افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، این دو پروژه طی بازدید هیات رئیسه دانشگاه در تابستان ۹۸ تصویب شده بودند، عملیات اجرایی آنها طی ۵ ماه و با اعتبار مصوب یک میلیارد ریال در قالب دو استخر جداگانه ماهیان گرم آبی و سرد آبی و مزرعه پژوهشی عملیاتی به اتمام رسید و با حضور هیات رئیسه دانشگاه، استخر ماهیان گرم آبی، آبگیری و رهاسازی ماهی در آن انجام شد.
 در این سفر همچنین مزرعه پژوهشی نیز با اجرای عملیات پاکسازی، تسطیح، آبرسانی و حصارکشی افتتاح شد.
طی این بازدید هیات رئیسه دانشگاه از مزرعه ۱۲ هکتاری و عملیات کاشت نهال به تعداد ۹ هزار و ۵۰۰ اصله نهال بازدید و از نزدیک مسائل و مشکلات طرح را بررسی و دستورات لازم را صادر کردند.
در جریان این سفر از تعمیرات نما و محوطه مهمانسرا، سوئیت اساتید، واحد ورمی کمپوست بازدید و مسایل و مشکلات مطرح و تصمیمات لازم گرفته شد.
همچنین طی این سفر از عملیات دیوار حصار پیش ساخته دانشکده که در سفر قبلی هیات رئیسه دانشگاه با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال مصوب شده بود، بازدید به عمل آمد.
در پایان بازدید، جلسه بررسی مسائل و مشکلات دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی مغان با حضور رئیس دانشگاه و هیات همراه برگزار و راهکارهای علمی و عملی ارائه شد.
 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 237 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر