روابط عمومی- خبرنامه آموزش عالی
رئیس مرکز ارتباط علمی با جامعه وکارآفرینی دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد: آمادگی دانشگاه محقق اردبیلی برای انجام پروژه های تحقیقاتی خارج از دانشگاه

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۶/۱۶ - 14:07 | 
رئیس مرکز ارتباط علمی با جامعه وکارآفرینی دانشگاه محقق اردبیلی از آمادگی دانشگاه محقق اردبیلی برای انجام پروژه های تحقیقاتی خارج از دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر مهدی داوری در جلسه بررسی راهکارهای افزایش همکاری های علمی پژوهشی و تعریف پروژه های تخصصی دانشگاه محقق اردبیلی با شرکت الکترونیک پردازش سبلان با اشاره به پتانسیل ها و قابلیت های دانشگاه محقق اردبیلی در زمینه برق و کامپیوتر، گفت: ما در دانشگاه همکاران توانمندی در این حوزه داریم که می توانیم کمک حال شرکت الکترونیک پردازش سبلان باشیم.
وی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی دارای تجهیزات و امکانات پیشرفته در حوزه برق و الکترونیک است، افزود: دانشگاه آماده است این تجهیزات و امکانات را در اختیار شرکت الکترونیک پردازش سبلان قرار دهد و بدین ترتیب به صورت عملیاتی کمک حال این شرکت باشد.
داوری با بیان اینکه دانشگاه می تواند دوره های آموزشی مدنظر شرکت را برگزار کند، تصریح کرد: همچنین می توانیم پروژه های مدنظر شرکت را به صورت عملیاتی در قالب طرح های تحقیقاتی و پایان نامه های دانشجویی اجرا کنیم.
دکتر محتشم محبی رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه این دانشکده در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته برق در گرایش های مختلف دارای دانشجو است، گفت: گروه برق و کامپیوتر دانشکده بر حسب زمینه فعالیت شرکت الکترونیک پردازش سبلان با این شرکت همکاری نماید.
وی افزود: با توجه به پتانسیل و انگیزه موجود در همکاران، با ایجاد بستری مناسب می توانیم همکاری مشترک اجرایی میان دو مجموعه ایجاد کنیم.
محبی تصریح کرد: از شرکت الکترونیک پردازش سبلان می خواهیم تا پروژه های مدنظر خود را به صورت مصداقی به دانشگاه معرفی کند تا ما نیز بتوانیم بر حسب تخصص همکاران با شرکت همکاری داشته باشیم.
مهندس بهزاد کهنی مدیرعامل شرکت الکترونیک پردازش سبلان نیز با بیان اینکه این شرکت فعالیت خود را از سال ۱۳۹۱ به صورت رسمی آغاز کرده و تبدیل به دانش بنیان شده است، گفت: حوزه کاری ما عمدتا طراحی و تولید انواع قطعات الکترونیکی بوده و بیشترین تولید ما نیز قطعات الکترونیکی خودرو است.
وی با بیان اینکه این شرکت در زمینه تولید بردهای صنایع لوازم خانگی و روشنایی نیز فعالیت دارد، افزود: در حال حاضر دفاتر فنی ما در آلمان و چین نیز فعال بوده و دفتر فنی جمهوری آذربایجان نیز به زودی راه اندازی خواهد شد.
کهنی با بیان اینکه این شرکت دارای آزمایشگاهی کامل بوده و سال به سال نیز تقویت می شود، خاطرنشان کرد: در این خصوص آماده ارائه خدمات به دانشگاه نیز هستیم.
مدیرعامل شرکت الکترونیک پردازش سبلان با بیان اینکه عمده نیاز شرکت بحث های نرم افزاری و دانش نرم افزارنویسی است، گفت: با عقد تفاهم نامه همکاری می توانیم در پایان نامه های دانشجویی برای پروژه های سودآور همکاری داشته باشیم.
گفتنی است در ادامه اعضای حاضر در جلسه به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
 
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی:
http://uma.ac.ir/find.php?item=15.6750.20606.fa
برگشت به اصل مطلب