روابط عمومی- اخبار
مشاور عالی فرمانده سپاه قدس مطرح کرد: سردار سلیمانی برای امنیت ملت ایران سربازی کرد / دانشگاه باید محل علم پروری و سازندگی انسان های بزرگ باشد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/10/12 - 14:50 | 
مشاور عالی فرمانده سپاه قدس گفت: سردار سلیمانی مرد میدان و عملیات، فداکار، ایثارگر بود و به عنوان یک سرباز وطن برای ملت ایران و امنیت کشور سربازی کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، ایرج مسجدی ۱۲ دی در مراسم گرامیداشت دهه بصیرت و میثاق با ولایت و سومین سالگرد شهادت سردار اسلام حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه فرماندهان عالی رتبه دنیا از سردار سلیمانی به بزرگی یاد می کنند، گفت: سردار سلیمانی مرد میدان و عملیات، فداکار و ایثارگر بود و به عنوان یک سرباز وطن برای ملت ایران و امنیت کشور سربازی کرد و نهایتا جان خود را از دست داد و به مقام والای شهادت نائل آمد.
وی با بیان اینکه باید قدر افرادی که برای نظام، میهن و مردم خدمت کرده و زحمت کشیده اند را بدانیم، افزود: سردار سلیمانی تقویت نیروی مقاومت را در دستور کار قرار داد تا مقاومت بتواند مجهز شده و از خود دفاع کند.
مسجدی با بیان اینکه سردار سلیمانی قدرت نیروی مقاومت را افزایش و میان آنها همگرایی ایجاد کرد، ادامه داد: سردار سلیمانی فرماندهی قاطع بود و تصمیم گیری های خود را در حوزه نظامی قاطعانه انجام می داد.
مشاور عالی فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی جرم و جنایت رئیس جمهور وقت آمریکا بود، گفت: ترامپ باید از نظر سیاسی، حقوقی، قضایی و کیفری پاسخگوی خون شهید سلیمانی باشد.
وی با اشاره به همکاری های متعدد ابومهدی المهندس با سردار سلیمانی، خاطرنشان کرد: ابومهدی المهندس با کمک سردار سلیمانی حشدالشعبی را در عراق ایجاد کرد و نسبت به ایران و مردم ایران عشق و علاقه خاصی داشت.
سفیر سابق ایران در عراق با بیان اینکه دشمن در تلاش است تا جنگ داخلی در کشور ایجاد کند و از فرصت های مختلف برای ایجاد اغتشاش و کشته سازی استفاده می کند، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران جنگ طلب نیست و قصد جنگ و دشمنی با کشوری را ندارد.
مسجدی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پای منافع خود ایستاده و همواره به دنبال نتیجه برد برد است، گفت: نیروهای نظامی ایران فدای ملت بزرگ ایران از پیر و جوان و زن و مرد گرفته تا اقوام و مذاهب مختلف هستند.
مشاور عالی فرمانده سپاه قدس تاکید کرد: باید از نجابت، عفت، استقلال و مرزهای ایران متمدن دفاع کنیم.
وی به ضرورت برنامه سازی و برنامه ریزی در حوزه های مختلف کشور تاکید کرد و گفت: ما باید به دنبال ساخت ایرانی قدرتمند باشیم؛ چراکه دشمن از ایران قوی و قدرتمند واهمه دارد.
مسجدی با بیان اینکه دانشگاه ها نباید محلی برای اختلاف و درگیری باشند، بلکه دانشگاه ها باید بدنبال علم پروری و سازندگی انسان های بزرگ باشند، افزود: دانشگاهیان باید مظهر علم و منطق باشند و از اساتید انتظار می رود در عرصه علم و فرهنگ پیشگام باشند و با تلاش و کوشش نسبت به تربیت دانشجویان نخبه اقدام کنند.
اسماعیل چمنی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه سردار سلیمانی از نیروهای مخلص جمهوری اسلامی ایران بود، گفت: اخلاص در عمل، ساده زیستی، ولایت مداری و سرباز واقعی بودن برای نظام و میهن از ویژگی های بارز شهید سلیمانی بود.
وی با بیان اینکه ولایت پذیری و سرباز واقعی وطن بودن سردار سلیمانی زبان زد دنیا بود، افزود: مردم شریف ایران اسلامی در ۹ دی سال ۱۳۸۸ با لبیک به فرمان مقام معظم رهبری در پاسخ به فتنه گری عده ای در عاشورای حسینی به میدان آمدند و پایبندی خود به نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه را به جهانیان اعلام کردند.
پایان خبر
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی:
http://www.uma.ac.ir/find-15.183.29287.fa.html
برگشت به اصل مطلب