روابط عمومی- اخبار
دکتر حبیبی در مراسم معارفه دانشجویان ورودی جدید دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی: رشد علمی دانشگاه محقق اردبیلی در سال های اخیر غرورآفرین بوده است

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۱۷ - 14:58 | 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: رشد علمی دانشگاه محقق اردبیلی در سال های اخیر غرورآفرین بوده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عزیز حبیبی در مراسم معارفه دانشجویان ورودی جدید دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی با بیان این مطلب افزود: رشد علمی دانشگاه محقق اردبیلی در سال های گذشته شتاب بیشتری گرفته است؛ بطوری که شاهد ارتقای ۸ پله ای رتبه دانشگاه در رتبه بندی سالیانه پایگاه استنادی علوم جهان اسلام  (ISC) و رشد ۵۵ و ۴۰ درصدی تولیدات علمی دانشگاه بر مبنای گزارشات پایگاه های استنادی Scopus و Web of Science هستیم.
حبیبی به پروژه های عمرانی در حال اجرای دانشگاه به مانند خوابگاه دانشجویی، استخر آموزشی، پروژه های عمرانی فاز دوم و سوم دانشکده فنی و مهندسی، ساختمان های جدید دانشکده های علوم انسانی و کشاورزی و منابع طبیعی، آزمایشگاه میز لرزه و کتابخانه مرکزی اشاره کرد و ادامه داد: همه این پروژه ها در راستای ارتقای خدمات به دانشجویان و فراهم کردن زیرساخت های فیزیکی برای فعالیت علمی و پژوهشی است.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: خوشبختانه هر ساله در آزمون کارشناسی ارشد رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه محقق اردبیلی رتبه های تک رقمی و دو رقمی متعددی کسب می کنند.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل گفت: در گام اول باید به خودسازی اقدام کنیم.
وی ادامه داد: علمی که ما را به خدا نرساند، علم نیست بلکه جهالت است بنابراین باید در تمام مراحل زندگی با الگو گرفتن از ائمه اطهار در راه رسیدن به کمال معنوی تلاش کرد.
دکتر اکبر قویدل رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: این دانشکده ۹۳ نفر عضو هیات علمی دارد که ۴۵ نفر از آنها دارای مرتبه علمی دانشیاری و استادی هستند.
وی ادامه داد: دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی دارای هزار و ۶۵۰ نفر دانشجو در مقاطع مختلف بوده و ۳۰ نفر کارمند هم زحمات کارهای اداری این دانشکده را بر عهده دارند.
قویدل افزود: در سال های گذشته حدود ۲۰ مورد اختراع توسط اعضای هیات علمی دانشکده ثبت شده و در دو سال گذشته هم ۱۰ مورد به این تعداد اضافه شده است.
مهندس علیرضا دستور مدیر حراست دانشگاه محقق اردبیلی گفت: انتظار می رود که دانشجویان قوانین خوابگاه را مراعات کرده و از وسائل خود محافظت و مراقبت کنند.
وی تصریح کرد: دانشجویان باید در انتخاب دوستان خود نهایت دقت کنند تا با افراد ناسالم در ارتباط نباشند و دوستان خود را از افراد مثبت، درس خوان و خانواده دار انتخاب کنند.
دکتر معراج شرری مدیر حمایت و پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی تشریح کرد: ۲۶ کانون فرهنگی و اجتماعی، ۵۷ انجمن علمی، ۵ تشکل اسلامی و ۵۹ نشریه دانشجویی در دانشگاه محقق اردبیلی فعالیت دارند.
این مسئول تصریح کرد: طبق تعریف یونسکو ایجاد تغییر محیط و بهبود زندگی، سواد محسوب می شود بنابراین دیگر فقط خواندن و نوشتن سواد نیست.
یادآور می شود در این مراسم دکتر جوانشیر عزیزی معاون آموزشی دانشکده به معرفی آئین نامه های آموزشی و موارد لازم برای دانشجویان ورودی جدید پرداختند و مسابقاتی بین دانشجویان برگزار شده و غرفه های معاونت فرهنگی و اجتماعی هم برای ثبت نام و راهنمایی دانشجویان برپا شده بود.

نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی:
http://uma.ac.ir/find.php?item=15.183.20887.fa
برگشت به اصل مطلب