معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد: پهنای باند اینترنت دانشگاه محقق اردبیلی دو برابر شد

 | تاریخ ارسال: 1398/11/3 - 11:32 | 
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی از دو برابر شدن پهنای باند اینترنت این دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر ابوالفضل بضاعت پور از رشد ۱۰۰ درصدی پهنای باند اینترنت دانشگاه از ۱۰۰ مگابیت به ۲۰۰ مگابیت خبر داد و افزود: در راستای سیاست های راهبردی دانشگاه مبنی بر توسعه دسترسی به محتوای علمی و تسهیل ارتباطات علمی اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه، پهنای باند اینترنت از ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه  به ۲۰۰ مگابیت بر ثانیه افزایش یافت.
وی افزود: با فراهم آوردن زیرساخت های لازم توسط مرکز فناوری اطلاعات و نیز برنامه ریزی ها و رایزنی های انجام شده با شرکت های مختلف تامین کننده اینترنت، تنها با صرف تنها یک پنجم هزینه متعارف، سرعت اینترنت دانشگاه  به دو برابر ارتقا یافته است.
بضاعت پور با اشاره به تلاش های مسئولان دانشگاه مبنی بر توسعه زیرساخت های لازم جهت ارتباطات علمی دانشگاه در داخل کشور و در سطح بین المللی، خاطر نشان کرد: افزایش مجدد پهنای باند اینترنت دانشگاه بر اساس نیازسنجی های اساسی موجود همچنان در دستور کار حوزه پژوهش دانشگاه قرار خواهد داشت و به محض فراهم شدن آن اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی افزود: با توجه به اینکه لینک ایجاد شده به صورت بی سیم می باشد و به صورت مستقل از لینک قبلی که مبتنی بر فیبر نوری بود، ایجاد شده است، لذا در صورت قطع شدن یکی از این لینک ها، لینک دیگر همچنان برقرار بوده و در راستای برنامه ریزی انجام یافته در راستای پدافند غیرعامل، پایداری سرویس اینترنت در دانشگاه نیز مطلوب تر خواهد شد.
بضاعت پور اضافه کرد: در دو سال اخیر با برنامه ریزی ها و اقدامات صورت گرفته در حوزه فناوری دانشگاه، دسترسی تمامی خوابگاه ها و ساختمان های دانشگاه به شبکه اصلی برقرار گردیده و حجم اینترنت تخصیص یافته به دانشجویان در مقاطع مختلف نیز با اعمال ضرایب زمانی، به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 244 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر