اعضا - حسین شایقی


:: فهرست بخش ها ::
:: ::
:: پروفسور حسین شایقی | برگشت به صفحه کارنامه علمی | [نسخه ویژه چاپ] ::
اطلاعات فردی
پست الکترونیک hshayeghi@gmail.com
نشانى پایگاه اینترنتى www.uma.ac.ir/h_shayeghi
نشانی توئیتر
نشانی لینکدین https://www.linkedin.com/in/h-shayeghi-83926941
نشانی گوگل پلاس
نشانی تلگرام
نشانی ریسرچ گیت https://www.researchgate.net/profile/Hossein_Shayeghi
نشانی گوگل اسکالر https://scholar.google.com/citations?user=Q5GG70wAAAAJ&hl=en
نشانی پروفایل اسکوپوس https://www.mendeley.com/stats/author
نشانی ارکید
ارجاعات
اچ ایندکس
نام کامل پروفسور حسین شایقی
آخرین رشته تحصیلى Electrical Engineering
محل اخذ آخرین مدرک
اطلاعات شغلی
محل خدمت گروه آموزشی مهندسی برق و کامپیوتر
درجه علمی دکترا
استاد
اطلاعات تماس
تلفن محل کار 045-33512910
دورنگار
نشانی
کدپستی
صندوق پستی
شهر
کشور
توصیف مختصر
حسین شایقی، دكتراي مهندسي برق- قدرت و استاد دانشكده فني و مهندسي دانشگاه محقق اردبيلي و داشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل مي‌باشد. وی مدرك كارشناسي و کارشناسی ارشد را به ترتیب از دانشگاه صنعتي خواجه نصیرالدین طوسی و صنعتي اميركبير و مدرك دكترا را در رشته مهندسی برق-قدرت از دانشگاه علم و صنعت ايران در سال 1384 اخذ كرده‌اند. وی علاوه بر تدریس دروس تخصصی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دوره دکتری مهندسی برق قدرت مسئولیت اجرایی گوناگونی را نیز در دانشگاه محقق اردبیلی و استان بر عهده داشته و موسس دو مرکز پژوهشی مرکز رشد واحدهای فناوری محقق اردبیلی و بنیاد نخبگان در استان اردبیل نیز بوده است. در دوره مسئولیت ایشان مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه موفق به اخذ رتبه ششم در بین پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد کشور در سال 1387 بر اساس ارزیابی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری گردید. ایشان علاوه بر عضویت در شورای­های مختلف علمی و اجرایی دانشگاه­های استان و مراکز رشد، کارگروه­های تخصصی استانداری و کمیسیون­های سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور انجمن­های علمی ملی و بین المللی و استان اردبیل از موسسین شاخه اردبیل انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران و عضو هیات مدیره آن، انجمن انرژی ایران (رئیس شاخه) و انجمن شبکه­ های هوشمند انرژی ایران (نماینده انجمن در استان) بوده است. دکتر شایقی عضو هئیت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل از سال 1388 تاکنون بوده و در سال 1391 نیز به عنوان پژوهشگر برتر سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور انتخاب شدند. از مهمترین سوابق پژوهشی ایشان میتوان به تالیف هشت عنوان کتاب تخصصی در رمینه مهندسی برق، انتشار بیش از 160 مقاله در مجلات معتبر علمی، ارایه بیش از 250 مقاله در کنفرانس­های بین اللملی و همایشهای ملی، انجام بیش از 30 طرح پژوهشی و چهار طرح صنعتی و ثبت سه اختراع اشاره نمود. ضمنا وی عضو هیات تحریه هشت مجله علمی-پژوهشی و سردبیر دو مجله علمی پژوهشی و داور بیش از 20 مجله تخصصی و کنفرانسهای معتبر در زمینه مهندسی برق قدرت است. دکتر شایقی در سال­های 1386، 1389، 1390، 1391 ، 1392 و 1396 به عنوان پژوهشگر نمونه استان اردبیل در حوزه فنی و مهندسی و در سال­های 1390 و 1392 به عنوان پراستنادترین نویسنده استان انتخاب شدند. در سال 1393 مجله Journal of Operation and Automation in Power Engineering با مدیر مسوولی ایشان به عنوان مجله برتر انگلیسی استان انتخاب شد.
پروفسور شایقی در سال 1394، 1395، 1396 و 1396 نیز بر اساس گزارش پایگاه طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI) در زمره یک درصد دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار گرفت. 
وی در سال 2015 به عنوان عضو ارشد انجمن مهندسین برق و الکترونیک آمریکا (Senior Member of IEEE) برگزیده شد. وی هم اکنون به عنوان رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل مشغول به فعالیت هستند.   
:: ::