دانشجوی دانشگاه محقق اردبیلی و برگزیده جایزه بنیاد البرز: فضای علمی دانشگاه محقق اردبیلی از موثرترین موارد در کسب موفقیت هایم بود

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱/۱۹ - 15:27 | 
دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه محقق اردبیلی و برگزیده جایزه بنیاد البرز گفت: فضای علمی دانشگاه محقق اردبیلی از موثرترین موارد در کسب موفقیت هایم بود.
جواد جنت خواه در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه با بیان این مطلب افزود: یقینا برای کسب موفقیت های علمی وجود یک بستر علمی ضروری است. این فضا می تواند یک دانشگاه خوب و پویا، یک موسسه علمی معتبر یا موارد این چنینی باشد. برای بنده که به صورت متوالی تمام مقاطع تحصیلی خود را در دانشگاه محقق اردبیلی گذرانده ام موثرترین موارد در کسب موفقیتم وجود فضای علمی و مهمتر از همه به دور از هرگونه حاشیه در دانشگاه محقق اردبیلی، تشویق و ایجاد حس حمایتی در دانشجویان از طریق برنامه ریزی های موثر و برخورد راهگشا و صمیمی رئیس و معاونین دانشگاه، برخورداری از کلاس های درسی پربار و در نهایت رهنمودهای علمی و اخلاقی موثر به لطف وجود اساتید ارزشمند و پرمهر گروه مهندسی بیوسیستم می باشد. 
وی ادامه داد: بنیاد فرهنگی البرز در سال 1342 با هدف کمک به اشاعه فرهنگ کشور از طریق اعطای جوایزی به ‌نام «جایزه بنیاد البرز» که به جایزه نوبل ایرانی نیز شهرت دارد به دانشمندان، نخبگان، پژوهشگران و دانش ‌آموختگان برتر ایرانی، به‌ همت بزرگمرد خیراندیش، مرحوم حسینعلی البرز تاسیس شد و از آن سال تاکنون، جوایز با ارزشی را به افراد برگزیده اهدا کرده که این مهم طی سنوات اخیر در قالب همایش‌ های ملی و استانی با حضور مسئولان کشوری و مقامات وزارتخانه ‌ها و دانشگاه‌ ها برگزار شده است.
جنت خواه افزود: هم‌ اکنون بنیاد فرهنگی البرز تحت نظارت هیات امنایی سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای عمل به نیات مترقی واقف، ترویج و گسترش فرهنگ وقف علمی و همچنین تجلیل از نخبگان برتر علمی کشور فعالیت می‌ کند.
وی با اشاره به برگزاری مراسم اهدای جایزه بنیاد البرز تصریح کرد: مراسم اهدای جوایز در سالن سوره حوزه هنری تهران برگزار شد از ٥٩ نخبه علمی کشور متشکل از ٥ دانشمند، ٤ مخترع برتر، ٤٠ دانشجوی نخبه علمی و ١٠ طلبه علوم دینی با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان، حجت‌الاسلام و مسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، مهندس حیدر ارشدی مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز و دکتر عبدالله جاسبی رئیس سابق دانشگاه آزاد تقدیر شد. بنده هم در بخش دانشجوی برتر علمی برنده جایزه بنیاد البرز شدم.
این دانش آموخته دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: فرآیند گزینش، انتخاب و معرفی منتخبین برتر، طبق آئین نامه‌ های موجود بنیاد فرهنگی البرز، بر اساس ضوابط و معیارها با بررسی سوابق و مستندات آموزشی، علمی و پژوهشی، فرهنگی، افتخارات و غیره با معرفی افراد دارای بالاترین امتیاز انجام می شود و دانشمندان و مخترعین توسط بنیاد ملی نخبگان، دانشجویان علوم پزشکی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشجویان علوم پایه، مهندسی و انسانی با معرفی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و طلاب علوم دینی توسط مرکز امور نخبگان و استعدادهای درخشان حوزه های علمیه انتخاب می شوند.
وی افزود: به نظرم پیشرفت حد نهایی ندارد و همیشه باید در حال پیشرفت بود. دانشگاه محقق اردبیلی نیز در سال های اخیر با در نظرگرفتن وجود تحریم های ظالمانه علیه کشور عزیزمان پیشرفت های تجهیزاتی و عمرانی خوبی داشته است. البته در بعضی رشته ها هنوز جای کار وجود دارد اما مهم این است که دانشگاه محقق اردبیلی در مسیر پیشرفت به راه خود ادامه می دهد و یقینا در این مسیر نواقص موجود جبران خواهد شد.
جنت خواه ابراز امیدواری کرد: با تداوم برنامه ریزی های مناسب مسئولین دانشگاه، این روند ادامه داشته باشد و شاهد پیشرفت های روز افزون دانشگاه محقق اردبیلی باشیم.
وی با بیان اینکه پس از توکل به خداوند متعال و تلاش و پشتکار روزافزون، موفقیت های خود را مدیون خانواده و بهره مندی از وجود اساتید گروه مهندسی بیوسیستم هستم، تشریح کرد: به دانشجویان توصیه می کنم در هر کاری به خدا توکل کنند و با تلاش و پشتکار مسیرها را برای خود هموار نمایند و بدانند که در هر مسیری پستی و بلندی های فراوان وجود دارد و زندگی سراسر چالش است و تنها با امید به خدا و پشتکار می توان از موانع سخت عبور کرد، همیشه برای خود الگوی مناسب داشته باشند، در زندگی از تجارب اساتید دانشگاهی خود بهره بگیرند و هرگز ارتباط خود را با جامعه علمی دانشگاه قطع نکنند چرا که دانشگاه پلی برای رسیدن به آرزوهای علمی آنها است.
یادآور می شود جواد جنت خواه متولد سال 1369 است که هر سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری خود را در دانشگاه محقق اردبیلی تحصیل کرده است.
 
 
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 343 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر