ورود به سایت

مصاحبه بادانشجوی استعداد درخشان آقای سجاد ابراهیمی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۹/۲ - 13:52 | 

- نخست خود را معرفی کنید و مختصری از سوابق تحصیلی خود را بیان کنید؟
به نام خدا اینجانب سجاد ابراهیمی،  سال ۱۳۶۵ در شهر اردبیل توفیق حیات یافتم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسطه را در شهرستان اردبیل به پایان رساندم. تحصیلات دوره کارشناسی را در دانشگاه محقق اردبیلی در رشته مهندسی ماشینهای کشاورزی  و تحصیلات کارشناسی ارشد را در دانشگاه سراسری تبریز از رشته مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی فارغ التحصیل شدم. امسال در کنکور دکتری تخصصی رشته مکانیزاسیون کشاورزی شرکت کردم و با توفیقات خداوند متعال توانستم رتبه نخست کشوری را کسب کنم و هم اکنون نیز در دانشگاه محقق اردبیلی مشغول به تحصیل می باشم.
۲- هدف شما از انتخاب دانشگاه محقق اردبیلی در اولویت اول چی بود و چه انگیزه ای باعث شد تا این دانشگاه را به عنوان اولین اولویت خود انتخاب کنید؟
با توجه به اینکه بنده در دوران کارشناسی در این دانشگاه تحصیل کرده بودم و شناختی که از اساتید و گروه مهندسی مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون کشاورزی این دانشگاه داشتم ترجیح دادم که دانشگاه محقق اردبیلی را انتخاب کنم و از توانمندیهای اساتید گروه مکانیزاسیون و مکانیک بیوسیستم این دانشگاه به ویژه جناب آقای دکتر مصری، دکتر عباسپور و سایر بزرگواران و صاحب نظران علمی که قبلا افتخار تلمذ و شاگردی آنها را داشتم، بهره مند بشوم.
۳-خیلی از رتبه های برتر کنکور معمولا دانشگاه های تراز اول یا دانشگاه های تهران را در اولویت اول انتخاب میکنند ولی شما برخلاف آنها این دانشگاه را به عنوان اولویت اصلی انتخاب کردید، علیرغم اینکه شانس قبولی شما در آن دانشگاه ها زیاد بود، چه دلیلی برای این انتخاب داشتید؟
دانشگاه محقق اردبیلی یکی از بهترین دانشگاه های ایران بوده و جزء دانشگاه هایی هست که در مسیر توسعه و پیشرفت خیلی خوبی قرار گرفته است و مخصوصا گروه مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون کشاورزی  این دانشگاه خیلی پویا هست و بنده خیلی علاقه مند بودم تا در تحصیلات دوره دکتری در این دانشگاه باشم که خوشبختانه امسال برای اولین بار در این رشته در مقطع دکتری پذیرش کردند و بنده نیز توفیق قبولی را داشتم.
۴- آیا به غیر از تحصیلات در زمینه های دیگری فعالیت میکنید یا خیر؟
 بله دبیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ شهرستان اردبیل هستم و در هنرستان کشاورزی شهید باهنر اردبیل در رشته ماشینهای کشاورزی مشغول تدریس هستم. البته ناگفته نماند که از سال ۱۳۹۳ به عنوان کارشناس فنی و مدیر فروش شرکت آذردشت اردبیل که در شهرک صنعتی یک اردبیل در ساخت و تولید ادوات کشاورزی فعالیت میکند،  به صورت پاره وقت مشغول فعالیت هستم.
۵- تا چه حد از رشته تحصیلی خود راضی هستید و چه اندازه به این رشته علاقه مندید؟
رسالت اصلی دانش آموختگان دانشگاهی این هست که باری را از دوش جامعه بردارند. با عنایت خداوند متعال بنده توانسته ام در رشته تحصیلی خودم مشغول فعالیت بشم و امیدوارم که بتوانم در راستای خدمت به جامعه گام موثری را بردارم. رشته مکانیزاسیون کشاورزی و مکانیک بیوسیستم یک رشته بسیارغنی هست و دامنه فعالیت آن گسترده می باشد و اگر در منشورصنعتی کشورجایگاه تعریف شده ای داشته باشد، بسیار میتواند مشکلات کشاورزی جامعه را حل کند.
۶- در پایان اگر با دانشجویان و دانش آموختگان هم رشته­ای خود صحبتی دارید، بیان کنید؟
همانطور که عرض کردم دامنه فعالیت این رشته بسیار گسترده هست و من به دوستان و هم رشته ای های خودم توصیه میکنم که در زمینه تولید و کارآفرینی این رشته فعالیت کنند و سعی کنند که طرحها و ایده های خود را عملی کنند چرا که فرصتهای زیادی در بازار کار این رشته وجود دارد و اگر در این زمینه فعالیت کنند، با توکل به خداوند متعال، موفقیت های خوبی را به دست خواهند آورد.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1054 بار   |   دفعات چاپ: 28 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر